TTNET Adil Kullanım Kotası

Bu konuyu okuyanlar

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-) Herhangi bir kişinin evden girdiği bir site kimseyi ilgilendirmeyeceği gibi indirdiği bir dosya da kimseyi ilgilendirmez. (Bkz. Google: "Mahremiyet Nedir?") Vatandaşın evinden indirdiği torrent, oyun, film v.s. den şikayetçi olan varsa ilgili indirmelerin yapıldığı siteden içeriklerin çıkarılması için başvurur, eğer site bu amaç için kurulmuşsa kapatılması için dava açar veya da yurt dışındaysa erişime engelletir v.s. (Ki bu da zaten indirmelerden ötürü mağdur olduğunu iddia eden yazılımın veya film, müzik v.s. hak sahibi ilgili kurumdur.) Ayrıca bu indirmelerin sadece korsan dosyalardan oluştuğu varsayımını da neye dayanarak çıkardınız? İnternet sadece korsan dosyadan mı ibaret?

2-) Eğer kullanımdan ötürü başkasının zarar görmesini istemiyorlarsa altyapılarında yenilemeye gitsinler. Bakın o zaman adil kullanıma gerek kalıyor mu? Zırt pırt yerin altında farelerin kemirdiği, 21.yüzyılda telefon hattından verilen bir internetten adil kullanım diyerek ne bekleniyor? Oldu olacak eski haline çevirelim. İlk zamanlardaki gibi 8 saat limit bilmem kaç MB kota konulsun, ondan sonra da internete girip 1-2 sayfa açıp "Aman kota dolmasın ay sonuna daha var" diye geri kapatalım, saati geçerse veya da kotası aşarsa 59 TL + ekstrasını da verelim. :D Hem Dünya'nın en pahalı internetlerinden birisini kullanıyoruz, hem de böyle sınırlamalarla karşı karşıya kalıyoruz. Dolayısıyla Lütfen yorum yazarken biraz mantıklı olalım...

3-) Kotasız bağlantının amacı indirmektir, insanlar indirmek için bu bağlantıya bu kadar para öderler. (En azından ülkemizde...) Dolayısıyla 59 TL gibi bir bedel alıp da adil kullanım bahanesiyle sınırlama koymanın mantığını gelin de siz düşünün... Benim indirmem sonucu birisi mağdur olacaksa o benim sıkıntım değil firmanın çözmesi gereken bir altyapı sorunudur. Haksız mıyım? Ne dersiniz? Ne de olsa sınırsız diye 59 TL gibi bir tutarı her ay ben tahsil etmiyorum...

4-) Ayrıca beni adil kullanım ilgilendirmez, Dünya'nın en pahalı internetlerinden birisini kullanıyorsam, sonuna kadar kullanırım, sonuna kadar da indirme yaparım. Paramın hakkını alırım. Bence siz de ödediğiniz paranın hakkını vermeye çalışın, 1 megabit'e düşse de sonuna kadar kullanın, dolayısıyla hakkınızı arayın... Kolay gelsin.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
1-) Herhangi bir kişinin evden girdiği bir site kimseyi ilgilendirmeyeceği gibi indirdiği bir dosya da kimseyi ilgilendirmez. (Bkz. Google: "Mahremiyet Nedir?") Vatandaşın evinden indirdiği torrent, oyun, film v.s. den şikayetçi olan varsa ilgili indirmelerin yapıldığı siteden içeriklerin çıkarılması için başvurur, eğer site bu amaç için kurulmuşsa kapatılması için dava açar veya da yurt dışındaysa erişime engelletir v.s. (Ki bu da zaten indirmelerden ötürü mağdur olduğunu iddia eden yazılımın veya film, müzik v.s. hak sahibi ilgili kurumdur.) Ayrıca bu indirmelerin sadece korsan dosyalardan oluştuğu varsayımını da neye dayanarak çıkardınız? İnternet sadece korsan dosyadan mı ibaret?

2-) Eğer kullanımdan ötürü başkasının zarar görmesini istemiyorlarsa altyapılarında yenilemeye gitsinler. Bakın o zaman adil kullanıma gerek kalıyor mu? Zırt pırt yerin altında farelerin kemirdiği, 21.yüzyılda telefon hattından verilen bir internetten adil kullanım diyerek ne bekleniyor? Oldu olacak eski haline çevirelim. İlk zamanlardaki gibi 8 saat limit bilmem kaç MB kota konulsun, ondan sonra da internete girip 1-2 sayfa açıp "Aman kota dolmasın ay sonuna daha var" diye geri kapatalım, saati geçerse veya da kotası aşarsa 59 TL + ekstrasını da verelim. :D Hem Dünya'nın en pahalı internetlerinden birisini kullanıyoruz, hem de böyle sınırlamalarla karşı karşıya kalıyoruz. Dolayısıyla Lütfen yorum yazarken biraz mantıklı olalım...

