Yüzmek ve vücud çalişmasi

Bu konuyu okuyanlar

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkdaşlar ben 14 yaşinda boyum 1,67 kilom 56 yim 4 aydir yüzüyorum 3 aydir tekvandoyla uğraşiyorum 5 kilo verdim biraz göbek var ama tekvando hocasi zayiflarsan kas çikcak dedi bende zayiflama ve kasa odaklandim ewde sporla uğraşmak istiyorum dumballar ve kum torbasi var ip atlayabilirim ama yüzmeye ve tekvandoya gittiğim için ewdeki sporun ağir olabileceğini düşünüyorum yüzme çarşamba-cuma 1,5 saat 1700 metre yüzüyorum tekvando cumartesi-pazar 1 saat boş olduğum günler pazartesi sali ve perşembe ewde spor yapmak istiyorum yapabilirmiyim yardim edermisiiniz zayiflamak istiyorum şimdiden teşekürler

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu gittiğin yüzme ve teknando yeter. sen öncelikle yediklerine dikkat et. Kilo vermek ile kas yapmak farklı şeylerdir.. Ve ne kadar spor yaparsan yap öncelikle yediklerine dikkat etmen gerekiyor.. Dikkat et derken az ye demiyorum sağlıklı şeyler ye. su içmeye özen göster. Geri kalan günleride eğitimine ayır. Okul derslerini aksatma.

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten yediğime dikkat ediyorum abi dengeli besleniyorum ama kum torbası ve dumball ne zaman çalışabilirim yardım edermisin ne kadar sürede vücudumu toparlayabilirim

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardim edermisiniz arkadaşlar

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dumbell çalışmanın bi zamanı yok istediğin zaman başlayabilirsin çok su içmelisin ve yiyeceklerine dikkat etmelisin yağ oranı az et süt yumurta vs tüketmelisin. Beslenme çalışmaktan daha önemlidir. Eğer iyi beslenemezsen yaptıkların da boşa gider. Göbek eritmek istiyorsan yüzmen gerekiyor ama öyle bir iki kulaç atıp değil olimpik havuzda hiç dinlenmeden 30 40 kere gidiş geliş yapman lazım tabi o seviyeye gelmek için de omuz çalışman gerekiyor.