Türknet VDSL

Bu konuyu okuyanlar

yiscan

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Türknet 35mbit' e kadar olan VDSL pakete geçtik Asus DSL N16 modem aldık kurduk ama VDSL olarak kullanamıyoruz. Hız testlerinde 2-3.5mbit hız geliyor Modem kurulumu yaparken Otomatik Algıla dediğimiz zaman ADSL WAN olarak algılıyor Modem arayüzünde WAN kısmında VDSL PTM seçtiğim zaman ise internet bağlantısı kesiliyor müşteri hizmetleri ni aradığımız zaman bizde herhangi bir sorun yok kabloları kontrol edin dediler. Ortada kaldım patrona rezil oldum. :D

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü - 2017-11-03 08-36-12.png
    Ekran Görüntüsü - 2017-11-03 08-36-12.png
    300.5 KB · Görüntüleme: 1,193

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
35 mbps hiç bir zaman 35 değildir. Zaten belli bir hız düşüşü yaşarsın. Şahsen ben 24 mbps üstünden 9 alıyorum gibi gibi.

yiscan

Asistan
Reaksiyon puanı
6
35 mbps hiç bir zaman 35 değildir. Zaten belli bir hız düşüşü yaşarsın. Şahsen ben 24 mbps üstünden 9 alıyorum gibi gibi.

farkındayım ama 35 lik pakettete 4mbit gelmez diye düşünüyorum

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Ayni modem ve ayni tarifeye sahibim. Sizde birkac sorun gördüm bi deneyin umarim düzelir. Birincisi portunuz adsl portu,vdsl degil port guncellemesi isteyin, ikincisi suanda adsl 2+ görünüyor hizmetiniz ve ISS tarafindan hızınız 4mbite sabitlenmis durumda, hızınızın artırılmasını talep edin. Modem kurulumuna gelince hiz kurulumdan türkiye yi seçin, ilk sıradaki türk telekomu seçin, sonra da vdsl i seçin. Bu yazdığım secenekler yoksa port guncellendikten sonra da gelebilir. Ilk 4 gun benim de adsl idi 5. gun port guncellendi yeniden modem kurulumu yapip vdls ye gectim.

yiscan

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ayni modem ve ayni tarifeye sahibim. Sizde birkac sorun gördüm bi deneyin umarim düzelir. Birincisi portunuz adsl portu,vdsl degil port guncellemesi isteyin, ikincisi suanda adsl 2+ görünüyor hizmetiniz ve ISS tarafindan hızınız 4mbite sabitlenmis durumda, hızınızın artırılmasını talep edin. Modem kurulumuna gelince hiz kurulumdan türkiye yi seçin, ilk sıradaki türk telekomu seçin, sonra da vdsl i seçin. Bu yazdığım secenekler yoksa port guncellendikten sonra da gelebilir. Ilk 4 gun benim de adsl idi 5. gun port guncellendi yeniden modem kurulumu yapip vdls ye gectim.
teşekkürler öncelikle
ama modem kurulumu sırasında otomatik algıla bastığım zaman hala ADSL WAN olarak gösteriyor dediğin gibi manuel ayarlara girdiğim zaman ise Türk Telekom, Türk Telekom (PPPoA ve PPPoE ) TTNET, VODAFONE ve Listede olmayan seçenekleri var manuel kurulum yerinde VDSL ye dair hiçbir şey yok müşteri hizmetlerini kapatmışlar konuşacak kimse de yok online işlemlerden defalarca kayıt bırakmama rağmen "Sorununuz düzeltilmiştir." diye otomatik cevap gönderiyorlar. Ben çözemedim bu işi

Son mesajlar