3-) Kotasız bağlantının amacı indirmektir, insanlar indirmek için bu bağlantıya bu kadar para öderler. (En azından ülkemizde...) Dolayısıyla 59 TL gibi bir bedel alıp da adil kullanım bahanesiyle sınırlama koymanın mantığını gelin de siz düşünün... Benim indirmem sonucu birisi mağdur olacaksa o benim sıkıntım değil firmanın çözmesi gereken bir altyapı sorunudur. Haksız mıyım? Ne dersiniz? Ne de olsa sınırsız diye 59 TL gibi bir tutarı her ay ben tahsil etmiyorum...

4-) Ayrıca beni adil kullanım ilgilendirmez, Dünya'nın en pahalı internetlerinden birisini kullanıyorsam, sonuna kadar kullanırım, sonuna kadar da indirme yaparım. Paramın hakkını alırım. Bence siz de ödediğiniz paranın hakkını vermeye çalışın, 1 megabit'e düşse de sonuna kadar kullanın, dolayısıyla hakkınızı arayın... Kolay gelsin.
Bu kadar yazı yazmaya harcayacağın kadar zamanı TTnet internet kullanım sözleşmesine imza atmadan önce harcayıp sözleşmeyi iyice bir okuyup öyle imza atsaydın adil kullanım kotası maddesi olduğunu görürdün. Ttnet'in yaptıklarını desteklediğimi sanma ancak şartları kabul edip hür iradenle imza atıyorsan şikayet etmeye de hakkın yok. Ayrıca şikayetin varsa buraya değil müşteri hizmetlerine bildir tatmin edici bir çözüm bulamazsan tüketici hakları mahkemesine başvur da kimin haklı olduğunu kapı gibi sözleşmeyi önüne koyduklarında anlarsın.

eeeguray

Asistan
Reaksiyon puanı
2
an itibariyle hızım 1mbit e düştü. gerçekten berbat bi şey. yani 55 lira fatura ödüyorum ve sonuç 50 gb a 1 mbit.

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O sözleşmeyi önüme koysalar da hiçbir önemi yok, çünkü adil kullanımın geçerli olduğu tarihteki ilgili sözleşmelerinde imzam yok. :) Sözleşmemin süresi dolalı 4 yıla yakın (Belki daha fazla...) olmuş. Keşke sende bana bu cevabı yazmaya harcayacağın sürede 2 satırda ne kadarlık abone olduğumu sorsaydın... Hadi kolay gelsin.

--- Mesaj Güncellendi ---

Ayrıca uygulamayla ilgili düşündüklerimi de hakaret etmediğim sürece istediğim gibi dile getiririm. Burası eğer TTNET ile ilgili görüşlerin toplandığı ilgili forum başlıklarından birisiyse, benim gibi bu durumdan şikayetçi olanlar ilgili durumu dile getirsinler ki yetkililer buraya girdiklerinde bu başlıklarda bunu incelesinler, buna göre hizmetin kalitesini arttırsınlar. Eleştirinin olmadığı yerde yanlışlar artar.

Destekçi olup olmaman da beni ilgilendirmez. Ne de olsa kendi görüşün saygı duyarım.

Fazla uzatmayım yoksa gereksiz tartışmalara sebebiyet vereceğim. Herkese iyi geceler...

maynak00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sınırsız kelimesiyle kota zıt kavramlar olduğuna göre biri(akk) fazlalık olmuyor mu sizce?
verilen para az para değil.telefon kablosuyla kaldıramıyorlara o ISSnin problemi.adam gibi limitsiz yazıyorsa verdiği de limitsiz olmalı.turkcell vınnda da limitsizde 15gbyi geçmeyin
torrentleri belli saatlerde engellesin diyenler,torrent ile paylaşılan yasal dosyalardan haberleri yok herhalde.
yanlış anlayıp yorumladığım yerler varsa düzeltin.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Al işte Selamün aleyküm [MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

Bune ya indirdiğim dosyayı yarıda kesiyo önceden 13 megabiti görürdüm nisan 1den beri 7 megabit sesimizi çıkarmıyoruz şimide kotasız internet tarifemin kotasını doldurmuşum mantığa bak. Dosyayı bitirmeme bile izin vermiyor net kapatıp açmada yok adamlar teknolojiyi geliştirmiş net bağlı iken hızmı 0.000001 megabite düşürdüler bu yazıyı yazkern sayfa yeni yeni yükeniyor. ağzıma ve aklıma baya bir söz geliyorda burası yeri değil. Şuan inşaallah 15-20 arkadaşımda dahil TTNETi bırakıcaz.. [MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION] sen neye yararsın. Ota b?

