Tv Bağlayınca İnternet Kopuyor

Bu konuyu okuyanlar

cihatkucuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar forumda yeniyim. Konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın. 2 gün önce eve ilk defa smart tv alındı. Tv yi wifi a bağlandığım anda diğer cihazların interneti kesiliyor. Cihazlar modeme bağlı olsa da internet yok hatası veriyor. Tv nin wifi ını kapatıp modemi kapatıp açınca intetneti kullanmaya devam edebiliyorum. İnternet sağlayıcımla görüşmemde internette bir sıkıntı olmadığını, sıkıntının modemimle alakalı olduğunu söyledi. Böyle bir şey mümkün mü? Mümkünse çözümü hakkında yardımcı olabilir misiniz lütfen. Modem modeli zyxel vmg3312 b10a

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Sıkıntı tvden kaynaklı. Ethernet kablosuyla bağlayın.

cihatkucuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ethernet kablosu ile bağlamayı denedim. durum yine aynı. kabloyu taktığım anda kesiliyor diğer cihazların interneti. tek başına sömürüyor sanki bütün interneti

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
ethernet kablosu ile bağlamayı denedim. durum yine aynı. kabloyu taktığım anda kesiliyor diğer cihazların interneti. tek başına sömürüyor sanki bütün interneti
Peki tv nin wifisi hep kapalı dursun sadece ethernet ile bağlayın.

cihatkucuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
zaten mecburi öyle olacak gibi duruyor. işte sorum her seferinde kabloyu tak çıkarla uğraşmadan bunu nasıl halledebilirim

dehsetscorpion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar çözümü şu şekilde buldum. Telefonla wifiye bağlandım. Ardından telefondan wifi paylaşımı verip televizyonu telefonuma bağladım sorun çözüldü. Mıdemden direkt bağlanınca bütün bağlantıyı kesiyordu bu şekilde sorun olmuyor

Son mesajlar