Windows 10 oturum açma parmak izi deneme sayısı nasıl arttırılır?

Bu konuyu okuyanlar

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bildiğiniz gibi oturum açarken parmak izi deneme sayısı sadece 3'tür; Sonra PIN istiyor. Ancak bazen 3 kerede algılatmayı başaramıyoruz; Örneğin el yıkandıktan hemen sonra, kuru olsa bile. Benim merak ettiğim deneme sınırını 5-10 filan yapabileceğimiz bir ayar var mı?

Böyle bir ayara rastlayan oldu mu?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Parmak izi tanıma, Windows Hello oturum açma seçeneklerinin bir parçası ve bildiğim kadarıyla, Windows 10'daki deneme girişi sayısını değiştiremezsiniz.
Cihazlarınızın sizi tanımasını kolaylaştırmak için, cihazınız yüz tanımayı eğer destekliyorsa, yüz tanıma ekleyebilirsiniz veya (ellerinizi yıkadıktan ve kuruttuktan/sildikten sonra) size ait başka bir parmak izi de ekleyemeyi deneyebilirsiniz.

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Parmak izi tanıma, Windows Hello oturum açma seçeneklerinin bir parçası ve bildiğim kadarıyla, Windows 10'daki deneme girişi sayısını değiştiremezsiniz.
Cihazlarınızın sizi tanımasını kolaylaştırmak için, cihazınız yüz tanımayı eğer destekliyorsa, yüz tanıma ekleyebilirsiniz veya (ellerinizi yıkadıktan ve kuruttuktan/sildikten sonra) size ait başka bir parmak izi de ekleyemeyi deneyebilirsiniz.
Evet, ıslak kuru ayrı ayrı tanıtmıştım. Daha iyi olmuştu. Ama deneme sayısını arttırmak daha kolay bir giriş olacaktı.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Sayıyı arttırmak güvenlik zafiyeti oluşturacağı için sınırlıdır, bence siz diğer parmaklarıda tanıtın. (=

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sayıyı arttırmak güvenlik zafiyeti oluşturacağı için sınırlıdır, bence siz diğer parmaklarıda tanıtın. (=
Evet, güvenlik konusunda katılıyorum. Ama bazen topluluk içinde bilgisayar açmak gerekebilir ve 3 kerede tutturamayınca PINin görünmesini istemeyebiliriz. :) Farklı parmakları tanıtmak iyi fikir olabilir. Teşekkürler.

Son mesajlar