2012 'nin Güngöreninde yaşadğımız olaya bak. Güzel Türkiyemin Güzel insanları sizin gibi otn adamlarına kalmış ne yazık internet gibi bir nimetten sizin gibi firmalar yüzünden yararlanamıyor. Sizin Türkiyede yeriniz yok öbür dinyadada yok gerçi bukadar paralarımız haram olacak elbet.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Al işte Selamün aleyküm @TTNETDestek

Bune ya indirdiğim dosyayı yarıda kesiyo önceden 13 megabiti görürdüm nisan 1den beri 7 megabit sesimizi çıkarmıyoruz şimide kotasız internet tarifemin kotasını doldurmuşum mantığa bak. Dosyayı bitirmeme bile izin vermiyor net kapatıp açmada yok adamlar teknolojiyi geliştirmiş net bağlı iken hızmı 0.000001 megabite düşürdüler bu yazıyı yazkern sayfa yeni yeni yükeniyor. ağzıma ve aklıma baya bir söz geliyorda burası yeri değil. Şuan inşaallah 15-20 arkadaşımda dahil TTNETi bırakıcaz.. @TTNETDestek sen neye yararsın. Ota b?

2012 'nin Güngöreninde yaşadğımız olaya bak. Güzel Türkiyemin Güzel insanları sizin gibi otn adamlarına kalmış ne yazık internet gibi bir nimetten sizin gibi firmalar yüzünden yararlanamıyor. Sizin Türkiyede yeriniz yok öbür dinyadada yok gerçi bukadar paralarımız haram olacak elbet.
ay vah vah 8 mbit sınırsız hesabınan 13 mbit yerine 7 mbit hız mı alıyorsun yazık sana be üzüldüm valla

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ay vah vah 8 mbit sınırsız hesabınan 13 mbit yerine 7 mbit hız mı alıyorsun yazık sana be üzüldüm valla

Çok komik dimi? ah vah vah bende çok üzüldüm sana oxfordluk adamın böyle bi forumda milleti aşşağılarcasına eğlenmesine, gidip deney meney yapman gerekiyor senin valla

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Çok komik dimi? ah vah vah bende çok üzüldüm sana oxfordluk adamın böyle bi forumda milleti aşşağılarcasına eğlenmesine, gidip deney meney yapman gerekiyor senin valla
Kimseyi aşağıladım yok öyle bir şey yapmak gibi bir niyetim de yok olmaz da konuya gelince madem TTnetten şikayetçisiniz neden şikayetçi olduğunuz konuda gerekli mercilere danışmayıp da burada hiçbir sonuca varmayacak gereksiz tartışmalarla forum kirliliği yaratıyorsunuz. Sizin niyetiniz sorunlarınıza çözüm bulmak değil bu açık bende bu boş konuda vakit öldürüyorum sizin gibi tek amacım bu.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Kimseyi aşağıladım yok öyle bir şey yapmak gibi bir niyetim de yok olmaz da konuya gelince madem TTnetten şikayetçisiniz neden şikayetçi olduğunuz konuda gerekli mercilere danışmayıp da burada hiçbir sonuca varmayacak gereksiz tartışmalarla forum kirliliği yaratıyorsunuz. Sizin niyetiniz sorunlarınıza çözüm bulmak değil bu açık bende bu boş konuda vakit öldürüyorum sizin gibi tek amacım bu.

TTnet'ten şikayetçi olduğumu nerden çıkardın? Benim cevabım sizin tavrınızaydı ki yukarda da diğer arkadaşa [MENTION=180179]Arcade[/MENTION] aynısını yapmıssın dinlemeden fikir sahibi olup yazmışsın birşeyler. Tavrınız yanlış yani işin aslı bu. Hadi iyi forumlar sana bu konuda vakit öldürmeye devam et akşama şenlik olur.

Bu arada ttnet kullanmıyorum.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
TTnet'ten şikayetçi olduğumu nerden çıkardın? Benim cevabım sizin tavrınızaydı ki yukarda da diğer arkadaşa @Arcade aynısını yapmıssın dinlemeden fikir sahibi olup yazmışsın birşeyler. Tavrınız yanlış yani işin aslı bu. Hadi iyi forumlar sana bu konuda vakit öldürmeye devam et akşama şenlik olur.

Bu arada ttnet kullanmıyorum.
Benim kimseye karşı saygısızlığım yok bana nasıl cevap verilirse o şekilde cevap geri iade edilir. Bu adil kullanım kotasına gelince herkes TTnetin bu tarifesinin adil kullanım kotası maddesi olduğunu bilerek imza atıyor ve üstelik bu 25 gb tı önceleri buna rağmen herkes özgür iradesiyle bu tarifeye geçti var mı ttnet tarafından haberi olmadan geçirilen. Şimdiye kadar iyiydi hız düşmüyordu herkes hızlarını yazıp artislik yapıyordu forumda ta ki önceden altına imza atılan madde yürürlüğe geçinceye kadar sonra ne olduysa ttnet düşman kesildi haksızlıkmış efendim de bilmem neymiş de. TTneti cezalandırmak istiyorsanız kullanmayacaksınız başka servisten hizmet alacaksınız ama altına imzanızı atıp kabul ettiğiniz şeye sonra itiraz etmeyin

