Youtube para kazanma problemi

Bu konuyu okuyanlar

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Arkadaslar öncelikle merhaba benim sorunum şu ben YouTube'da para kazanmayı etkinleştirdim ama para kazanma yerinde şöyle bir şey yazıyor:
Başvurunuz gönderildi inceleniyor
Bu ne başvurusu olabilir arkadaslar ?
Şimdiden Teşekkürler..
IMG_3070.PNG

Son düzenleyen moderatör:

KEKO_01

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Adsense reklamlarını yayınlayabilmeniz ve bu şekilde para kazanabilmeniz için reklam göstereceğiniz kanalın incelenmesi gerekir. Siz "para kazanma" seçeneğini aktifleştirdiğinizde aslında bir başvuruda bulunmuş olursunuz. En geç birkaç gün içerisinde geri dönüş yapılacaktır.

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
2 gün oldu
--- Gönderi Güncellendi ---
Birde nerden geri dönüş yapacaklar ben nereden anlayacağım ?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Açıkçası para kazanmaktan, reklamdan önce biraz kanalına video yüklemeye, abone kazanmaya çalış bence. Sonra kabul oldu, sonuç ? 20 abone, hepsi eş dost :cool:

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
HOcam önce para kazanmayı etkinleştirevilirsem zaten video yüklemeye başlayacağım ama 2 gün oldu hala inceleniyor diyor

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Çok ayrıntı var öncellikle özgün içeriklerin olmalı. Mesela şarkı yükleme telif hakkına girer. Eğer bu tarz değilsen başvurun 1 hafta içerisinde cevap bulur olumlu olumsuz. Beklemen lazım..

Hiç video yüklemediysen kesin konuşmamayım ama etkinleştirmezler. Bakarlar gerçekten youtube yakışır video mu yüklüyor yoksa para avcısı mı. Bence video yükle sonra başvur.

Bir de video kanalının linkini at bakalım.

TheKorsans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Başlangıç için pek önermiyorum youtube monetization konusunu. İlk olarak belli bir içerik sahibi olun ve bunları telif haklarına takılmayacak şekilde üretin. Ardından zaten belirli bir kitleye ulaşmışsanız sizden önce içerik networkleri size teklif sağlayacaktır fakat işin teknik boyutunu bir kenara bırakıp izleyici gözü ile yorum yapmak gerekirse, küçük youtube kanallarında içeriği çok ilgi çekici ve kaliteli değil ise reklam gördüğüm zaman izlemeden çıkıyorum genellikle.

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
1 adet videom var ve video atmayada devam edeceğim ancak konuyu açtığımdan beri hala etkin değil :(

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bu Adsense reklamları bazen sıkıntı çıkarıyormuş arkadaşlar ben de Youtube kanalı kurdum fakat creator olan kardeşim bana Adsense sağlam iş yapmıyor bazen sıkıntı çıkarıyor para konusunda dedi ben de 2 adet video attım 3video daha hazırlayıp atacağım yardımcı olursanız çok memnun olurum.:oops:

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Bu işte deli para var ama kaliteli içerik ve sürekli kurgu zor işler.

100.000 takipçili çoğu Türk üye bile 4-5 ayda arabalarını değiştirdi hemen. O derece bir para var yani. Youtube'den bir şey kazanılmıyor vs... diyenlere pek itibar etmeyin.

erol_uysal55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
youtube kanal inceleme sürecini hızlandırmak için şu adımları yapmanızda var %80 işe yarıyor