Windows açılmıyor...windows açılırken siyah ekranda takılıp kalıyor.....

Bu konuyu okuyanlar

burakaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlar...ill defa böyle bir sorunla karşılaştımm....windows xp logosu gelecekken siyah ekrana takılıyor ve daha da geelmiyor ne güvenli modda açabiliyorum ne de başka modda yeniden kurmaya çalıştım donanım yapılanması inceleniyor diyo yeniden siyah ekrana düşüyor bir anlam veremedimm lütfen arkadaşlar yardım edin.........!!!!

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
xp cdsini makineye koyup onarma işlemini dener misiniz ?

qaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
burakaydin dedi ki:
mrb arkadaşlar...ill defa böyle bir sorunla karşılaştımm....windows xp logosu gelecekken siyah ekrana takılıyor ve daha da geelmiyor ne güvenli modda açabiliyorum ne de başka modda yeniden kurmaya çalıştım donanım yapılanması inceleniyor diyo yeniden siyah ekrana düşüyor bir anlam veremedimm lütfen arkadaşlar yardım edin.........!!!!
donanımda bir sorun war. öncelikle en basit problem yaratcak sey klavye nin baglantisindan olabilir. baska bi klavye takıp denemeni tavsiye ederim. Daha sonra kasanı acıp içinde ki tozları sackurutma yada elektirikli supurge ile temizle. özelliklede işlemci fanın temizle.gerci isinmadan dolayi olsa direk res atardı makine ama olsun hersey olabilir. yuzde 50sorunun sebebi budur.

AMA bence klavyede problemin war ya da ramlerin warsa onlari tek tek calistirmayi dene derim.

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadasım pc ye flash bellek falan takılımı yada harici hdd falan takılıysa cıkar onları oyle acmayı dene..

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ramlerinin oynamadığından emin ol, çıkarıp tekrar takabilirsin mesela

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Herkes bişey sölemiş :)

Suları kontrol et hacı :D

gorko

Asistan
Reaksiyon puanı
3
pc actıktan sonra kasadan ses geliyomu(sinyal)yada şöle sölim hiç kasayı acıp kurcaladınmı

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
yalnız arkadaş mesajı yazmış ve toz olmuş biz hala burda seferber oluyoruz :D

burock

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bence o bilgisayarın miladı dolmuş hocam sen yeni bi bilgisayar al :p

bende de bi zamanlar aynı problemi yaşamıştım format atmak zorunda kaldım sorun çözüldü :s

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
yazılanları uygulamaya gitmiştir o şimdi.bize komşunun pc sinden yazdı.sabaha bi msj daha yazar.uyguladım hepsini olmadı diye:)
eğer düzelirse zaten bidaha görmemiz mümkün değil.
ilk ve son mesajı bu olur.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
yazılanları uygulamaya gitmiştir o şimdi.bize komşunun pc sinden yazdı.sabaha bi msj daha yazar.uyguladım hepsini olmadı diye:)
eğer düzelirse zaten bidaha görmemiz mümkün değil.
ilk ve son mesajı bu olur.

aradan 23gün geçmiş bekliyosun mu ki gelicek :D ohooo

maqdamon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar mrblar şimdi benim sorunum su arkadaşla aynı sorun aslında amailginc tarafı güveni modda acarken de aynı ekranda kalmakta 8600 gt 2 gb ram war üstünde yani cok traktör bi pc deil vista kurdum gene aynı ekranda kalıo ekran kartı ile ilgilibi sorun mu war bu olayın başlama anıda söyle oldu oyun acıkken alt tab ile dermod sitesine girdim yani öle abuk subuk bi siteye deil ve o site hiç kapanmadı ctrl alt delete de yapmadı pc yi kapamak istedim oyun bitince kapat çalışmadı bende power abasık tutup kapadım ve sonra bi daha kendşsinden haber alınamadı yardımcı olucak arkadaşa şimdiden tsk ederim ama sunu unutmayalım güvenlik kip falan herseyi denedim saygılar

davii45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok yok arkadaşlar bu bahsettiğiniz olay benimde başıma geldi hala araştırıyorum, sistem tam hoş geldiniz ekranına geldiği sırada siyah ekran da sadece mouse imleci harket ediyor öylece kala kalıyor, güvenli modda da aynısı sistem repairda çözüm olmadı tek çare format format ile düzeldi ama 2 gün sonra yine aynısı başka bir yerde karşıma çıktı daha doğrusu ben bu olayı kez yaşadım herseferinde format sıkıcı çözüm bulamadım..