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Tam dolu bir dvd 4.37GB 30 liraya verilen kota da 4GB. Ayda bir dvd'yi bile çok görenler her ne kadar zaman değişti fibere geçtik ilerledik dese de kullanıcıya verdikleri 4GB limitin ne anlama geldiğini kavrayamamaktadırlar. Alternatif bekliyoruz.

erde89

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hızı düşmeyen arkadaşlar önce modeme şifre koyun sonra ise pc den dns yi otomatik yapın ve dns yi modeme girin

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim kimseye karşı saygısızlığım yok bana nasıl cevap verilirse o şekilde cevap geri iade edilir. Bu adil kullanım kotasına gelince herkes TTnetin bu tarifesinin adil kullanım kotası maddesi olduğunu bilerek imza atıyor ve üstelik bu 25 gb tı önceleri buna rağmen herkes özgür iradesiyle bu tarifeye geçti var mı ttnet tarafından haberi olmadan geçirilen. Şimdiye kadar iyiydi hız düşmüyordu herkes hızlarını yazıp artislik yapıyordu forumda ta ki önceden altına imza atılan madde yürürlüğe geçinceye kadar sonra ne olduysa ttnet düşman kesildi haksızlıkmış efendim de bilmem neymiş de. TTneti cezalandırmak istiyorsanız kullanmayacaksınız başka servisten hizmet alacaksınız ama altına imzanızı atıp kabul ettiğiniz şeye sonra itiraz etmeyin

Arkadaşım yazmayacaktım kusura bakma ama forum kirliliğinden başka birşey yapmıyorsun ve de sadece ortamı geriyorsun. Niye diye soracak olursan, hem konu hakkında tam bilgi sahibi olmadan konuşuyorsun, hem de insanları taraf da tutarak aşağılıyorsun. Ne bu şimdi "VAH VAH" tavırları? Birilerini savunarak birşey mi ispatlamaya çalışıyorsun? Bir de önceki mesajında savunuculuk yapmadığını söylemiştin. İnsanlar açılan bu başlıkta ilgili kurumdan aldıkları bu hizmet ile ilgili tabii ki de görüşlerini (Hakaret etmedikleri sürece...) burada paylaşacaklar. Dikkat edersen bulunduğun forum kategorisi ve de bu başlık, kurum ile ilgili görüşlerin toplanması için açılmış başlıklardan birisi... Buraya her yazı yazan insan ilgili kurumun sırtını sıvazlamak zorunda değil... Aldığı hizmetten memnun olmayıp da bunu belirten insanlar da olacak ki hizmetin kalitesi düzelsin. (Bunu daha önce de belirtmiştim.) Sen her önüne gelen mesaja laf yetiştiriyorsun diye de bu insanlar görüşlerini yazmaktan vazgeçip buradan gidecek de değiller...

Önceki mesajımda da yazdım ve dedim ki adil kullanım beni ilgilendirmez, çünkü benim ilgili tarihteki sözleşmelerinde imzam yok. Sözleşmenin süresi dolalı 4 yılı aşmış... Bırak adil kullanımı o zaman 1 megabit bile yokmuş. Ama ne yaparsın ki tekel olduğundan dolayı mecburiyetten buna katlanıyorum. (Ki buradaki birçok insan da öyle...) Kaldı ki ben sana müşteri onayı almadan yaptıkları icraatlar bile sayarım. Mesela geçenlerde tutup 1 megabit bağlantıları kaldırdıklarını söyleyip 1 megabit kullanıcılarını toptan 8 megabit'e geçirmişler. Bundan dolayı sence kaç kişinin onayını aldılar? Kaç kişiye sözleşme imzalattılar? Ben hergün mecbur muyum arkadaş "Bağlantım ile acaba bugün de oynanmış mı?" diye speedtest çekmeye, her defasında müşteri hizmetlerini aramaya... Resmen ev telefonu müşteri hizmetlerine çalışır oldu. Ya fare kemimir yer altında bağlantı zırt pırt kopar, ya da telefon cızırdar... Hadi ben yanılıyorum, buradaki insanlar yanılıyor... Ya diğer aldığı hizmetten dolayı sıkıntısı olan insanlar? Onlar da mı yanılıyorlar? Var gerisini sen düşün... (Gerçi şimdi sana göre onlar da yanılıyordur :D)

Sen burada birilerini savunmaya devam et. Göründüğü kadarıyla zaten niyetin de belli... Belki de bu görüşlerden dolayı sıkılmış olan bahsi geçen kurumun çalışanlarından birisin veya da çalışanlardan birisinin akrabası... Herneyse, zaten beni de ilgilendirmez. Bu gidişle senin alacağın cevaplar da belli... Sen burada başka insanların durumlarına "VAH VAH" lamaya devam et. Günün birinde aldığın bir hizmetten dolayı görüşlerini yazmaya girdiğin bir web sitesinde aynı şekilde sana da "VAH VAH" çekenler olabileceğını sakın ama sakın unutma... Hızların düştüğünde şikayetlerin başladığından bahsetmişsin... Google'da şöyle bir dolaş ve Dünya'da şuan mevcut kullanımda olan internet hızlarına, altyapılara ve fiyatlara bir göz at. Bu hizmetlerin, o ülkede yaşayan insanların aldıkları maaşın veya o ülkedeki asgari ücretin kaçta kaçına geldiğini bir incele... Sonra bir de Türkiye'deki mevcut duruma bak. Dolayısıyla "İşine gelmiyorsa kullanma arkadaş" veya da "Sözleşmeye imza atmayasaydın..." tavırlarıyla işin geçiştirilemeyeceğini ve kurumun tekel olduğunu sakın unutma... Bol keseden sallayıp tek taraflı görüşlerinle forum kirliliği de yaratma...

