Kablonet Ping Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Jawind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar öncelikle bugün fark ettiğim bir şeyi sizle paylaşmak istiyorum. Açtığım konulardan da bakabilirsiniz ki ben 3 4 aydır Kablonet kullanıyorum ve ani ping problemi arada da hız stabilite sorunu yaşıyorum 3 4 ayda her yöntemi döneyip çözdüremedim sorunumu. En sonunda talebim üzerine host adreslerimi Superonline hostlarına aldırdım oyunlarda daha iyi ping veriyor diye ama yine de çözüm olmadı. Her neyse acaba DNS adresinden mi yapıyor diye resimdeki programdan test gerçekleştirdim dikkatimi çeken hususlardan biriside Türksat'ın IP adreslerinde altında kırmızı çizgi tablodada "reliabla%" terimi kırmızı yazıyla yazılmış şu andada düşüncem acaba IP adresinden mi yapıyor ani ping artışını diye düşünmeye başladım modemin arayüzünde de sonuçlardaki IP adresi entegre edili ne yapmalıyım sizce düşüncesi olan var mı? Ayrıca programı bilen biri sonuçuda analiz ederse sevinirim.

Ek bilgi: Diyeceksiniz ki altyapıda veya kablolamada sıkıntı vardır ama onlardada sorun yok Türk Telekom kullandığım zamanlarda sinyal dağıtıcı kullanırken bile 23 ms sabit ping ve hız sorunuda yaşamıyordum.

Ayriyeten sorunumun kısa açıklamasını da yapayım daha net olması için: 100 Mbit download 5 upload kullanıyorum modem bilgisayarda Full çekiyor aniden ping artışı oluyor biri internete bağlanınca bir havalara uçuyor bazen hızı olması gerektiği gibi alıyorum bazen de 40 50 Mbit alıyorum stabilite sorunu var.

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    26.8 KB · Görüntüleme: 287
  • 3.png
    3.png
    24.6 KB · Görüntüleme: 291
  • Adsız.png
    Adsız.png
    25.3 KB · Görüntüleme: 275
  • modem.png
    modem.png