TEOG sonuçları açıklandı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


mazruf

Guru
Onursal Üye
Katılım
30 Tem 2009
Mesajlar
23,119
Puanları
113
Konum
Türkiye
1. Dönem TEOG Sınav Sonuçları 2014 - 2015

8. sınıf öğrencileri için yapılan TEOG sınav sonuçları açıklandı.
MEB Basın Müşaviri açıklamıştı!

MEB Basın Müşaviri Özkan: - (Türkçe ve Matematik derslerinde açılan davalar) İvedi yargılama usulünce öngörülen makul sürede mahkemeden herhangi bir iptal kararı gelmediğinden, sınav sonuçlarının bu akşam saat 21.00'de açıklanmasına karar verildi" demişti.

MEB Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Temel eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 26-27 Kasım ve 13-14 Aralık'ta yapılan ve 8. sınıflar I. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemlerinin 29 Aralık'ta tamamlandığını söyledi.

Ortak sınavlar e-Kılavuzunda, sonuçların Ocak ayı içerisinde açıklanacağının belirtildiğini hatırlatan Özkan, "Sınav sonuçlarını daha erken açıklayacak duruma gelmiş olmamıza rağmen, Türkçe ve Matematik derslerinden birer soruya açılan davalar nedeniyle çocuklarımızın mağduriyet yaşamaması için mahkeme süreci beklenmekteydi. Gelinen aşamada 2577 sayılı yasanın 20/B maddesi gereğince ivedi yargılama usulünce öngörülen makul sürede mahkemeden herhangi bir iptal kararı gelmediğinden, sınav sonuçlarının bu akşam saat 21.00'de açıklanmasına karar verildi" dedi.

KAYNAK

Sınav sonuçlarınızı öğrenmek için tıklayınız...
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
Katılım
30 Tem 2009
Mesajlar
23,119
Puanları
113
Konum
Türkiye
Herkes için hayırlı olsun. Bazıları istediği puanları aldı bazıları ise hedefine ulaşamadı. Tabii henüz hiçbir şey bitmedi. İlk dönem notlar kötü gelmiş olabilir fakat bunun daha ikinci dönemi var. Çok çalışıp 2. dönem çok daha iyisini yapabilirsiniz. Şöyle diyeyim; ilk yarıyı 3-0 yenik kapatmış olabilirsiniz ama 2. yarıda hatalarınızı tekrarlamayıp çok çalışırsanız 4-3 öne geçebilirsiniz. Yeter ki isteyin, doğru taktik uygulayın.. :)
 
Üst
stat counter