Windows 7'nin sonu geldi mi?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi
S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Windows 7'nin sonu geldi mi?

Eski işletim sistemlerinden kurtulmak için büyük çaba sarf eden Microsoft, şimdi de Windows 7 için sinyal vermeye başladı. Peki Windows 7 ne zaman gömülecek?

Windows 7 kullanıyor musunuz ve yeni sisteme geçişi düşünüyor musunuz?

Son düzenleme:

mrtglr55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
gecen hafta freedos Asus laptop aldım orjinal homepremium lisansım var win7 kurmaya calıstım desteklemediğini öğrendim dolayısıile kurulum sırasında hata verdi teknik serviste konustum yeni jenerasyon laptoplara artık win7 kurulamayacakmıs bu sefer win 10 kurdum ama lisansımı kabul etmedi lisans elimde patlamıs oldu:S

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
win 10 varken eski sürüm kullanmak nedir

Reaksiyon puanı
2,146
para verip aldığım lisansım varken neden crack li win 10 kullanayım ki?
Ama 1.5 sene boyunca bedava Windows 10'a geçebiliyordun. Kullanmak istemeyebilirsin Windows 7 seviyorsundur kullanırsın kimse de laf edemez ama para mevzusundan girmen hatalı.

mrtglr55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
ya doğru diyon tmm para konusu farklı bi durum ama hakkım var ve kullanmak istiyorum bunu kısıtlıyorlar şahsıma ait olan bi programı kullanmak kadar doğal bişi olamaz bence. bunu alırken belli bi süre olarak gecmiyor temelli alıyorsun gel gelelim durum bu:)

Reaksiyon puanı
2,146
Kullanımını yasaklamayacaklar tabi, sadece destek vermeyecekler güncelleme gelmeyecek vs, bazı programlar XP için güncellenmiyor mesela artık, sen Windows XP kullanmakta da özgürsün ancak bi yerden sonra kullanacak program kalmayacak, Windows 7 de böyle olacak. Yoksa Windows 7'yi elinden çekip almayacak kimse. :)

mrtglr55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
:) dostum çok haklısın benim sözüm microsofta değil Asus a win 7 kurdur muyor:)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Windows 10 iyidir. Sisteminiz kaldırıyorsa düşünmeden geçin.

Windows 8 ve 8.1 çıktığında bir kaç kere yükledim ama gerek başlat menüsü olsun gerek metro arayüzü olsun ısınamayıp hep Windows 7' ye dönmüştüm.

Windows 10' u ise ilk çıktığında yükledim ve hala kullanıyorum. Gayet stabil ve hızlı. Ama Windows 7' nin Aero sunu da unutmamak lazım.

Windows 7 ise Microsoft değil yazılım, oyun şirketleri desteğini kesmeye başlamasıyla ölür. Ama yine de candır. Az kahrımızı çekmedi.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Böyle saçma bir karar olamaz neden sonu geliyor ki? Windows'un en iyi sürümlerinden bir tanesi.:(

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bir yanılgıyı düzelteyim. Microsoft tan bir lisans sahibi olmanız, sizi yazılım sahibi veya hak sahibi yapmaz. Eula lisans sözleşmesi gereği size sadece kullanma hakkı tanınır. Yazılımın sahibi Microsoft kalır ve istediği zaman kullanım koşullarını veya iznini değiştirebilme hakkına sahiptir. Microsoft yeni lisans satacak, üreticiler yeni donanım satacaklar. Herkes eskisinden memnun kalıp, yeni ürün satın almazsa, nasıl daha çok kazanacaklar?

