WhatsApp, BlackBerry 10 ve BBOS'un Fişini 2017'de Çekecek

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


O.Tolga ÖZKAYA

Boğa Burcu
Katılım
22 Ağu 2015
Mesajlar
235
Puanları
43
Konum
İzmir
WhatsApp, BlackBerry 10 ve BBOS'un Fişini 2017'de Çekecek...Bir dönemin parlayan yıldızı BlackBerry eski günlerinden bir hayli uzakta. Android ve iOS mobil platformlarının yaygınlaşmasıyla birlikte BlackBerry tarafından üretilen BBOS işletim sistemine ve bu işletim sistemini kullanan telefonlara duyulan ilgi azalmıştı. BlackBerry, akıllı telefon piyasasındaki konumunu korumak adına BlackBerry 10 işletim sistemini kullanıcıların hizmetine sunmuştu; fakat bu yenilik de yeterli olmamıştı. Sonuçta BlackBerry kısa bir süre önce akıllı telefon üretmeyi durduracağını açıkladı. Firmanın son akıllı telefon projesi de kendi işletim sistemi yerine Android işletim sistemini kullanan bir telefondu.

BlackBerry'de durum böyle olunca BBOS ve BlackBerry 10'un aktif kullanıcı sayısının düşük olması doğal bir sonuçtu. Bu nedenle en yaygın olarak kullanılan mobil anlık mesajlaşma yazılımı WhatsApp, 2016 sonunda bu platformlara sunduğu teknik desteği sonlandıracağını duyurmuştu.

WhatsApp'ın BlackBerry'e sunduğu teknik destek son bir kararla uzatıldı. Yapılan duyuruya göre WhatsApp BBOS ve BlackBerry 10 için 30 Haziran 2017 tarihine kadar teknik destek sunacak. Bunun yanında Nokia Symbian S60 ve Nokia S40 için de aynı tarihe kadar teknik destek sunulacak.


Kaynak :

http://www.tamindir.com/whatsapp-blackberry-10-ve-bbosun-fisini-2017de-cekecek_h-18067/
 

_FAUST_

Dekan
Katılım
17 Haz 2016
Mesajlar
6,449
Puanları
113
Konum
k.maraş
Nokia'da payına düşeni almış ne diyeyim bilemedim inat etti kendini mahvetti mantıklı hareket etmesi lazım.:(
 
Üst
stat counter