Windows 10 Mobile sona mı eriyor?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Windows 10 Mobile sona mı eriyor?

Microsoft'un son dönemde yaptığı hamleler, Wİndows Mobile işletim sisteminin geleceğiyle ilgili kafaları karıştırıyor. Peki, şirket Windows Mobile sonrasında neler yapabilir?

Sizce Microsoft, Windows Mobile platformu üzerine çalışmalarını sürdürmeli mi?

Son düzenleme:

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Neden gidip sadece dual boot özelliğine sahip, sızıntılara paralel, intel atom işlemcili (yanlış değilsem yavaş yavaş multi-platform desteğini kaptı Windows 10 for Mobile) Surface Phone sunmuyorsun ki?

En azından agresif bir fiyatlandırma ile bile 1 milyon barajını rahat geçecektir.

Zaten sıkıntı L650 gibi bir iş telefonunu kepaze etmesi idi ortalığa. S212 nedir ya. Gidip o aldığın Mediatek desteğini kullansan döverler mi seni? Uzak doğudaki üreticiler için aldığı bariz belli bu desteği ama bunun sana nasıl faydası olsun Wileyfox Lenovo ve ZTE dışında genel olarak partnerin yok ki.

Lenovo Moto'dan vazgeçip sana telefon üretmez.

ZTE sana WP8 zamanlarında yalvardı dinlemedin. Şimdi haydi haydi onlar seni dinlemez.

Wileyfox da bir yerel üretici. Ne kadar etkisi olur.

Qualcomm buldu tabi bir tane kafasız devamlı bunlara sattı. Bunlar da şişti balon gibi oldu gördüğümüz üzere.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
4 sene kullandım Windows Mobile. Çok memnundum halen de özlüyorum ama heralde olmayacak bu iş. Microsoft mobile işini götüremedi. Tamamen vazgeçip kendi işi olan PC' ye ağırlık vermeli. W10' lu bilgisayarlar harika bence. Ama Mobile artık olmaz.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
4 sene kullandım Windows Mobile. Çok memnundum halen de özlüyorum ama heralde olmayacak bu iş. Microsoft mobile işini götüremedi. Tamamen vazgeçip kendi işi olan PC' ye ağırlık vermeli. W10' lu bilgisayarlar harika bence. Ama Mobile artık olmaz.
Dual boot ile işe devam ederse olur.

Xiaomi ye yapmıştı bunu, Lenovo ile Huawei yi kafalasa bu iş yürür aslında. Çünkü Samsung Sony ve LG üçlüsü hep soğuk bakıyor Windows 10 for Mobile , htc nın dili yandı M8 for windows çok tercih edilmedi diye adamlar tamamen terk etti platformu.

Bir de şu Surface phone olayı var ama. Niyeyse yapacak gibi değiller. Öyle telefon çıkarsınlar düzgün reklam politikası ile artık büyük kitlenin vazgeçilmezi olur ama. MS de o kadar kafa olsa.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Dual boot ile işe devam ederse olur.

Xiaomi ye yapmıştı bunu, Lenovo ile Huawei yi kafalasa bu iş yürür aslında. Çünkü Samsung Sony ve LG üçlüsü hep soğuk bakıyor Windows 10 for Mobile , htc nın dili yandı M8 for windows çok tercih edilmedi diye adamlar tamamen terk etti platformu.

Bir de şu Surface phone olayı var ama. Niyeyse yapacak gibi değiller. Öyle telefon çıkarsınlar düzgün reklam politikası ile artık büyük kitlenin vazgeçilmezi olur ama. MS de o kadar kafa olsa.
Aynen katılıyorum yorumunuza. MS reklam ve fiyat politikalarını iyi ayarlayabilse idi Lumia' lar ve WP işletim sistemi çok daha iyi yerlerde olurdu. Mesela 950XL var muazzam bir cihaz belki bilirsiniz. Ama işletim sisteminden dolayı kimse yüzüne bakmıyor. Şu an ki kullandığım 6S Plus onun yanına bile yaklaşamaz. MS kendi ayağına kurşun sıktı benim gibi sadık bir müşterisi bile böyle düşünüyor işte. İleri de MS mobile' de iyi bir duruma geçerse kesinlikle bende anında geçerim. WP halen gözümde benim.

Son mesajlar