Turkcell'den iPhone Almak

Bu konuyu okuyanlar

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Dostlar şimdi ben Türkcell den 7 Plus alacağım Allah korusun birşey oldu buny Türkcell yerine Apple Store ye getirsem garanti kapsamında bakarlar mı yani işleme alırlar mı ek ücret isterler mi benden

Veya Apple Store ile mesela Türkcell Teknosa dan alınan telefonun garanti kapsamları aynı mı ve hakları aynı mı ?

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Dostlar şimdi ben Türkcell den 7 Plus alacağım Allah korusun birşey oldu buny Türkcell yerine Apple Store ye getirsem garanti kapsamında bakarlar mı yani işleme alırlar mı ek ücret isterler mi benden

Veya Apple Store ile mesela Türkcell Teknosa dan alınan telefonun garanti kapsamları aynı mı ve hakları aynı mı ?
Aynı aynı bence direk apple store a götür.Türkcell e de versen oraya verir.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Tabikide Apple türkiye 2 yıl garantili. Zaten apple storedan kontratlı almak istiyorsanız direkt turkcelle yönlendiriyor sizi hiç bir sorun sıkıntı yaşamazsınız.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Hepsi aynı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198

Trde satilan tum iphonelar iki yil garantili olmaktadır. Servis listesi applein web sitesinde var, direk oraya goturuyorsunuz. Tabiki aldiginiz tim araciligi ile de gondertebilirsiniz.

Tavsiyem cihazi flagship magazasindan almanizdir. Hatta faturaya ek dusunuyorsaniz musteri hizmetlerini arayarak telefon tedarik departmanina baglanin. Oradan siparis edin. Onlar direk depodan gonderiyorlar. Faturaya yansıtıyorlar aylik taksitleri.

Telefonsuz kaldigimda ve nakite sıkışık bir anda bu yontemle 5s siparis etmis ve siparisimin uzerinden 36 saat gecmeden telefonu ankara ostimdeki depodan almistim. Garanti vs de hicbir sorun da yok. Kutuyu ilk ben actim, trt vergili son 5slerden :p

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Trde satilan tum iphonelar iki yil garantili olmaktadır. Servis listesi applein web sitesinde var, direk oraya goturuyorsunuz. Tabiki aldiginiz tim araciligi ile de gondertebilirsiniz.

Tavsiyem cihazi flagship magazasindan almanizdir. Hatta faturaya ek dusunuyorsaniz musteri hizmetlerini arayarak telefon tedarik departmanina baglanin. Oradan siparis edin. Onlar direk depodan gonderiyorlar. Faturaya yansıtıyorlar aylik taksitleri.

Telefonsuz kaldigimda ve nakite sıkışık bir anda bu yontemle 5s siparis etmis ve siparisimin uzerinden 36 saat gecmeden telefonu ankara ostimdeki depodan almistim. Garanti vs de hicbir sorun da yok. Kutuyu ilk ben actim, trt vergili son 5slerden :p
Teşekkür ederim değerli yorumun için :)

vasilty

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Birsey sormak istiyorum turkcell den alirken 3800 civari olucak 7 plus hatta dahil 3700 tl bolunuyo dimi fazladan ucret alinmiyo 4000 degil yani veya baska bir rakam olarak olmuyor

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Birsey sormak istiyorum turkcell den alirken 3800 civari olucak 7 plus hatta dahil 3700 tl bolunuyo dimi fazladan ucret alinmiyo 4000 degil yani veya baska bir rakam olarak olmuyor
tam olarak anlayamadım

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Kontratlı çıktığı an alınamıyor heralde demi. Beklemek gerekiyor

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Simdi iphone 7 plus turkcell e 3800 tl den gelirse almak istersek hat haric 24 ay vade olsa 3800 odenicek 24 ayda yine dimi onu sormak istedim
Tam olarak degil. Turkcell telefon basi 350-400 lira gibi bir kar aliyor. Bu olay soyle isliyor:

Ben diyelim 56 lira aylik odemeli 36 ay taahitlu 5 s aldim( gerci demeyelim harbiden boyle aldim ) 5sin perakende satis fiyati( paraleli veya kampanyali vsyi saymiyorum, yurtdisindan gelip standart fiyatini soyluyorum) 1500 lira. Benim paketim genc kacmaz 45 Bunun aylik odemesi 45 lira. 56*36 = 2016 lira odeyecegim toplamda. Yani 5se 516 lira kar koyuyor. Ama bana her ay 1gb fazla internet veriyor( 10 liradan hesaplasak 36 ayda 360 liralik bedava internet veriyor olacak) ayrica 3 yil boyunca tarifem kurus oynamayacak dolayisiyla zamlardan etkilenmeyecegim ve fatura meblağ yuksek olduğu icin de sari kutu denilen sistemde puan birikiyor. Puanlarla da kilif vs bedava alınabiliyor. Bunlari hesaba katarsak aslinda banka kredisi ile turkcellden alma arasinda pek fark kalmiyor.

Siz 12 veya 24 secenegi ile telefon alirsaniz kar marji 400 lira civarinda oluyor. En iyisi zaten 24 ay almak.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Kontratlı çıktığı an alınamıyor heralde demi. Beklemek gerekiyor
Alabilirsiniz eger magazanin elinde stok varsa aninda sozlesmeyi imzalamaya mutakip cihazi teslim ederler.

Ben 5si hatta istanbuldaki depodan getirtmistim musteri hizmetleri araciligi ile.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Alabilirsiniz eger magazanin elinde stok varsa aninda sozlesmeyi imzalamaya mutakip cihazi teslim ederler.

Ben 5si hatta istanbuldaki depodan getirtmistim musteri hizmetleri araciligi ile.
Kontraltlı dediğimiz Faturaya ek ile aynı şey değil mi

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Sıkıntı olmaz türkcell de zaten apple store a gönderiyor :)

Son mesajlar