Türkiye neden düşük hızlı internete mahkum?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Türkiye neden düşük hızlı internete mahkum?

Türkiye internet hızları söz konusu olduğunda, yapılan araştırmaya göre 4 Megabit ortalama ile pek iyi bir konumda değil. Yapılan araştırma düşük hızın nedenlerini irdeliyor.

:: Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

abdullah36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Antep merkezde olmamıza rağmen fiber yok. Reklama verdikleri parayı alt yapıya ayirsalar fibersiz yer kalmazdı

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Ya arkadaş Türknete geçin aynı para ile 150 GB kota versinler. yemin ediyopum bitiremiyorum. O kadar film yükledim halen yüklüyorum daha dünya kadar kota var oyun da bayağı yüklemiştim.

Bir filmi Türkçe Dublajlı yüklememişim üstüne aynı filmi Türkçe Dublajlı başka yerden bir daha indirdim 7 GB'lık . Geçin Türknete sözleşme de yok istediğin zaman çık. Bulunduğun yer fiber destekliyorsa 100 mb hızın olsun fiyat yine değişmiyor sadece alt yapın ttnet ile aynı fiber ile aynı yerin neyi destekliyorsa o hızı sonuna kadar veriyor. Standart 60 TL veriyorsun. İstediğin zaman iptal edebiliyorsun.

Bir başka avantajı 16 mb hızı sürekli kullanıyorsun. 2007'de inter bağlattırdığımda 1 mb hız 3 gb kota vardı gelişim var ama ülkeler baz alındığında çok gerilerdeyiz yetersiz kalıyor.

Güncelleme: Turknette AKK kalkmış kendi sitesinden bakın https://turk.net/aknsiz-internet/

Son düzenleme:

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bunun en büyük suçlusu Türk Telekom. Zamanında paraları cebe indirirken iyiydi. Asam akıllı yatırımlar yapmadı, asam akıllı internet sunmak isteyen iss lere engel oldu alt yapısini kiraya vermedi veya zorluk çıkardı. Daha geçen gün haberleri yapılıyordu Türk Telekom port yok yalanıyla zorluk çıkartıyor diye. Neyse.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Daha çok sağacak adam var ondan.