Uzaydaki Tesla'yı Boeing geri getirecek!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

uzaya gidildi hatta aya giden ilk kişi ölmüş...
tamam güzel paylasimlar yapmissin lakin taa eskiden o sartlarda uzaya gidilip video dahi cekebilmislerde simdiki teknoloji ile neden ayda gezinti yapamiyorlar? Benim bildigim Amerika gercekten ay'a gitmis olsaydi, oraya koloni kurardi ve emin ol, dünyanin Amerikaya hayran kalmasi icin showlarin babasini yapardi. Bakiyorsun internette dogru duzgun video yok, hepsi kurgulanmis montajlanmis videolar. Youtube da earth live yazinca 24 saat kendini tekrar eden goruntu cikiyo. madem gittin uzaya o halde bana gozle gorulur acik bir delil sunki bende diyeyim vaybeee helal olsun. Ayrica gercekten uzaya gidilmis olunsaydi bu düz dünya mevzusu patlak vermezdi. isin en komik tarafi ise ay ile ilgili olan dosyanin silinmesi kayip edilmesi :D. Ha unutmadan birde hani diyorlarya Dünyamizin etrafinda binlerce uydu var diye. Harbiden okadar uydu olsaydi Gece ay'a baktiginda muhakkak cisimler görünürdü. Ama neyazikki gökyüzü tertemiz yani hava acikken ay net olarak görünüyor ama uydulardan eser yok :p. (kendi sahsi fikrim bunlar, herkesin fikrine saygi duyarim)

inanmazsan inanma ama aya gidildi aya prima ayna koydular ayrıca aletler var...
o adam ve köpeği bireysel deneme o denemede ölmüşler zaten.

uzayda yıldızlrı her zaman göremezsin adamlar 7/24 izliyor gerçekler acıdır.
Hangi gercekler peki? Ben geceleri gökyüzüne baktigimda yildizlar bariz sekilde görünüyor ama bu senin paylastigin youtube videolarinda 1 tane bile yildiz görmedim. Sen gördüm diyorsan ya telefonun ekrani kirli yada bilmiyorum ne kullaniyorsun birader :p

Benimde anlamadigim o zaten. Neden dünyadan bakinca görünüyorda uzayda görünmüyor! Bunun cevabini bulana kadar bu tarz videolar farazi geliyor. Senin düsüncene saygi duyarim lakin ben senle ayni fikirde degilim.

Benimde anlamadigim o zaten. Neden dünyadan bakinca görünüyorda uzayda görünmüyor! Bunun cevabini bulana kadar bu tarz videolar farazi geliyor. Senin düsüncene saygi duyarim lakin ben senle ayni fikirde degilim.
uzay ya çok karanlık yada aydınlık oluyor ondan görünmüyor birde dünyanın atmosferi sayesinde gözüküyorlar tabi o bulunduğun yerde çok ışıklar olan şehirse odada yıldızlar gözükmüyor yada az gözüküyor istanbul ve şanlı urfada yıldızlar farklı görünüyor.

imhotep

Profesör
Yasaklı
tamam güzel paylasimlar yapmissin lakin taa eskiden o sartlarda uzaya gidilip video dahi cekebilmislerde simdiki teknoloji ile neden ayda gezinti yapamiyorlar? Benim bildigim Amerika gercekten ay'a gitmis olsaydi, oraya koloni kurardi ve emin ol, dünyanin Amerikaya hayran kalmasi icin showlarin babasini yapardi. Bakiyorsun internette dogru duzgun video yok, hepsi kurgulanmis montajlanmis videolar. Youtube da earth live yazinca 24 saat kendini tekrar eden goruntu cikiyo. madem gittin uzaya o halde bana gozle gorulur acik bir delil sunki bende diyeyim vaybeee helal olsun. Ayrica gercekten uzaya gidilmis olunsaydi bu düz dünya mevzusu patlak vermezdi. isin en komik tarafi ise ay ile ilgili olan dosyanin silinmesi kayip edilmesi :D. Ha unutmadan birde hani diyorlarya Dünyamizin etrafinda binlerce uydu var diye. Harbiden okadar uydu olsaydi Gece ay'a baktiginda muhakkak cisimler görünürdü. Ama neyazikki gökyüzü tertemiz yani hava acikken ay net olarak görünüyor ama uydulardan eser yok :p. (kendi sahsi fikrim bunlar, herkesin fikrine saygi duyarim)
uydular yerden çıplak gözle gözükmez teleskopla bakacaksın... saçmalamadan önce uyduların kaç metrede olduğunu öğren o mesafede uyduyu görmen imkansız...
bak gör ne ediyorlar...

adam tesladan bakarken niye yıldızlar gözükmüyor uzay çöpleri nerede? diyor saçmalamıyor.

F1kan

Profesör
Ben geceleri gökyüzüne baktigimda yildizlar bariz sekilde görünüyor
Hava kirliliğini göz önünde bulundurmalısın.
Bazı kayıtlarda 100 yıl öncesine kadar gökyüzünde bulunan yıldızların daha fazla ve net görüldüğüne dairdir. Birde konumun önemli

---- Mesajlar birleştirildi ----

adam tesladan bakarken niye yıldızlar gözükmüyor uzay çöpleri nerede? diyor saçmalamıyor.
Sanki uzay çöpleri dünyadaki çöplükler gibi bir arada yada önü geçtim bunların hayal dünyası çöpler böyle bir alana yayılmış (5 10 km ) hani niye göremiyorum. Cahilin biri Youtubede kuyuya bir taş atıyor bütün bilgisiz cahillerde peşinden gidiyor.

Son düzenleme:
Şu an neden Aya gidilmediği çok basit, gerek yok! Aya insan göndermenin şu an hiç bir faydası olmayacağı için buna harcama yapılmıyor. Şu an hedef Mars çünkü.

Ayrıca uzay istasyonları var. Sürekli canlı yayın yapmaktalar ve içinde insanlar yaşamakta.

uydular yerden çıplak gözle gözükmez teleskopla bakacaksın... saçmalamadan önce uyduların kaç metrede olduğunu öğren o mesafede uyduyu görmen imkansız...
bak gör ne ediyorlar...
Paylastigin video canli degil, kendini tekrarlayan bir video. Bu video ilemi kanitliyorsun tezini? Youtube da nasa nin canli olarak verdigi butun yayinlar 24 saat ayni kareyi ayni hareketleri görüntülüyo ve sende bunu bilim gercegi gibi bana gönderiyorsun. ben düz dünyacilardan degilim, lakin mevcut bilgilerin yetersiz oldugunu dusunuyorum. Birseyi savunurken saldirmadan yapin bunu, cunku herkes sizinle ayni fikirde olmak ZORUNDA degil.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şu an neden Aya gidilmediği çok basit, gerek yok! Aya insan göndermenin şu an hiç bir faydası olmayacağı için buna harcama yapılmıyor. Şu an hedef Mars çünkü.

Ayrıca uzay istasyonları var. Sürekli canlı yayın yapmaktalar ve içinde insanlar yaşamakta.
Nerede o istasyonlar? Düzgün bilginiz varsa paylasin. Bu sacma sapan youtube videolariyla degil.

Son düzenleyen moderatör:
stat counter