Türknet Fiber veriyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

EmrecanReis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Apartmanımızda Türktelekom fiber altyapı mevcut ama türknet adsl veriyor diye biliyorum yanındada telefon konuşması veriyorlar .
şimdi benim internetim fiber mi olacak yoksa adsl mi ? fiber verirler ise sürekli sabit 100mb gelecektir . o zaman ev telefonuda verecekler mi ?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Türk telekomun alt yapısını kullanıyor ama fiber alt yapısını kullanamıyor sadece bir kaç yerde fiber alt yapısı var..

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
TürkNet'in kendi sitesinde adresini girdikten sonra sana ne kadar hız verebileceğini gösteriyor, oradan öğrenmiş olursun.

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Peki türktelekom un hiper diye isimlendirdiği alt yapıyı kullanıyor mu ?
Benim bildiğim TTNET in Hipernet diye adlandırdığı şey klasik VDSL dir. Hipernet veya VDSL denilen şey, fiber kablo ucundan takılmış olan bir bakır kablo ile eve gelen internettir. Türknet zaten çoğu yerde (kendi altyapısı dışında) TTNET altyapısını kullanıyor.
Türknet sayfası hız sorgulamasında VDSL alabileceğiniz görünüyorsa, standart tarifede 35 Mbps ye kadar VDSL (Hipernet) kullanabilirsiniz. Ayrıca aylık extra 10 TL fazla ödeyerek hattınızın desteklediği son hıza da ulaşabilirsiniz. Buradan sorgulayın;

Son düzenleme: