Ttnet Hiz Ve Ping Sorunu !

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar merhaba. Son 2 haftadir ttnet internetimde hic sabit ping görmedim. Su an akk doldu hiz ise bazen 0.15 mbps bazen 3 mbps, lag sorunlari da cabasi. Ttnet müşteri hizmetlerini aradigimda bağlantı degerlerimin hep normal gozuktugunu soylediler. 3 kere sikayet ettim, 3 ünde de ayni cevap. Ben dd sorunu modemde aramaya basladim.
Modem son 2 gündür aşırı ısınıyor zaten, kapatıyorum açıyorum gene değişen bir sey olmuyor.
Sorularima gelince :
-Sizce sorun modemden mi yoksa kablolardan mi?
-Yeni modem almali miyim neler onerirsiniz? Fiber degil int normal 16 mbps.
-Yeni modem aldığımda yaninda gerekli kablolar da geliyor mu?

Yoksa problem ttnetten mi kaynakli?

Teşekkürler simdiden. ( [MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] [MENTION=312196]edox[/MENTION] sizin de fikrinizi almak isterim)

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Modemin eskiyse yeni alman iyi olur fakat benim modem daha 1 senelik ttnetin verdiği dandik kutu hiç öyle bir sıkıntı yaşamadım.Ayrıca 16 mps ye bile fiber olanlar var 42 tl civarı benimki 23 mps şuan kota dolduğu halde 55-60 pingde oynuyorum yalnız o alt yapı kutusuyla arandaki mesafede önemli uzaklık artınca hızın düşer

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Modem modeli de söyleyeyim airties Air 5444

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
TTNET ve hız beklemen hata... :tt2: hat değerleri nasıl?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Deneye deneye arızayı bulman en doğrusu. Ayrıca bunun internet hızıyla alakası yok gecikme süresi çok ayrı bir olaydır.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Deneye deneye arızayı bulman en doğrusu. Ayrıca bunun internet hızıyla alakası yok gecikme süresi çok ayrı bir olaydır.
Hocam hiz problemi de var lag peoblemi de ikisi ayri biliyorum. 0.11 mbps oluyor bazen hiz, ping de bazen 130 ms bazen 77 ms oluyor
TTNET ve hız beklemen hata... :tt2: hat değerleri nasıl?
Hat değerleri normal gözüküyor diyorlar hep

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
duvardaki prizle telefon arasındaki ek kutusundaki uçlar oksitlenmişsede hız düşüyor ping artıyor... değerlerde normal gözüküyor...