Son olarak tekrarlıyorum, kimsenin evinden girdiği site, indirdiği dosya kimseyi ilgilendirmeyeceği gibi, adil kullanım kotasını savunmak için oluşturulan "Canım zaten o terabaytlarca inen dosyalar korsan..." açıklaması da mevcut durumu kurtarmaya yetmez. (Tekrar söylüyorum Bkz. Google: "Mahremiyet Nedir?") Vatandaş bu hizmeti SINIRSIZ diye alıyorsa sonuna kadar kullanır, sonuna kadar da indirir! Bu indirme ha korsan olmuş ha olmamış, bu indiren kişinin sorumluluğudur... Yorumunu yapmak ne bana ne size ne de başka birisine kalmış birşey değildir! Daha önce de söylediğim gibi bu indirmeler sonucu bir mağduriyet oluşacaksa (veya da oluşuyorsa) bu benim sorunum değil doğru düzgün bir altyapı sağlayamayan ilgili kurumun sorunudur...

Bu arada Türkiye'deki mevcut durumu Dünya internet kullanımı ile kıyaslamak isteyenler Google'dan gerekli aramalar sonucu mevcut son duruma ve fiyatlara, ilgili ülkelerdeki internet hizmeti alan insanların, bu hizmetlere ödedikleri fiyatların maaşlarının veya asgari ücretlerinin kaçta kaçına geldiğine, fiyatlarda ve de hız bakımından Türkiye'nin kaçıncı sırada olduğuna bakabilirler. Ayrıca bir arkadaşın 2007'de Tekonoloji Televizyonu'nda yayınlanmış olan bir programdan çekmiş olduğu videoya bakarak, 2007'den buyana nelerin değiştiğini (veya değişmediğini) gözlemleyebilirsiniz. Buyrun link: http://forum.shiftdelete.net/ttnet-...urkiyedeki-internetin-icler-acisi-durumu.html

Dolayısıyla seninle tartışmaya bile değmez. Bir daha da muhatap alınacağını sanma... Şimdi "VAH VAH" larına devam edebilirsin. Zaten bu konuda söylenebilecek başka birşey de yok, yazmama da gerek yok. Söylediklerim anlaşılmıştır umarım. Hadi kolay gelsin.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
@Arcade sen 50 gb'ı aştığında ne olacağını biliyorsun şikayetçiysen onu buraya değil ilgililere bildir. Burada sana kimse yardım edemez. Dava aç haksızlığa uğradığını düşünüyorsan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine de başvurabilirsin Türkiye'de hukuk yollarının tükendiğini düşünürsen ama başvuracağın yer kesinlikle burası değil onu bir kez daha belirteyim. Eğer verilen hizmetin eksikliklerini tartışmak istiyorsan onu müşteri hizmetlerine e-mail ile bildir yada arayarak derdini anlat [[tabi amacın gerçekten sorununa çözüm bulmaksa eğer zaman öldürmekse shiftdelete sana sonuna kadar her zaman açık]]] daha fazla uzatmayalım yanıt aslında çok basit beğenmiyorsan kullanmazsın yada daha fazla ödeyip sınırsıza geçersin yada diğer internet sağlayıcılarını kullanırsın tabi onlarda da adil kullanım kotasız bulabilirsen zorla değil ya :) Not:TTnet'ten kimseyi tanımıyorum, akrabam falan orada çalışmıyor.

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sende kurum hakkında görüş toplanması için açılan bir forumda tek taraflı savunuculuklarınla egonu tatmin edip forum kirliliği yapmaya devam et. Benim nereye başvuracağım veya da nereye ne yazacağım da ancak beni ilgilendirir, sana kalmış birşey değil... Bu başlık görüş toplanması için açılmış ve buradaki insanlar da buraya görüş yazıyorlar, rahatsızlığın varsa sana tavsiyem bir daha bu başlığı ziyaret etme. Bu düşünce tarzıyla hayatta sana başarılar. ;)

Ayrıca kimin, nerede ve ne şekilde zaman öldürdüğü de her şeye bir kulp takıp 2 satır da olsa büyük pişkinlikle cevaplamandan belli oluyor. Forumun kapısı bana değil senin mesaj sayına bakılırsa sana bir hayli açıkmış gibi görünüyor... Hayatta böyle ilginç insanlarla da karşılaşmak varmış. :)

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
TTNET bazılarına para veriyor anlaşılan.

