Tuz lambasının faydaları nelerdir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


beni benimlebir

Üyecik
Katılım
26 Tem 2015
Mesajlar
9
Puanları
1
Tuz lambası, içerisinde küçük bir ampul bulunan büyük tuz parçasıdır. Katı tuz parçaları içerisinde ampül yanarken ısınır ve hoş bir görüntü oluşturur. Aynı zamanda tuz lambası; tamamen doğal olduğu için sağlığa faydası vardır. Himalaya tuzu, Pakistan’ın Pencap bölgesinde çıkarılmaktadır. Çankırı kaya tuzu ise Çankırı’da çıkarılmaktadır. Son zamanlarda popüler olan tuz lambaları ev dekorasyonlarında da kullanılmaya başlamışlardır. Tuz lambası evinizin dekorunu canlandırdığı gibi hava kalitesini artırır ve sağlık taleplerini karşılamaktadır. Çankırı tuz lambası, himalaya tuz lambası evinizin için satın alabileceğiniz dekoratif gece lambasıdır ve sağlığa büyük miktarda yararı vardır.
68452

Tuz lamba, ayrıca ortamın nemini düzenleyerek elektromanyetik cihazların yaydığı zararlı etkileri bertaraf etmektedirler. Bu özelliği ile kendimizi daha enerjik ve sağlıklı hissetmemizi sağlamaktadır. Ortamdaki nemin düzenlenmesiyle birlikte ve lambanın aşırı absorbe yeteneği sayesinde gece tuz lambasını açık bırakmak aşırı nemin sebep olduğu sırt ve diz ağrısı başta olmak üzere, birçok kas ağrısını da rahatlayacaktır.

Tuz lamba, çalışma ortamında masamızın üzerinde çalıştırdığımızda etkileri sayesinde konsantrasyonunuzu arttırmaktadır Soluduğumuz hava saflaştığı zaman konsantrasyonumuz artar ve verimimiz yükselmektedir ayrıca enerjimiz sabit kalmaktadır.

Tuz Lambaları, yaymış olduğu negatif iyonlarla, baş ağrısını azaltmakta kullanılan, serotonin üretiminin engellenmesini sağlamaktadır. Zararlı olan virüs ve bakterilerin hava içerisinde yayılmasını önleyerek, havayı iyonize etme yetenekleri ve nemi ayarlayabilmeleri özellikleri, astım hastaları, bronşit
 
Üst
stat counter