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bir yanılgıyı düzelteyim. Microsoft tan bir lisans sahibi olmanız, sizi yazılım sahibi veya hak sahibi yapmaz. Eula lisans sözleşmesi gereği size sadece kullanma hakkı tanınır. Yazılımın sahibi Microsoft kalır ve istediği zaman kullanım koşullarını veya iznini değiştirebilme hakkına sahiptir. Microsoft yeni lisans satacak, üreticiler yeni donanım satacaklar. Herkes eskisinden memnun kalıp, yeni ürün satın almazsa, nasıl daha çok kazanacaklar?
Konu ile alakası yok ama Pardus'a ya da Linux'a geçmek için can atıyorum.:)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Linux ta da sürümlerin destek sınırları var, ama yükseltmek için bir engel yok. Bazı dağıtımlar sürekli olarak yükseliyor. Sürüm değişmiyor.

ali.koskocaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gecen hafta freedos Asus laptop aldım orjinal homepremium lisansım var win7 kurmaya calıstım desteklemediğini öğrendim dolayısıile kurulum sırasında hata verdi teknik serviste konustum yeni jenerasyon laptoplara artık win7 kurulamayacakmıs bu sefer win 10 kurdum ama lisansımı kabul etmedi lisans elimde patlamıs oldu:S
Merhaba;
Eğer oyun oyanamıyor ve windowsa bağımlı özel bir uygulaman yoksa Linux dağıtımlarından birine geçebilirsin.
Linux'a nereden başlanmalı, hangi linux dağıtımı iyi?
Buna benzer sayfalar çok. İncelersen belki hoşuna giden olur.

Selamlar.
--- Gönderi Güncellendi ---
Konu ile alakası yok ama Pardus'a ya da Linux'a geçmek için can atıyorum.:)
Merhaba;
Evet haklısınız. YUVARLANAN SÜRÜM (Rolling Release) olan dağıtımlar var. Güncelleme suretiyle yeni versiyona geçebilirsiniz.
Böyle olmayan dağıtımlarda da çok sorun olmuyor. Genellikle 2 yılda yeni stable bir sürüm çıkıyor. 2 yıl sonra ömür de kifayet ederse yenisi kurulabilir. Çok sorun olmaz diye düşünüyorum. En azından bana sorun olmuyor.

Burada bir makale var.
YUVARLANAN SÜRÜM (Rolling Release) - Manjaro Linux

Selamlar.

Reaksiyon puanı
16,118
bill uncle en zengin değil dişmüş birde senelerce hayalini kurduğu uçağı alamıyor kafası çok bozuk ona iyilik için herkes 2'şer tane 10 pro almalı bill uncle'a destek olalım ...

ali.koskocaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Windows 7 Home basic kullanıyorum. hiç kasmıyor.

win 10'a geçmem. Linux mint e geçerim muhtemelen.

ali.koskocaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 Home basic kullanıyorum. hiç kasmıyor.

win 10'a geçmem. Linux mint e geçerim muhtemelen.
Merhaba;
Eğer linux dağıtımlarına geçerseniz, çok daha rahat ettiğinizi göreceksiniz. Hususen xfce masaüstü olanları tercih etmeniz halinde epey hızlı olduğunu göreceksiniz.
Evimdeki dizüstünde kapalı kaynak 7 versiyon vardı, bilgisayar havale geçiriyordu. Pardus kurumsal 5, 5.1, 7 ve Mint Xfce kurdum. Gayet rahatladı.

Herkese tavsiye ederim.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Merhaba;
Eğer linux dağıtımlarına geçerseniz, çok daha rahat ettiğinizi göreceksiniz. Hususen xfce masaüstü olanları tercih etmeniz halinde epey hızlı olduğunu göreceksiniz.
Evimdeki dizüstünde kapalı kaynak 7 versiyon vardı, bilgisayar havale geçiriyordu. Pardus kurumsal 5, 5.1, 7 ve Mint Xfce kurdum. Gayet rahatladı.

Herkese tavsiye ederim.
Kurulum, sistem kurulumları, BIOS menüsünde hiç bir bilgim olmadığı için, kurulumlarda hata yapmaktan gerçekten ÇOK KORKUYORUM. Bu nedenden dolayı, kuzenim (abim) e kurdurtacağım :)

windowsta virüs korumalarıyla uğraş dur. linux zaten virüs korumalı geliyor :)