Nasıl Boyumu Uzatabilirim ?? Vücudum Şekle Girermi???

Bu konuyu okuyanlar

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkdaşlar ben 14 yaşinda boyum 1,67 kilom 56 yim 4 aydir yüzüyorum 3 aydir tekvandoyla uğraşiyorum 5 kilo verdim biraz göbek var ama tekvando hocasi zayiflarsan kas çikcak dedi bende zayiflama ve kasa odaklandim ewde sporla uğraşmak istiyorum dumballar ve kum torbasi var ip atlayabilirim ama yüzmeye ve tekvandoya gittiğim için ewdeki sporun ağir olabileceğini düşünüyorum yüzme çarşamba-cuma 1,5 saat 1700 metre yüzüyorum tekvando cumartesi-pazar 1 saat boş olduğum günler pazartesi sali ve perşembe ewde spor yapmak istiyorum yapabilirmiyim yardim edermisiiniz zayiflamak istiyorum şimdiden teşekürler ZAYIFLAMAK İSTİYORUM NE KADAR SÜREDEVÜCUDUMU ŞEKLE SOKABİLİİRİM ???

Ve bide boyumun uzamansını istiyorum Yardım edermisiniz

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Boy ve kilon gayet yerinde, kafaya takma derim.

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen ölede biraz zayıflasam diyorum biraz göbek var sen ne diyorsun peki ???

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Basket oyna cok klasik bilindik birsey ama 4 sene duzenlı bır basket hayatın olursa 18 yasına kadar normalden 3 santim daha fazla uzarsın ayrıca tekvandoyu bırak kemır ve doku hasarlarına yol acabılır en azından bi 17 yasına gelene kadar...

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tekvando yerine basket oynayayım diyorsun yani.

emorex123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Baskete başlayın ama başladığınız ilk 4 ay hatta 5-6 ay faydasını görmessiniz bi nevi geleceğe yatırım :)

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
süt iç süt :)

tekvando hocan da saçmalamış. zayıflarsan kas çıkacak ne demek? her insanda kas var zaten yağ tabakası olmasa herkesin kası gözükür. önemli olan o kasın görünmesi değil, kas kütlenin artması. bunun için de çok sağlam beslenip düzenli çalışman lazım.

ek olarak; haftanın 7 günü çalışman senin zararına olur. kaslar dinlenirken gelişir.

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyw sağolsn hepinize

- - - Mesaj Güncellendi - - -

peki onu unutmuşum sağolsn kas spor yapnca dinlenmen lazım tabikide eyw. bide benim uyku dengelerim çok bozuk hep geç yatarım onu zararı olurmu ??

- - - Mesaj Güncellendi - - -

daha yeni geldim havuzdan 1 km 800 metre yüzdüm hep 1800 mt yüzüyorum

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
sağlıklı bir şekilde kas kazanmak istiyorsan => düzenli egzersiz, düzenli beslenme, düzenli uyku. Bunlara olmazsa işin zorlaşır.

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
düzenli besleniyorum ama düzenli egzersiz derken anlamadım yüzme ve tekvandodanmı bahsediosun onları yapıyorum düzenli uyku yok :D onuda ayarlarım