Toshiba laptop da sorunlar

Bu konuyu okuyanlar

Onuoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi geceler arkadaşlar sorunumu en ayrıntılı şekilde anlatacağım yardımlarınızı bekliyorum.
Toshiba satalitte
Intel core i3
3 gbram
1 gb ekran karti

Bilgisayarimi çok uzun bir aradan sonra windows güncellemelerini çalıştırdım ve alakası olmasa da pc i kasmaya başladı bunun üzerine autacad gibi yuksek boyutlu uygulamalarimi kaldirdim pc i yeniden baslattim ama pc acilmasi cok uzun sürdü bunun uzerine pcnin kendi bakim uygulamasindan disk birlestirmeyi calistirdim ama 2 3 saat surmesine rağmen tamamlayamadi dondu kaldi bende kapatip pcyi tekrar yeniden baslattim ama windows ekraninda kaldi açılmadı tekrar baslatip kurtarma ekranini f8 tusu ile girmeyi çalıştım ama bip sesleri geldi kurtarma moduni acamadim 4. 5. Yeniden baslatmanin ardindan kendi girdi kurtarma moduna toshiba recovery ve windows 10 resetleme denedim ikisinde de basarisiz oldu sistem geri yukleme yedehi almis idim ama bulunamadi dedi çaresiz kaldıgim için tamirciye görürdüm flash bellekten w7 format atıldı pcye ama tamirci harddisk gidici pc de sorunlar devam ediyor dedi bugün geldim winamp açıyorum donuyor word aciyorum donuyor chrome giriyorum donuyor ama işin garibi girdigim uygulamadan çıkıp tekrar girersem donmuyor hızlı açılıyor ekran ara sira titriyor bir kere hepten gidip geldi amd ekran karti çöktü falan dedi pc bir islem yaparken donuyor ama 20 30 saniyr sonra kendine gelip açıyor ama 1 2 dakika kullanimda yine 20 30 saniye donuyor en basitinsen winampda sarki aciyorum 2 dakika da bir şarkı kesiliyor donuyor devam ediyor görev yöneticisinde islemciyi zorlayan bir sey yok esed yuklemis tamirci full taramada bir sey bulmadi ısı dan şüphelenip boş ta iken ve bir uygulama girdigim de ki ısıyı ölçüp eke ekledim pek anlamıyorum pc den cok nadir 1 bip sesi geliyor ama cok az arkadaşlar benim pc de ki sıkıntı yazılımsal mi ekran kartinda mi harddisk demi öneriniz nedir ogrenciyim ve başka pc alma şansım yok lütfen at gitsin gibi onerilerde bulunmayin yardımınızı bekliyorum
20180419_234923.jpg
20180419_230905.jpg
20180419_225819.jpg
20180419_141002.jpg
20180419_140947.jpg
20180419_150927.jpg

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Harddisk olabilir.
winamp açıyorum donuyor word aciyorum donuyor chrome giriyorum donuyor ama işin garibi girdigim uygulamadan çıkıp tekrar girersem donmuyor hızlı açılıyor

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
84 derece nedir. Termal macun ne durumda?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Hic bir fikrim yok hocam 3 yildir kullanıyorum pcyi 2.el aldim 4 5 yildir en az hic açılmadı sorun ısıdan mi sizce
Isıdan VRamler yanmış bile olabilir dostum. Temizlettirebilecegin bir yer varsa doğru oraya.

Onuoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Eski Toshiba laptoplar için maalesef 84 derece normal yani. 90-95 derecelere çıkanları biliyorum ki bu aşırı zararlı bir durum.

Onuoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eski Toshiba laptoplar için maalesef 84 derece normal yani. 90-95 derecelere çıkanları biliyorum ki bu aşırı zararlı bir durum.
Isıdan kaynaklı değilmidir yani sizin öngörünüz nedir

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Isıdan kaynaklı değilmidir yani sizin öngörünüz nedir
Olabilir de olmayabilir de net bir şey diyemem. Yeni bir HDD ile temiz format atılabiliyor mu bakmak gerek. Format atılır da yine ekran kartı ile alakalı sorun olursa ısı kaynaklı donanımin zarar görmesi olabilir. Ilk önce yeni bir HDD ile temiz sistem kurmak en iyisi. Bunu da bir bilgisayarcı da deneyebilirsiniz.

Onuoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün pcyi bilgisayarciya goturdum ama bilgisayarcı elinde yedek hdd olmadığını söyledi ısı dan da olabilir macun yenilemek temizlemek lazim dedi ama yaptıktan sonra garantisini veremem duzelmeyebilir yine de dedi ve en fazla ısı derecesi 60 civari olmalı çok yuksek de dedi konuyu takip edenler icin suanlik pc böyle kalacak gibi

Onuoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Satellite L650-1DE - Toshiba

Şurada yazan bilgiye göre

Intel[emoji768] Core[emoji769] i3-350M İşlemci

Reaksiyon puanı
16,118
soket olmasa bga olsaydı T Junction 105 celcius olurdu...

Onuoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Isıdan VRamler yanmış bile olabilir dostum. Temizlettirebilecegin bir yer varsa doğru oraya.
84 dereceden vramler yanmaz... sorun HDD ölü... 2. el olduğunu unutma...
Benim pek bilgim yok ama goturdugum tamircide vramlari yakmis olabilir dedi harddisk de de sorun olabilir dedi sadece ısındığı için de sıkıntı olabilir dedi her sey dedi anlayacağınız [emoji3]

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Benim pek bilgim yok ama goturdugum tamircide vramlari yakmis olabilir dedi harddisk de de sorun olabilir dedi sadece ısındığı için de sıkıntı olabilir dedi her sey dedi anlayacağınız [emoji3]
vramler yanmaz sallamış... TOSHIBA markasında ısınma dert değil... HP için olanlar mantıklı tabi...

Reaksiyon puanı
16,118
toshiba da hp den kalır değil tosmakinasının ruh eşi ...

Onuoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
toshiba da hp den kalır değil tosmakinasının ruh eşi ...
Şimdiye kadar kullandigim pc de beni rahatsiz eden bir isinma gormedim dogruya doğru simdi arzalandi ama programi indirip bakmasam yine rahatsiz edici disari gelen bir ısı yok idi fan sesli çalışıyor biraz o var .

Reaksiyon puanı
16,118
bu konuda şöhretli üç marka hp,acer ve toshiba ile casper üçüncülüğü paylaşıyor...

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
USB bellek varsa knnopix ile dene... disk sağlığınada diskler/gparted ile bak...

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
vramler yanmaz sallamış... TOSHIBA markasında ısınma dert değil... HP için olanlar mantıklı tabi...
Vramler uzun süre okadar ısıya dayanamaz. Kimbilir daha ağır yüklerde kaç derecelere çıktı o.

Onuoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bugün başka bir harddisk bulup kurulum yapıp çalıştırdım pc normal seyrinde çalıştı ama ekran kartinin verdigi hata hala aklımda şimdi harddisk de sorun olduğu kesinleşti ama ekran karti yanit vermiyor hatasi ekran kartinda da sıkıntı olduğunu gösterir mi ? Bir de 300 gblik hdd mi 120 gb ssdi mi bakmaliyim fiyatlar bana göre biraz pahali hdd veya ssd ikinci el bakmalimiyim uygun ikinci el fiyatlar gordum çünkü tavsiyeniz varsa bekliyorum cok destek oldunuz sagolun yardimlariniz için

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Arkadaşlar bugün başka bir harddisk bulup kurulum yapıp çalıştırdım pc normal seyrinde çalıştı ama ekran kartinin verdigi hata hala aklımda şimdi harddisk de sorun olduğu kesinleşti ama ekran karti yanit vermiyor hatasi ekran kartinda da sıkıntı olduğunu gösterir mi ? Bir de 300 gblik hdd mi 120 gb ssdi mi bakmaliyim fiyatlar bana göre biraz pahali hdd veya ssd ikinci el bakmalimiyim uygun ikinci el fiyatlar gordum çünkü tavsiyeniz varsa bekliyorum cok destek oldunuz sagolun yardimlariniz için
ekran kartı sürücüsü durunca hatayı veriyor sürücü olmadan ekran kartı çalışmaz...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Vramler uzun süre okadar ısıya dayanamaz. Kimbilir daha ağır yüklerde kaç derecelere çıktı o.
o ısılara gelmeden kapanır... sıfır risk...

Son düzenleme:

Son mesajlar