Technopat

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emin Akar

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Merhaba Türkiye'nin en iyi forumu. Şimdi başımdan geçen olayı anlataayım.

Technopat'ta 6000 TL sistem önerisi isteyen bir konuda mesaj yazdım, sonra başka birisi sistem yazdı 8 GB Ram koymuş, ve benim yazdığım sistemi beğenmeyip "Boş para. Çöp" yazdı. Sonra bende ona "6000 TL'lik sisteme 8 GB Ram koyacak kadar cahilsin" dedim. Sonra oda bana "senin yaşın kadar sistem toplamışlığım var, Boş yapma" dedi, bende ne gereksiz insansın dedim ve technopat yönetimi tarafın'dan "Uygünşuj Üşluyp" den ban yedim, ama o adam yemedi, technopat yönetimi o adamı haklı buldu, 6000 TL'lik sisteme 8 GB koyan bir cahili. Sizde böyle olay yaşadınız mı hiç?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398

Technopat'ta 6000 TL sistem önerisi isteyen bir konuda mesaj yazdım, sonra başka birisi sistem yazdı 8 GB Ram koymuş, ve benim yazdığım sistemi beğenmeyip "Boş para. Çöp" yazdı. Sonra bende ona "6000 TL'lik sisteme 8 GB Ram koyacak kadar cahilsin" dedim. Sonra oda bana "senin yaşın kadar sistem toplamışlığım var, Boş yapma" dedi, bende ne gereksiz insansın dedim ve technopat yönetimi tarafın'dan "Uygünşuj Üşluyp" den ban yedim, ama o adam yemedi, technopat yönetimi o adamı haklı buldu, 6000 TL'lik sisteme 8 GB koyan bir cahili. Sizde böyle olay yaşadınız mı hiç?
Hepsi klavye bebesidir diyemem ama sadece ne tür dangalaklılar yapıyorlar diye arada bir bakıyorum (=

Mütefekkir

Asistan
Reaksiyon puanı
77

Öyle, tanıdıkları ise ya da kendi ideolojilerinden bir insan ise onu kayırırlar seni de şutlarlar. Bu işler böyle kardeşim. :) Hee bir de sen Müslüman kimliğinde ön plana çıkarsan, seni yok etmek için seferber olurlar. Mesela ben o forumda onlarca ateist ile münazara ettiğimde bana hepsi hakaret ettiler, cahil ne kelime? neler neler dediler. Bir tanesine bile yasak gelmedi. :) Sonra da dedim ki, ne gerek var bunlara hit kazandırıyorsun. Çıkış o çıkış.. Oradaki ismim farklı ve hepsi beni çok iyi bilir ve hatta bana sinir olurlar.. :D

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Her forumda insanın iyisi de kötüsü de var. Sen bir şansızlık yaşamışsın. Bu arada sabahki konudan bahsediyorsun galiba??

Moderatör kısmına girmek bile istemiyorum. Uzun uzun yazdığım donanım açıklamasında ‘PC’ yanlış yazdım diye? ban yemiştim

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
Mümkünse technopat gibi sitelerden sistem tavsiyesi istemeyin paranız haram olur adamlar yalan yanlış bilgilendirmeler ile insanları hipnotize ediyor sadece bazı modlar birşeyler biliyor ve 1-2 üye bu konuda bilgili onun harici full cahil insan sayılır ama bilgili de yok değil oldukça bilgililer de var mesela ben "95 TDP değerine sahip bir işlemciyi stock soğutucuyla soğutamazsın sıvı soğutma lazım" dedim herkes saldırdı sonra adam aldı boşta 60 derece xD ve değişiklere o kadar kanıt göstermene rağmen bağnazlıkları sebebiyle aşırı cahil bir kitle oluşmuş orada ama hepsi için bu geçerli değil.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
Her forumda insanın iyisi de kötüsü de var. Sen bir şansızlık yaşamışsın. Bu arada sabahki konudan bahsediyorsun galiba??

Moderatör kısmına girmek bile istemiyorum. Uzun uzun yazdığım donanım açıklamasında ‘PC’ yanlış yazdım diye? ban yemiştim
ben noktayı"." son kelime ile bitişik yazmadım diye 1 günlük ban yemişliğim var xD.
Mesaj otomatik birleştirildi:

şhh sen sakin xD

ben bir aralar rx 590'da wattman ve uçuk TDP değeri var diye ben onun yerine gtx 1060 6gb önerdim diye 1 yıl ban yedim. :D üstelik önerdiğim zaman rx 590 1700tl iken gtx 1060 1100 tl idi ve bu 2 kartın arasında 4-5 fps fark var. D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D kanıt ta sunmama rağmen geri almadılar üstelik kabul de ediyorlar kanıt olmasına rağmen attıklarını. D:D:D:D:D:D:D:D

AMD fanlarının saçmaladıkları şeylere bak XDDDD ? ? ? ? buradan pek farkı yok ama xD

bu arada konuyu atar mısın?

Son düzenleme:

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
ben noktayı"." son kelime ile bitişik yazmadım diye 1 günlük ban yemişliğim var xD.

şhh sen sakin xD

ben bir aralar rx 590'da wattman ve uçuk TDP değeri var diye ben onun yerine gtx 1060 6gb önerdim diye 1 yıl ban yedim. :D üstelik önerdiğim zaman rx 590 1700tl iken gtx 1060 1100 tl idi ve bu 2 kartın arasında 4-5 fps fark var. D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D kanıt ta sunmama rağmen geri almadılar üstelik kabul de ediyorlar kanıt olmasına rağmen attıklarını. D:D:D:D:D:D:D:D

AMD fanlarının saçmaladıkları şeylere bak XDDDD ? ? ? ? buradan pek farkı yok ama xD

Vektör yine şanslısın. Burada sadece donanıma yazamıyon, orda olsa ya perma ban ya da hesap silme yaparlardı???

