TTNET Modem Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Modemim 1. resimdeki modemdir. Yaklaşık 3-4 senedir kullanıyorum, son 1 aydır kesintiler başladı. DSL ışığı aniden gidip hemen geliyor. Günde bazen 2-3 defa bazen 5-6 defa oluyor, sıkıntı telefon kablosundan dır diye yeni kablo aldım, düzeneği hallettim, akşama doğru yine 2 defa gel git yaptı. Geriye 2 seçenek kalıyor ya sıkıntı binada bulunan kabloların olduğu kutuda ya da benim modem de. Yarın adamları arayacağım. Gelecekler bakacaklar büyük ihtimal. Eğer modem bozuk ise önceden alacağım modemi belirlemek istiyorum ki hemen alayım, ona göre bir hazırlık yapayım.

N11, Gittigidiyor ve Hepsiburada'dan tüm modemlere baktım ve kaliteli bakımından sadece bunu bulabildim. 2. Attığım resim (antenli olan).

Sorularım ise:
Benim şu anki kullandığım modem ile diğer modem hız, güç vb. aynı mıdır?
Bir hız düşmesi yaşar mıyım?
Ve uyumlu mudur
Genel olarak farkları nedir?

Antenli olduğundan dolayı bir nevi korkuyorum. Hem antenli, hem normal modem. Daha ne olsun diyecek varsa, neden benim şu anki modemim 400 TL de bu 140 TL?

Modem markaları olarak:
1.resim: ZYXEL VMG3312-B10B
2.resim: ZYXEL P1302-T10D v3

Ekli dosyalar

• 7a1375c77a6b302e30b844e199deef1f.jpg
    7a1375c77a6b302e30b844e199deef1f.jpg
    26 KB · Görüntüleme: 381
  • 487020216_tn50_0.jpg
    487020216_tn50_0.jpg
    7.7 KB · Görüntüleme: 282

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Modemim 1. resimdeki modemdir. Yaklaşık 3-4 senedir kullanıyorum, son 1 aydır kesintiler başladı. DSL ışığı aniden gidip hemen geliyor. Günde bazen 2-3 defa bazen 5-6 defa oluyor, sıkıntı telefon kablosundan dır diye yeni kablo aldım, düzeneği hallettim, akşama doğru yine 2 defa gel git yaptı. Geriye 2 seçenek kalıyor ya sıkıntı binada bulunan kabloların olduğu kutuda ya da benim modem de. Yarın adamları arayacağım. Gelecekler bakacaklar büyük ihtimal. Eğer modem bozuk ise önceden alacağım modemi belirlemek istiyorum ki hemen alayım, ona göre bir hazırlık yapayım.

N11, Gittigidiyor ve Hepsiburada'dan tüm modemlere baktım ve kaliteli bakımından sadece bunu bulabildim. 2. Attığım resim (antenli olan).

Sorularım ise:
Benim şu anki kullandığım modem ile diğer modem hız, güç vb. aynı mıdır?
Bir hız düşmesi yaşar mıyım?
Ve uyumlu mudur
Genel olarak farkları nedir?

Antenli olduğundan dolayı bir nevi korkuyorum. Hem antenli, hem normal modem. Daha ne olsun diyecek varsa, neden benim şu anki modemim 400 TL de bu 140 TL?

Modem markaları olarak:
1.resim: ZYXEL VMG3312-B10B
2.resim: ZYXEL P1302-T10D v3
1 resimdeki modem kalitelidir aslında... Öncelikle modemi resetlediğiniz halde yine aynı sorunlar devam ediyorsa biosunun yani sürücüsünün güncel olup olmadığına bakınız, üst versiyon veya aynı sürücü ile modemi güncelleyerek bir daha deneyiniz. Sorun yazılımsal ise düzelme ihtimali yüksek. Gelenler modem bozuk olmasa da ya da absit bir sorun olsa da "bozuk" diyebilirler ?

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
1 resimdeki modem kalitelidir aslında... Öncelikle modemi resetlediğiniz halde yine aynı sorunlar devam ediyorsa biosunun yani sürücüsünün güncel olup olmadığına bakınız, üst versiyon veya aynı sürücü ile modemi güncelleyerek bir daha deneyiniz. Sorun yazılımsal ise düzelme ihtimali yüksek. Gelenler modem bozuk olmasa da ya da absit bir sorun olsa da "bozuk" diyebilirler ?
Bios da bir sıkıntı yok. Modem yazılımı da güncel. Benim anlamadığım olay. Bundan 1 ay önce aynısını yaptı, 5 gün boyunca abartısız günde 5-6 defa gitti geldi, 5 gün sonun da düzeldi sonra 1 ay kesintisiz kullandım. Şimdi tekrar başladı. 6-7. gün olacak yeni kablo ile de denedim hala devam ediyor. Nedir artık lanet sorun bilemiyorum. Gelsinler baksınlar belki binanın içindeki kablolar dadır belki aşağıda ki kutudadır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yapacak bir şey yok eğer modem bozuk derlerse alırım veya onlardan satın alırım. Baktım düzelmedi yaptıkları sahtekarlıktan dolayı şikayet ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son mesajlar