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşin ilginci sanki koca forumu kendisi düzeltecek. Kurum hakkında açılan bir başlığa "Aman ha kurum hakkında hiç olumsuz görüş yazmayın, hep sırtını sıvazlayın..." mantığıyla yaklaşıyor. Sonra da ben savunucu felan değilim diyor. O zaman diyorum ki arkadaş madem savunucusu değilsin veya da kurumun çalışanı, çalışan akrabası v.s. niye her yazılana bir ters cevap oturtuveriyorsun? Adam şikayetçiyse ve bunu burada belirtiyorsa sanane? Kaldı ki forumun amacı hakaret edilmediği müddetçe görüş toplama ve hizmeti buna göre düzenleme değil mi? Eğer yetkililerde buraya giriyor iseler mutlaka bu forumları inceliyorlar. Buraya yazı yazan insanların dava açması gerektiği, arayıp belirtmesi gerektiği, tüketici derneklerine başvurması gerektiği, AIHM'e gitmesi gerektiği sana mı kaldı? :D Adam hem yazar, hem de arayıp belirtir, hakkını arar. İnsanların aldıkları hizmetler hakkında görüşlerini paylaşması suç mu? :D (Burada suç galiba, ben yanıldım... :D)

Şimdi ben bunu yazdım ya, kurum ile ilgili görüş toplanan bir kategoriye açılmış bu başlığın altına birazdan hemen bir cevap yazıp "Sadece şikayetçi sen misin?", "Sana mı kaldı?" der... :) Savunacak ya arkadaş...

Neyse... Boşver. Gereksiz tartışmalar yüzünden yasaklanmayalım forumdan...

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
İşin ilginci sanki koca forumu kendisi düzeltecek. Kurum hakkında açılan bir başlığa "Aman ha kurum hakkında hiç olumsuz görüş yazmayın, hep sırtını sıvazlayın..." mantığıyla yaklaşıyor. Sonra da ben savunucu felan değilim diyor. O zaman diyorum ki arkadaş madem savunucusu değilsin veya da kurumun çalışanı, çalışan akrabası v.s. niye her yazılana bir ters cevap oturtuveriyorsun? Adam şikayetçiyse ve bunu burada belirtiyorsa sanane? Kaldı ki forumun amacı hakaret edilmediği müddetçe görüş toplama ve hizmeti buna göre düzenleme değil mi? Eğer yetkililerde buraya giriyor iseler mutlaka bu forumları inceliyorlar. Buraya yazı yazan insanların dava açması gerektiği, arayıp belirtmesi gerektiği, tüketici derneklerine başvurması gerektiği, AIHM'e gitmesi gerektiği sana mı kaldı? :D Adam hem yazar, hem de arayıp belirtir, hakkını arar. İnsanların aldıkları hizmetler hakkında görüşlerini paylaşması suç mu? :D (Burada suç galiba, ben yanıldım... :D)

Şimdi ben bunu yazdım ya, kurum ile ilgili görüş toplanan bir kategoriye açılmış bu başlığın altına birazdan hemen bir cevap yazıp "Sadece şikayetçi sen misin?", "Sana mı kaldı?" der... :) Savunacak ya arkadaş...

Neyse... Boşver. Gereksiz tartışmalar yüzünden yasaklanmayalım forumdan...
Ha pardon ben özür diliyorum o zaman çünkü tamamıyle yanlış anlamışım durumu çünkü sizin amacınız sorununuza bir çözüm bulmak değil kurumu karalayarak ego tatmin etmek bu şekilde ilkel benliğinizin ihtiyaçlarından biri olan öfke dürtüsünü kuruma saldırarak dindirmek istiyorsunuz. Bu şekilde id ve egonuz arasındaki dengesizliği gidermeye çalışıyorsunuz. Konu başlığı adil kullanım kotası ben de düşündüm ki eğer bu durumdan şikayetçi iseniz ki öyle görünüyor şu ana kadar okuduklarımdan bu durumda ttnetin bu tarifesini kullanmanız mantıksız olur bildiğiniz üzere ttnet in ve diğer Türkiye sınırları içerisinde faaliyet gösteren tüm internet hizmeti sağlayıcılarının böyle bir tarife uygulaması var ancak memnun olmayanlar için de daha yüksek bir ücret karşılığında sınırsız seçenekleri de var onu tercih edebilirsiniz. Tabi ki beni sizin neyi nereye şikayet edeceğiniz ilgilendirmiyor sadece belki olur da probleminizin bir amaca hizmet etmesini ve sonuca ulaşmasını isterseniz diye yol göstermek istedim. Yoksa daha önceden de belirttiğim gibi shiftdelete bir amaca varmayacak kirlilikler konusunda size sonuna kadar açık.

