Yalin Internet ve Ankastre Kutusu

Bu konuyu okuyanlar

Kemal ay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba yazlik yalin internet basvurusu yaptim. Kafama takilan sorular var.

1- Oncelikle dairemde telefon kablosunun geldigi yerde 3lu priz yada foto 1 deki girislerden yok sadece eskiden ev telefonumuza gelen bi kablo var, yalin internet icin bu kablonun ucuna rj11 girisi taksak sonra onu direk modemin dsl yerine taksak internet baglantim olur mu ?

2- Ikinci problemim ise binanin ankastre kutusu cok eski fotograflarda gordugunuz gibi simdi benim evime gelen telefon hattinin kablosu bu ankastre kutusundan mi gelmesi lazim normalde? Eger oyleyse burdaki kablolara bagli bir kablo yok gibi bizim eve gelen. Ankastre kutusundan evdeki telefon kablosuna gelen bir kablo olsa bile cok eski olmasindan dolayi internetin hizinda problem olur mu ? Bu problemi cozmek icin fotograf 2 deki ankastre kutusundan eve direk disaridan kablo ceksem ve bu cektigim kabloyu modemin dsl yerine baglasam internete baglanabilir miyim ?
Fotograf 3 dekinde alt katimizdakiler ev telefonu icin ankastre kutusundan direk kablo cekmis ve oyle kullaniyolarlar. Ben bunu yalin internet icin yapabilir miyim?

Simdiden cok tesekkurler hayirli ramazanlar.
Screenshot_2017-06-08-03-09-40.png
Screenshot_2017-06-08-17-09-27.png
Screenshot_2017-06-08-17-09-30.png

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-06-08-03-09-40.png
    Screenshot_2017-06-08-03-09-40.png
    132.7 KB · Görüntüleme: 684
  • 20170608_162619.jpg
    20170608_162619.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 1,849

Özhan Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 oncelikle telefon hatti geliyorsa olmaz internet hatti icin basvuru yapmaniz gerekiyor yalin internetinde amaci bu telefonsuz internet kullanimi
2 ankastre kutunuz saglam ise yetkililer santralden saha dolabina fuse vererek baglantilarinizi gerceklestirirler ve fuseden yine saha dolabindaki harflerin yazili oldugu bolumlere biz onlara local diyoruz local e aktariyorlar ve o aktardiklari local dedigimiz de sizin ankastreye geliyor eger ankastreniz saglamsa direk kablo cekerek daireye baglanyilari gerceklestirebilirsiniz ama ankastre saglan degilse yetkililer o kurulumu kablo bolumune atarak kablocularin gelip sizin vidali ankastreyi alip rected li local ankastre yapmalari gerekiyor zaten yetkililer onay vermeden siz hic birsey kullanamazsiniz anliyacaginiz telefon hattindan internet kullanamazsiniz