[Xperia Ion] Root, CWM Recovery, Bootloader Unlock, Driver

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

r.yagmur

Üyecik
hocam işlemleri tek tek yaptım cm olmadı galiba neyse dedim relock yaptım telefon kapandı acıkmıyor ne yapmam gerek ?

Snipertr

Profesör
android3 kardesim, senin bu emeklerinden dolayi bende bi sony mi alsam acaba diye dusunmeye basladim. hazir 7/24 teknik servisi de bulmusken :)

Kadima

Rektör
hocam işlemleri tek tek yaptım cm olmadı galiba neyse dedim relock yaptım telefon kapandı acıkmıyor ne yapmam gerek ?
tam olarak nerede hata aldınız? relock yaptıktan sonra Sony Update Service programı ile onarma yaparsanız stock roma geri dönersiniz. Veya Stock Romu Relock dosyasını yüklediğiniz şekilde yükleyip telefonu eski haline getirebilirsiniz.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@android3 kardesim, senin bu emeklerinden dolayi bende bi sony mi alsam acaba diye dusunmeye basladim. hazir 7/24 teknik servisi de bulmusken :)
Sony candır hocam :) bi ara samsung telefon alayım dedim ama vicdanım hiç rahat etmedi almadım :D

Snipertr

Profesör
Sony candır hocam :) bi ara samsung telefon alayım dedim ama vicdanım hiç rahat etmedi almadım :D
valla bende 3 gun once xperia z yi bir saat kurcaladim telefoncuda... bi turlu alamadim. ne elimden birakabildim ne de alip dukkandan cikabildim. resimlerine baktigim zaman xperia zl cok daha hos gozukmustu gozume ama telefoncuda yoktu karsilastiramadim. hele bi o da gelsin belki zl belki z yi alirim belki de hicbirini almam. telefonu hem sevdim hem sevemedim anlayacagin. sonra z yi alsam bi su dolu kovada 20 dakka birakip biraz da karistiracagim. onu da yapmamak icin almamam lazim :) zaman her seyin ilaci az daha bekleyecegim :)

r.yagmur

Üyecik
hocam bütün adımları tek tek yaptım ama cm rom calıştıramadım galiba o yüklenmiyor sonrada madem olmuyor. relock yapayım dedim yaptım .açma tuşuna basıyorum titriyor açılmıyor. şimdi tekrar bootloader kilidini açtım telefon açıldı :) şimdi bootloader açık gülcelleme yapmak istesem sony pc den bi sorunolur mu ?
teşekkürler

Kadima

Rektör
hocam bütün adımları tek tek yaptım ama cm rom calıştıramadım galiba o yüklenmiyor sonrada madem olmuyor. relock yapayım dedim yaptım .açma tuşuna basıyorum titriyor açılmıyor. şimdi tekrar bootloader kilidini açtım telefon açıldı :) şimdi bootloader açık gülcelleme yapmak istesem sony pc den bi sorunolur mu ?
teşekkürler
CM romun kernelini yüklediğin için Bootloader kapalı iken telefon açılmıyordu. CM romlar sadece Bootloader açık iken çalışır :)
Ayrıca Bootloader açık iken Sony PC Companion ile güncelleme yapamazsınız. mutlaka bootloaderi kapatmanız lazım :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

valla bende 3 gun once xperia z yi bir saat kurcaladim telefoncuda... bi turlu alamadim. ne elimden birakabildim ne de alip dukkandan cikabildim. resimlerine baktigim zaman xperia zl cok daha hos gozukmustu gozume ama telefoncuda yoktu karsilastiramadim. hele bi o da gelsin belki zl belki z yi alirim belki de hicbirini almam. telefonu hem sevdim hem sevemedim anlayacagin. sonra z yi alsam bi su dolu kovada 20 dakka birakip biraz da karistiracagim. onu da yapmamak icin almamam lazim :) zaman her seyin ilaci az daha bekleyecegim :)
Z geldi mi yahu? :) ben sakaryadayım burdaki telefoncular herhalde eskiden kasap filandı :D
adama diyorumki Sony Xperia ION var mı? öyle melül melül bana bakıyor :D samsung tan başka telefon yok adamlara göre :D
bence Z yi kesinlikle almalısın hocam :)

r.yagmur

Üyecik
şimdi ne yapmalıyım cm romu çalıştıramıyorum bootloaderide kapatınca telefon açılmıyor :)

Snipertr

Profesör
Z geldi mi yahu? :) ben sakaryadayım burdaki telefoncular herhalde eskiden kasap filandı :D
adama diyorumki Sony Xperia ION var mı? öyle melül melül bana bakıyor :D samsung tan başka telefon yok adamlara göre :D
bence Z yi kesinlikle almalısın hocam :)
turkiyem de degilim guzel kardesim hollanda dayim ve buraya geldi. 14 marti bekliyorum. ondan sonra tekrar dusunecegim

r.yagmur

Üyecik
Eyvallah hocam cm olmadı ama eski haline döndürüdm teli artık sony güncelleme göndermesini bekleyecem sağolasın :)

Crallizm

Üyecik
android3 Ben Rootta Takılı Kaldım Yıne Hocam Ya :/ Vermıs Oldugun Kernelı Yuklemeye Calıstıgım Zaman
' sending 'boot' (10869 KB)...FAILED (remote: The Device must be rooted first)
finished. total time: 0.009s
Boyle Uyarı Verıyor Fınıshed Dıyor Ama Menude Supersu Uygulaması Fln Gorunmuyor :S

Kadima

Rektör
android3 Ben Rootta Takılı Kaldım Yıne Hocam Ya :/ Vermıs Oldugun Kernelı Yuklemeye Calıstıgım Zaman
' sending 'boot' (10869 KB)...FAILED (remote: The Device must be rooted first)
finished. total time: 0.009s
Boyle Uyarı Verıyor Fınıshed Dıyor Ama Menude Supersu Uygulaması Fln Gorunmuyor :S
Bootloader kilidi açık mı?

Crallizm

Üyecik
hocam verilen hata Bootloader kilidi kapalı olduğu için. bl açma işlemini tekrar yapıp root etmeyi dener misin?
(bootloader) Unlock phone requested
OKAY [ 0.955s]
finished. total time: 0.955s
Bootloader'ı Acma Islemını Yaparken Bu Ekran Gelıor Buda Acıldıgını Gosterır Ama Root Kısmınıda Dedıgın Gıbı Eksıksız Yapıyorum Supersu Fln Gelmıyor Hıc.

Kadima

Rektör
(bootloader) Unlock phone requested
OKAY [ 0.955s]
finished. total time: 0.955s
Bootloader'ı Acma Islemını Yaparken Bu Ekran Gelıor Buda Acıldıgını Gosterır Ama Root Kısmınıda Dedıgın Gıbı Eksıksız Yapıyorum Supersu Fln Gelmıyor Hıc.
daha önce yüklemiştin dimi bunu? :)

stat counter