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adil kullanım kotasına adil ücret kotası koymamız lazım sağlanmayan hizmet ücretlendirilemez.!, Hız 1 megabit e düştüğü anda ücrette 1 megabit ücretine düşmeli ;)

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet, zaten bunca insan buraya kurumu karalamak için yorum yazıyor, birileri de sanki vazifesiymiş gibi hepsine bir "VAH VAH" tarzında cevap yapıştırıveriyor, sonra da mevcut sıkıntıyı görüş toplamak dolayısıyla da bu amaç için açılmış ilgili başlığa yazanlar "Karalayan" oluyor öyle mi? :) Bu kadar olumsuz yorum yazan insan da kurumu mu karalamış oluyor? :D

Anlaşıldı, mevcut sıkıntıyı dile getiren insanların mesajlarına "Karalama" mantığıyla bakan birisiyle bunu tartışmanın manası yok. Benim amacım mevcut durumdaki sıkıntıyı yetkililer burayı ziyaret ediyor iseler burada dile getirmekti. Ama sizin anlatmak istediğinize bakılırsa burada hiçkimsenin olumsuz yorum yazmaması gerekir, çünkü yazdığınız takdirde bu sizin kötü niyetinizi gösterir bir durum oluyor. :)

Dolayısıyla mesaj alınmıştır, bir daha bu konularda mesajımı göremeyeceksiniz... Kirlilikler konusunda da haklısınız, her olumsuz yoruma bir cevabı olanlar için forum kirlilikler konusunda tamamiyle açık galiba... ;)

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu devirde ttnet'in bu şartlar altında sunduğu hizmetleri ve bu hizmetlere karşı aldığı paraları savunanlara, sözleşme imzalamasaydın kardeşim diyerek ya da daha üst tarife var ona geç o zaman diye öneride bulananlar ya ttnet'in ekmeğini yiyen adamlardır ya da ....... dırlar (bu boşluğu nasıl uygun görüyorlarsa öyle doldursunlar ya da savunuyorlarsa diğer ülkelerdeki internet hizmetlerini de baz alarak bilmediğimiz mantıklı bir açıklaması varsa yapsınlar.)

Mahkemelerde arasan ne olur hakkını aramazsan ne olur neye göre hangi hakkını arıyorsun bide bunlar var, sözleşmeyi imzaladıysan mahkumsun bitince kapatırsın internetini vınn gibi alternatif seçenekler kullanırsın istersen bu adamlara para kazandırmamak için oda, ama adamlar tekel bu böyle devam edecektir.

Alternatif güçlü kurumlar olmadıkça (süperonline'ı ve uyduneti güçlü bir alternatif olarak görmüyorum özellikle süperonline) ama uydunet varsa bölgenizde geçin 1 saniye bile düşünmeyin arkadaşlar bu fiyatlarda adil kullanım kotasının acımasızca uygulandığı tarifelerde(1mb) ttnet ve süperonline olsun bunların sağladığı hizmetlerden nasıl memnun kalabiliyorsunuz şaşıyorum 50gb kota 1 ay için ne kadar adil ve kullanışlı hızın 1mb'e sabitlenmesi ne kadar doğru ve en önemlisi bunların altında 8 mb e kadar olan tarifeye 59 tl vermenin neresi mantıklı fiyat 25, 30 tl olsa inanın bu şartlar altında memnuniyetsizliğini dile getiren insan çok daha az olur ama aldıkları paranın hakkını vermiyorlar bu açık.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Herkes gelmiş Türkiyedeki interneti Almanyayla Fransayla Japonyayla karşılaştırıyor bu yanlış Türkiyenin yeri şu anki haliyle iran, mısır, güney afrika gibi az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler kategorisindedir ve o ülkelere göre internet hızı ve hizmet kalitesi gayet yeterli biraz da minnet duymayı öğrenin hep şikayet hep şikayet. Gerçi biraz bilgisayar başından kalkıp kırda, bayırda, parkta dolaşıp iki arkadaş edinip sosyal olsanız bu dertlerin bittiğini göreceksiniz ama nerde :)

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Sayın Darken genelleme yaparak herkese laf çarpıyorsunuz,avatarınızdaki gibi diliniz çok uzamış yakında uçuş var anlaşılan.

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet halka sağılacak inek gözüyle bakan zihniyet olduğu sürece az gelişmiş filan değil hiç gelişmemiş hatta gelişmesine gerek olmayan ilkel ülkeler kategorisinde 1. liğe layık görürsünüz bizi.!

Neyin adil kullanımı 50gb kotalı kontürlü internet satın almıyorum ben sınırsız internet satın alıyorum ve sınırsız kullanmak için o ücreti ödüyorum.! tek taraflı anlaşma şartları belirlemek istediği şartları tüketiciye zorla dayatmak ne demek.! Tekelci zihniyeti savunun bakalım nereye kadar savunacaksınız.!

madem az gelişmiş ülkeler kategorisindeyiz fiyatlar neden süper gelişmiş.?? ülkelerden bile fahiş.? sanırım onlardan daha yüksek milli gelirimiz var parayı savuracak yer bulamıyoruz.!

