Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
24
LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş
LGS sonuçları için heyecanlı bekleyiş. MEB tarafından bugün açıklanacağı duyurulan LGS sonuçları için tüm gözler E Okul ve 'meb.gov.tr'ye çevrildi. LGS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı ise henüz netleşmedi.

e-okul-lgs-sonuclari-bekleniyor-meb-lgs-sonuclarini-acikladi-mi--11789323.Jpeg


E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

MEB RESMİ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN!


Liseye Geçişte bu yıl ilk kez uygulanan LGS için artık sonuçların açıklanacağı tarih geldi. Bugün heyecanlı bekleyiş sona eriyor. Sonuçlar saat kaçta açıklanacak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. LGS sonuçları e Okul ile sorgulanabilecek.

LGS SONUÇLARI SAAT KAÇTA NEREDE AÇIKLANACAK?
Liselere yerleştirmede uygulanan merkezi sınav sonuçları 26 Haziran'da (BUGÜN) açıklanacak. LGS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı ile ilgili henüz bir bilgi verilmedi.


Bakanlığın açıklamasında, Bursluluk Sınavı sonuçlarının ise 18 Temmuz'da açıklanacağı bildirildi.
Merkezî Sınav sonuçları www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. E-Okul sistemi üzerinden de adaylar bilgilerine ulaşabiliyorlar. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.
E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ
E-Okul sistemine giriş yapmak için Öğrenci T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası gerekmektedir. Veliler gerekli bilgileri "T.C. Millî Eğitim Bakanlığı e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi" adresine girdikten sonra öğrencilerinin okul durumları ile ilgili tüm detaylara ulaşmaları mümkün.
E-OKUL NOT SORGULAMA
E-Okul sisteminde en çok yapılan işlemlerden birisi de öğrenci notunu sorgulama işlemidir. Veliler öğrencinin notlarına sisteme giriş yaparak ulaşabilir.
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklanması gerekiyor.
Not sorgulama işlemli, öğretmenlerin sisteme girmiş olduğu notlar dahilinde yapılabilmektedir.
SINAV İTİRAZLARI NASIL YAPILIR?
*Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının ve sonuçların www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir.
*Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” veya T.C. Ziraat Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı Türkiye Halk Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı Türkiye Vakıflar Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı ya da şubeden, ayrıca; T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Ödeme Servisi adresinden tüm bankaların kredi kartları aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir.
*2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının ..::T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI::.. internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.
*2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların e-Okul Sistemi veya ..::T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI::.. internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.


*Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu/ATM fişi eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.
*Faksla ve e-posta yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

Kaynak: Milliyet
 
Üst