WordPress’e ihtiyaç duymadan Google Drive ile blog yazmanızı sağlayan uygulama

Bu konuyu okuyanlar

umiteker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Royalhaber.com teknoloji editörü Rıfat sizler için yepyeni bir haber hazırladı. Web teknolojileri araştırma şirketi W3Techs’in raporuna göre internet üzerindeki websitelerinin %32.9‘u WordPress altyapısını kullanıyor. Araştırmaya baktığımızda ise muhteva idare sistemleri kategorisini %59.9 ile WordPress’in domine ettiğini görüyoruz. Pat Walls isminde bir yazılımcı WordPress’in geldiği noktayı sanıyorum yeterli bulmamış ki “WordPress’e ihtiyacınız yok” isminde bir websitesi geliştirmiş. Geliştirilen web sayfası oldukça kolay temeller üzerine heyetmiş. Sistem, Google’ın popüler web servisi Google Dökümanlar’ı kullanarak blog sayfası oluşturmanıza imkan sağlıyor. Youdontneedwp.com web sayfasına girip aza olmak istediğinizde sizin için bir profil oluşturuluyor ve sistem sizi Google Dökümanlar için müsaade isteyen sayfaya yönlendiriyor. Bu sayfadan Google yetkilendirmesini yaptıktan sonra blog sayfanız kullanıma hazır hale geliyor. Artık tek yapmanız şart olan yeni blog yazısı oluştur butonuna tıklayarak yazınızı yazmak. Oluşturduğunuz blog yazıları Google Drive içerisinde döküman olarak tutuluyor. Orada yaptığınız farklıklar otomatik olarak sisteme yansıyor.
WordPress’e ihtiyaç duymadan Google Drive ile blog yazmanızı sağlayan uygulama

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Denedim ama verdiği uzantıyı pek beğenmedim.

umiteker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bende beğenmedim :)

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Uzun yıllar wordpress kullandım. Ama wordpress ilk zamanların blog mantığından çıktı ve iyice CMS'ye döndü. Şimdilerde başka bir platform olan medium kullanıyorum ki daha iyi blog vb.

arekamint

Asistan
Reaksiyon puanı
60
beğenmedim ama yine de teşekkürler :)