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Evet halka sağılacak inek gözüyle bakan zihniyet olduğu sürece az gelişmiş filan değil hiç gelişmemiş hatta gelişmesine gerek olmayan ilkel ülkeler kategorisinde 1. liğe layık görürsünüz bizi.!

Neyin adil kullanımı 50gb kotalı kontürlü internet satın almıyorum ben sınırsız internet satın alıyorum ve sınırsız kullanmak için o ücreti ödüyorum.! tek taraflı anlaşma şartları belirlemek istediği şartları tüketiciye zorla dayatmak ne demek.! Tekelci zihniyeti savunun bakalım nereye kadar savunacaksınız.!

madem az gelişmiş ülkeler kategorisindeyiz fiyatlar neden süper gelişmiş.?? ülkelerden bile fahiş.? sanırım onlardan daha yüksek milli gelirimiz var parayı savuracak yer bulamıyoruz.!
Adı üzerinde az gelişmiş ülke dolayısıyla tutarlı bir hizmet beklemek anlamsız her şey istenildiği gibi olsaydı burada gelişmiş bir ülke olurduk. İngilterede yaşıyorum ve Türküm deyince sanki insanlar 3. dünya ülkesinden gelmişiz muamelesi yapıyorlar bana hatta bir seferinde biri sizde hala at arabaları mı kullanılıyor diye sormuştu.

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Herkes gelmiş Türkiyedeki interneti Almanyayla Fransayla Japonyayla karşılaştırıyor bu yanlış Türkiyenin yeri şu anki haliyle iran, mısır, güney afrika gibi az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler kategorisindedir ve o ülkelere göre internet hızı ve hizmet kalitesi gayet yeterli biraz da minnet duymayı öğrenin hep şikayet hep şikayet. Gerçi biraz bilgisayar başından kalkıp kırda, bayırda, parkta dolaşıp iki arkadaş edinip sosyal olsanız bu dertlerin bittiğini göreceksiniz ama nerde :)

İran, Mısır, Güney Afrika'daki internet ile kıyaslama yaparak Türkiye'ye göre hizmet kalitesinin gayet yeterli olduğuna neye göre kanaat getirdiniz sadece gelişmekte olan ülkeler ve az gelişmekte olan ülkeler kategorilerine girdiği için düz mantık mı yürüttünüz yoksa internet hızları ve fiyatlarıyla ilgili somut bir bilgiye mi ulaştınız ulaştıysanız paylaşın ne kadar internete ne kadar para veriyorlar öğrenmiş oluruz.

Ayrıca Türkiye gelişmekte olan ülkeler arasında şuan ki haliyle vermiş olduğunuz ülkelere bakılarak ekonomik olarak daha iyidir. Bulgaristan,Romanya,Kazakistan gibi ükeler daha yakın örneklerdir.

AKK-Hayır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar sevgili dostlar.
Bu forumda ve sitede ilk mesajım olacak.
Bende aylardır bu sorunla uğraşıyorum.
şikayetlerimi gerekli yerlere ilettim fakat sonuç ?
Klasik:Ttnet'in copy paste cevapları.
Ve sırf bu konu için foruma üye olmaya karar verdim.

Biz Kaç kişiyiz ki bu konudan muzdarip olan ?
Bence bayağı varızdır.
Ben gerekli yerlere başvurup sonuç alamayınca ne yaptım?
gündelik kullanımların dışında kalan sürede bilgisayarım sürekli açık.
Ekranı karartılmış şekilde
7/24 dosya indiriyorum. Ve inanın bana hiç durmuyorum.
109 türk lirası veremez miyim ? evet verebilirim hatta smile adsl'e geçerim 6 ay 59 civarı birşey öderim.
Fakat Kanunu kendi kafasına göre uygulayan bir zihniyetle tek başıma bu kadar başa çıkabiliyorum sevgili dostlar.
Sırf bu engeli aşmak için 1gb'lık dosyaları IDM ile indiriyorum ve hiç durmuyorum inanın bana.
geçen ay 250 gb kullanmışım.
ve kullanmayada devam edeceğim.
Taa ki Tttnet "sözde en hızlı internet" Adil Kullanım kotasını kaldırmak için ödediğiniz hali hazırda 50 küsür liranın içine "8mbit'e kadar fakat AKK'sız" ibaresini ekleyene kadar.
AKK bir ticari hamledir. İnsanların paket yükseltmelerini amaçlamaktadır.
Alışılagelmiş kullanım alışkanlıklarınızı alt üst etmektir.

Buyrun gelin aramızda bir site oluşturalım "ki muhtemelen 2.gününde yasaklanacaktır"
Ve bunu elimizden geldiği kadar protesto edelim.
Bir anonymous olamayız belki ama elimizden birşey geleceği aşikar.

Sevgiler.

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
aylık 65 liratı bu internet için mi ödüyorum ? insaf be insaf. vodafone'dan bağlansam 8 mbit görebiliyorum...
1884678106.png