Theoretical

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşlerim, canlarım, donanım hatası değil o :))
Windows işletim sisteminin halt yemesinden kaynaklanıyo.
Açılışta F8 tuşuna basın, VGA Modunu Etkinleştir'i seçip devam ettirin açılışa.
Güvenli kipete açılcak sandınız dimi, normal mod o, sadece ekran çözünürlüğünüz değişti :D
Sonra yedeklerinizi alın, gerisi size kalmış ;)
Konu çoktan örümcek tutmuş, ama bu hatayı alan varsa hala yardımcı olur diye düşündüm :)

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
bende olmadı ama akrabada olmuştu sonra hdd yi değiştirdim düzeldi

bestahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşlerim, canlarım, donanım hatası değil o :))
Windows işletim sisteminin halt yemesinden kaynaklanıyo.
Açılışta F8 tuşuna basın, VGA Modunu Etkinleştir'i seçip devam ettirin açılışa.
Güvenli kipete açılcak sandınız dimi, normal mod o, sadece ekran çözünürlüğünüz değişti :D
Sonra yedeklerinizi alın, gerisi size kalmış ;)
Konu çoktan örümcek tutmuş, ama bu hatayı alan varsa hala yardımcı olur diye düşündüm :)

buda olmadı.

---------- saat 11:56 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:16 eklenmişti ----------

Çözdüm harddiskten dolayı oluyormuş arkadaşlar. Başka hdd taktım açılıyor.

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Kesin windows yüzündendir.
Vurun acımayın :D

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Benimde başıma geldi birkeresinde bios a girdim bişeyler yaptım açıldı ama sorun; ne yaptığımı bilmiyorum şansa oldu galiba.. :D:D:D

MrRequieM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win7 pro kullanıyorum.bende de biranda pc resetledi kendisini daha snra hosgeldiniz ekranını beklerken siyah ekran gelior acılmıor :S f8 basarak her seceneği denedim olmadı. format atamam cok gerekli dosyalarım war eğer bir çözümü varsa yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden teşekkürler..

qzxqzx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar aynı sorun bende de var şuan pc açılıyor sistem açılmıyor hatta bıos a da giremiyorum hangi tuşa basarsam bir bip sesi geliyor uzun mu kısa mı bilimiyorum sanırım kısa bir bip ntte onun içinde bellek tazeleme hatası diyor ne yapabilir acaba

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
arkadaşlar aynı sorun bende de var şuan pc açılıyor sistem açılmıyor hatta bıos a da giremiyorum hangi tuşa basarsam bir bip sesi geliyor uzun mu kısa mı bilimiyorum sanırım kısa bir bip ntte onun içinde bellek tazeleme hatası diyor ne yapabilir acaba

Donanımsal olarak sorun gözüküyor, ilk olarak bios pilini ve jumperini çıkart 5 dakika bekledikten sonra yeniden tak, ramleri cıkartıp tek tek test et, cpu fanının işlemciye tam oturduğundan emin ol.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Selam Arkadaslar bu sorunu bende dun yasamıstım pcmın kasasını ıyıce bır temızledım hıcbı ıse yaramadı ramı çıkarttım yenıden taktım gene olmadı ve caresını bugun buldum pc acılırken f8 e durmadan bas orada ayarlar gelecek oradan ağ ile güvenli olarak olana tıkla ve entere bas pc acıldıysa eger sıstem gerı yukleme yap pcyı yenıden baslat pcn duzeldıyse Calistir/msconfig/oradaki normal baslangıca tıkla ve tamam de sorun duzelmezse bilgisayarcıya kasayı goturmenı tavsiye ederim ekran kartında bir sorun olabilir bunları denedıkden sonra olmadıysa kasayı bi temizle iyice dikkat et bişeyleri çıkartıp bozma !..

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
arkadaşlar acil yardım windows 7 yükledim etkinlestiemek için internetten ufak bi dosya indirdim dosyaya tıkladım kendisi otomatik kurdu sonra pc yeniden başlattı ama tam windows başlıyor yerine gelmeden kalıyor ne yapmalıyım

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Biosu Default yap Kardes Bilgisayar Aclrken Tab ile Delete ye bas biosu default Yap bence :(

configure

Asistan
Reaksiyon puanı
1
BIOS ayarlarından olması muhtemeldir. Boot sırasını değiştir istersen.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bilgisarayı güvenli modda başlat donanımların bazılarını sil yendiden kur düzelme ihtimali olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende 2 sefer oldu bu olay. İlkinde bilgisayara virüs girmişti ve o sürekli bi internet sitesi açıyordu. Siyah ekran geldiğinde internet sitesini açtı. Orada Denetim Masasına bağlandım. Sonra Sistem Geri Yükleme'den hallettim.
İkincisi az önce oldu. Mobilden buraya girdim ve yorumları okudum. Hiç biri bir işe yaramadı. Komut İstemiyle bağlandım. Komut İstemi açılınca control komutunu girdim. Denetim Masası geldi. Oradan Sistem Geri Yüklemeden tekrar hallettim.
Sistem Geri Yükleme kalıcı bir çözüm değildir. İlla tekrarlanmasın istiyorsanız format atıcaksınız. Ya da yeni bilgisayar alıcaksınız :D
Güvenli Mod'u falan denemeyin sadece ekran çözünürlüğünü düzenliyor başka bişe yok.

Son mesajlar