Virüs yazılımı kullanmayın! Peki, neden?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru

Mozilla'da uzun yıllar mühendislik yapan Robert O'Callahan'ın sözleri gündemi salladı. Anti Virüs yazılımları PC'lere zarar mı veriyor? Veriyorsa, bunu nasıl yapıyor?

:: Anti Virüs yazılımı kullanıyor musunuz?

Son düzenleme:

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Antivirüsler kendileri başlı başına bir virüs zaten...

Bkz.

upload_2017-1-28_15-25-51.png
upload_2017-1-28_15-27-21.png

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205

Mozilla'da uzun yıllar mühendislik yapan Robert O'Callahan'ın sözleri gündemi salladı. Anti Virüs yazılımları PC'lere zarar mı veriyor? Veriyorsa, bunu nasıl yapıyor?

:: Anti Virüs yazılımı kullanıyor musunuz?

Antivirüsler kendileri başlı başına bir virüs zaten...

Bkz.

Ekli dosyayı görüntüle 17054 Ekli dosyayı görüntüle 17056

Ayde dehaaa şimdi netceyiz anlamadım gitti? Sorular sorular sorular hangisi cevaptır? Sizler ne önerirsiniz????????

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Besbelli Defender reklamı yapmak için söylemiş. Belki dolaylı yoldan zarar veriyor doğrudur (kasma, donma). Ama birde şöyle demiş;
Bazen Windows güncelleştirmelerinin de engellendiğini sözlerine ekliyor

Eset kullanıyorum ve Windows güncelleştirmeleri olduğu zaman uyarı veriyor. "Güncellemeleri yapmazsanız korumanızı garanti edemeyiz" gibisinden.

Reaksiyon puanı
16,118
bunlar şehir efsanesi yok öyle bişey...
bana ne Linux Mint 18.1 Serena 64-bit var...

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
W10 10' lu PC' de Windows' un kendisine ait Windows Defender ( Essential) kullanıyorum. Mis gibi.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bende antivirüs yerine ufak ama etkili program kullanıyorum. Bir ara bayağı antivirüs denemiştim. Örneğin Avast Free,AVG Free, 360 Total Security, Avira Free, Panda Global Protection gibi. Sizce Panda Global Protection, AVG Internet Security ve McAfee Internet Security'den hangisi daha iyidir?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Robert O'Callahan ne anlar ya gelsin öğreteyim :) Yıllardır kullanıyoruz şimdi onun lafıyla vazgeçemem çünkü faydasını görüyorum.Windows Defender süs gibi bir şey bence belki Windows 10 ile biraz iyi o kadar.Her antivirüsede güvenemem tabii ki Kaspersky,Eset,Norton güvendiklerimin arasında :)

Yusuf mert demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 yillik avanst premimyum almistim o kadar para verdik bitene kadar kullanak

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bitdefender total security kullaniyordum bilgisayarin anasını ağlattı sildim, zaten tehlikeli seyler indirmiyorum. Boyle iyi.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Şu konu hakkında bilgisi olan kimse yok mu? Çık bir açıklama yapsın böyle bir şey alaşılmıyor?

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
gelir şimdi, ben zaten kullanmıyorum en iyi antivirüs kişinin kendisidir diyen cool'cular :)

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
gelir şimdi, ben zaten kullanmıyorum en iyi antivirüs kişinin kendisidir diyen cool'cular :)
Kullanmıyorum ama en iyi antivirud kişinin kendisi değildir. Ama tehlikeli sitelere girmezsen vb şeyleri yapmazsan her şey senin elinde.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kur bir Linux Mint veya başka bir Linux rahatına bak. Eğer Windows kullanıcısıysanız ve Windows kullanmaya devam edecekseniz bence mutlaka ücretsiz bir antivirüs kullanın. İsterseniz paralı olanını kullanın orası size kalmış. Ücretsiz olarak Avast Free veya Avira Free'yi tavsiye ederim.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
2007'den beri bilgisayarım var 10 yıl oldu Antivirüs kullanmadım ve halen sağlam. Bu tarz programlar içinizin rahatlaması için.

Bilinçli kullanıcı virüs gireceği zaman anlar yüklemez yada tıklamaz. Ben de çok nadirdir korsan reklam yazılımı arka planda yüklenmesi. Yıl da 1-2 kez tararım pcyi ya bulmaz yada 1-4 arası bulur silerim. Sonra Antivirüs programını da silerim.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bir yanlışım varsa düzeltin ama bu meret virüs'lerin %90'ı Windows için resmen.:flushed:

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Tek başına düşünce ile yüzde yüz bir güvenlik olamaz diye düşünüyorum.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
2007'den beri bilgisayarım var 10 yıl oldu Antivirüs kullanmadım ve halen sağlam. Bu tarz programlar içinizin rahatlaması için.

Bilinçli kullanıcı virüs gireceği zaman anlar yüklemez yada tıklamaz. Ben de çok nadirdir korsan reklam yazılımı arka planda yüklenmesi. Yıl da 1-2 kez tararım pcyi ya bulmaz yada 1-4 arası bulur silerim. Sonra Antivirüs programını da silerim.

Bilinçli kullanıcı için virüs programına gerek yok zaten fakat çoğu kişi bilip bilmediği çoğu uygulamayı dosyayı indiriyor ve bilgisayarına hem güvenlik olarak hem performans olarak zarar görüyor

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Zaten bu devirde virüs mü kaldı virüs para kazandırmıyor ki artık hepsi reklam yazılımlarına evrildi.Bu yazılımların çoğunu da antivirüsler virüs olarak görmüyor.

Son mesajlar