Yeni bir fikir hakkında - fikrinizi belirtin

Bu konuyu okuyanlar

mixaylo1

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Herkese merhaba. Aklıma yeni bir fikir geldi. Şimdi bir site olacak, o sitede yeni bir konu açacaksınız. Konu dediğim yeni bir proje sayfası gibi birşey. Orada diğer kullanıcılar olumlu-olumsuz eleştirilerini yapacaklar, isteyen oluşturan kullanıcıyla iletişime geçecek, projesine katılabilecek. Hatta ileride belki maddi destek fonksiyonu bile gelebilir. Şimdi bunu nasıl yapabiliriz? İsim olarak ne uygun olur? Ben "ProjemVar" olarak düşünmüştüm önerinizi yorumda belirtin - pek fazla bu şekilde site de yok. En önemlisi tutar mı? Tutması için ne yapmam lazım? Tabi ki siteyi açtıktan sonra forumlarda, sitelerde reklam yapacağım konu olarak. Daha başka ne yapılabilir? Mobil uygulaması için kodular.io sitesini kullanacağım ve mobil uygulama okadar gerekli mi?

Benim aklıma forum kurmak gelmişti. Daha sonradan gelişir gibisinden. Yeni yazılım yazamam, yazdıramam. Böyle benzer bir yazılım var mıdır? Yer sağlayıcı olarak ne tavsiye edersiniz?

Not: Yazılım bilgim yok denecek kadar az. Buna göre tavsiye verebilir misiniz?
Not: Yaşım on dört. Maddi olarak hiç yatırım yapamam (maddi durum olmadığından değil) - ücretsiz öncelikli. Ailem bilgisayar, internet işine pek iyi bakmıyor, fen lisesini kazandığım için çok sıkı tutuyorlar. Belki bu fikri tutturup para kazanmaya başlarsam izin vereceklerinden şüphem yok.

Lütfen tamamını okuyarak yorum yapabilir misiniz?

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Olabilir ama kodlama bilmeden veya site açılımı için para ödemeden olcak birşey degil ki

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Aynı şeyler ama farklı bir fikirle ben şu şekilde ilerliyorum (benim isteğim çok geniş bir indirme arşivi oluşturmak) ücretsiz olarak yani blogspotla başladım çünkü kodlama bilmeme gerek yok ve ücretsiz ayrica google blogspot konularini öne cikariyor ben basladim yavastan. senin fikrin kodlama ile daha guzel olabilir. Blogspotla olurmu bi dusunmek gerek.
Ben bu sekilde basladim basit ama genis olsun istiyorum

ozcnizzet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Kardeşim, böyle fikirler bulman güzel. Denemen ve hevesli olman çok değerli ancak bu tip sayısı zaten çok fazla. Kickstarter, arı kovanı vs. Oralarda maddi destek verildiği gibi, proje sahibiyle fikir alış verişine de girebiliyorsun. Aynı şekilde senin burada yaptığında aynı şey. Projeni yazmışsın ve fikir alışverişi yapıyorsun. Senin fikrinin ne özelliği olacak :), neden seni seçsinler, bunun yerine bir işe girişmeden kendini geliştir. Tamamen 20 yaşına kadar öğrenmeye çalış sonra illaki bir şekilde, yapılacak çok güzel projeler bulursun :)

Son mesajlar