Wifi Adaptörü Sorunu hp-pavilion15

Bu konuyu okuyanlar

tayfurdx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aklaşık 1 aydır bilgisayarımda bağlantı sorunu yaşıyorum. Oyunlarda, Discord sunucularında pingim 2-3 saniyeliğine 1000'lere çıkıyor, daha sonra tekrar eski haline dönüyor fakat bunu döngü halinde 2-3 dk arayla yapıyor, bazı zamanlar 1-2 dk arayla da yaptığına şahit oldum.

Sorunumun internetimde olmadığını ethernet kablosu ile deneyerek anlayabildim ve başka kablosuz ağlar üzerinde de aynı sorunu yaşıyorum. WiFi bağlantısı kopuyor, kendiliğinden bağlandığı zamanlar da oluyor bağlanmadığı da. WiFi simgesi üzerinde yıldız işareti oluyor tekrar bağlanıyor. Sorunumun WiFi kartında olduğunu düşünüyorum ama bir türlü çözüme ulaşamadım. WiFİ kartım güncel, Windows updatelerini kontrol ediyorum o da güncel durumda. Ne yapacağımı bilmiyorum. Reddit'te bir şeyler okuyup uygulamaya çalıştım fakat işe yaramıyor.

WiFi kartının da ısınıp kendini kapatacağını okumuştum fakat bilgisayarım 45 derecenin üzerinde ısınmıyor, laptop soğutucu da kullanıyorum zaten.

Sorunu bir türlü çözemedim yardım ederseniz çok sevinirim.

Sistem özelliklerim ve ağ bağdaştırıcılarımı aşağıda bulabilirsiniz:

Ekli dosyalar

• adaptör.PNG
    adaptör.PNG
    3.9 KB · Görüntüleme: 308
  • driver 1.PNG
    driver 1.PNG
    14.4 KB · Görüntüleme: 331
  • driver 2.PNG
    driver 2.PNG
    4.8 KB · Görüntüleme: 550
  • sistem özellikleri.PNG
    sistem özellikleri.PNG
    58 KB · Görüntüleme: 552

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu tip durumlarda bazen son sürüm işleri karıştırabiliyor. İlk önce 1 eski sürüm sürücüyü denemelisin baktın olmuyor bir öncekini daha dene. Sürücüyü laptop modelini Google'da aratarak HP nin kendi sitesinden bulabilirsin yada direkt sürücünün kendi sitesinden. HP nin sitesinde önceki sürümlerin olmama ihtimali var ama ilk orayı kontrol et bence.

tayfurdx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
en az 3 sürüm geriye gidiip tekrar tekrar kurdum, yaklaşık bir aydır hiçbir çözüm bulamadım. daha önce de karşıma çıkmıştı bu problem ve kendiliğinden çözülmüştü. virüs mü var diyorum, malwarebytes ile taradığımda 3-5 crackli program kullandığım için HackTool çıkıyor başka bir şey çıkmıyor. çıldırmak üzereyim artık. bazı forumlarda o zaman ethernet kullan diyenler var. bilgisayarımın kablosuz bağlantı özelliği varken neden odama kablo çekeyim, derdimi anlatamıyorum sanırım :(

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
en az 3 sürüm geriye gidiip tekrar tekrar kurdum, yaklaşık bir aydır hiçbir çözüm bulamadım. daha önce de karşıma çıkmıştı bu problem ve kendiliğinden çözülmüştü. virüs mü var diyorum, malwarebytes ile taradığımda 3-5 crackli program kullandığım için HackTool çıkıyor başka bir şey çıkmıyor. çıldırmak üzereyim artık. bazı forumlarda o zaman ethernet kullan diyenler var. bilgisayarımın kablosuz bağlantı özelliği varken neden odama kablo çekeyim, derdimi anlatamıyorum sanırım :(
O zaman sorun donanımsal da olabilir. Yeni bir Wi-Fi kart alabilirsin. Fiyatları da çok pahalı değil en iyisi Aliexpress de 16-17 dolar civarı.

tayfurdx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aynı sorunu daha önce de yaşamamış olsam. direkt alacağım wifi kartı fakat daha önce de yaşadım, sorunu çözmeye çalışırken yorulmuştum. uzun bir süre bilgisayarı kullanmadım. ( 1-2 ay) daha sonra açtığımda sorun yoktu.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
aynı sorunu daha önce de yaşamamış olsam. direkt alacağım wifi kartı fakat daha önce de yaşadım, sorunu çözmeye çalışırken yorulmuştum. uzun bir süre bilgisayarı kullanmadım. ( 1-2 ay) daha sonra açtığımda sorun yoktu.
Sorun yazılımsal değil. Donanımsal olmasa başka bir seçenek kalmıyor zaten. Wi-Fi kart arızalı değilse o zaman ya bağlantı portunda yada bağlandığı antenlerde sorun var demektir.

Reaksiyon puanı
16,118
wifi kartı kendisi ısınıyor olabilir başka wifi kart dene usb dongle al...
2015-10-17 22.56.22.jpg