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
iyi de orada da burada da yanlış olan bir şey yok orada adamlar banın sebepsiz olduğuna bir şey demiyorlar ama modları aşırı tuhaf insanlar xD

Bir donanım meraklısı olarak Teknopat’ın editörlerini gayet severim ama moderatörleri cidden ‘değişik’ insanlar. Moderatörlerle ilgili bir yenileme yapsalar, daha iyi bir ortam kurabilirlet??

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
Bir donanım meraklısı olarak Teknopat’ın editörlerini gayet severim ama moderatörleri cidden ‘değişik’ insanlar. Moderatörlerle ilgili bir yenileme yapsalar, daha iyi bir ortam kurabilirlet??
bu arada hangi konu bu merak ettim xD

1 yıl sonra zaten artık technopatta olacam burayı bırakıyorum yani xDDDD orası donanım tartışması konusunda daha iyi xD

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
bu arada hangi konu bu merak ettim xD

Arkadaşın dediği konu mu tam emin değilim de. Sabah 6.000TL sistem toplama konusunu görüp bir sistem atmıştım. Elemanın biri de senin attığın ekran kartı cayır cayır yanıyor diyip boş yapmıştı. Konudaki önceki mesajlara bakınca da bi arkadaşa 8gb ram’li bu PC mi alınır tarzında bir şeyler yazmıştı. İyi ki bir şey yazmamışım elemana. Galiba dayısı moderatör??

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
Git de mahvet orayı. 4 gün sonra gelirsin yine
sana ne olmak? :D benim gibi olan kitle de var yani sizin gibi amd fanı olmayan xD

Arkadaşın dediği konu mu tam emin değilim de. Sabah 6.000TL sistem toplama konusunu görüp bir sistem atmıştım. Elemanın biri de senin attığın ekran kartı cayır cayır yanıyor diyip boş yapmıştı. Konudaki önceki mesajlara bakınca da bi arkadaşa 8gb ram’li bu PC mi alınır tarzında bir şeyler yazmıştı. İyi ki bir şey yazmamışım elemana. Galiba dayısı moderatör??
konuyu atar mısın merak ettim xD

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Pff vektör insanı cidden yoruyorsun ... AMD fanı değilim sadece olaylara objektif yaklaşıyorum. Buradaki tek fanboy sensin. Hatta donanım da profesyonel olduğunu falan da sanıyorsun ama değilsin.. Seni orada 1 ay yaşatmazlar yanlış bilgilendirmelerinden dolayı.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
sana ne olmak? :D benim gibi olan kitle de var yani sizin gibi amd fanı olmayan xD

konuyu atar mısın merak ettim xD

Arkadaşın dediği ram kısmı var ama kalan bölüm özelden gerçekleşmiş olmalı.

(Benim bildiğim bugün geçen tek 6K sistem toplama bu)

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
Pff vektör insanı cidden yoruyorsun ... AMD fanı değilim sadece olaylara objektif yaklaşıyorum. Buradaki tek fanboy sensin. Hatta donanım da profesyonel olduğunu falan da sanıyorsun ama değilsin.. Seni orada 1 ay yaşatmazlar yanlış bilgilendirmelerinden dolayı.
ne alaka uzun zaman orada idim xD ne yanlış bilgilendirmesi en azından ben varken amd fanları susmayı beceriyordu şimdikiler susturamıyor yalancı amd fanlarını xd bu arada sana bir şey söyleyeyim rx 570 armor modelinin soğutma eksikliğinden dolayı ısınma sorunu yaşayanlar var yani ITX modeline alttan bir soğutma yapmak işe yarmaz yani söyliyeyim bunu önerilecek ise sapphire belki önerilir ama bu sefer de fiyatı uçar yani ekstra bir bilgilendirme amaçlı söyledim bunu xD

Reaksiyon puanı
5,171

Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Neredeyse her ay Technopat'tan gelen 1 üye banlardan şikayet ederek burada konu açıyor. Bu üyelere bizim yapabileceğimiz tek şey forumuz ile technopat arasındaki farkları anlatıp onlara isterlerse burada takılabileceklerini söylemek oluyor.

Sizede aynısını yapacağız muhtemelen. Biraz farklardan bahsedeceğiz. Şimdiden iyi forumlar dilerim.

İlk başta şunu söylemeliyim ki bizle technopat arasında çok ciddi farklar var. Bu farklardan en önemlisi ban politikaları. Biz küfür, hakaret yada T.C. Anayasalarına aykırı bir suç yaşanmadığı müddetçe kimseyi birden çok kez uyarmadan banlamayız. Ayrıca derdinizi üyelere anlatabildiğiniz müddetçe burada yazım kurallarına uyma gibi bir zorunluluğunuzda bulunmakata. Ne kadar forumumuzda yazım kurallarına uyulmuyor olması sdn forumu google sıralamasında arkalara atsada üyelerin isteği bu yönde. Sonuçta biz yönetim ekibi olarak forumun efendisi değil hizmetçileriyiz.

Ayrıca burada yönetimin amacıda farklıdır. Bizim amacımız sıkıntılı üyeleri banlamak değil onları kazanmaktır(ki sizin sıkıntılı üye bile olduğunuzu düşünmüyorum) Eğer bunu başaramazsak daha önceki dönemlerde olduğu gibi görevi bırakır ve yerimize başkalarının gelmesini adminlerden rica ederiz.

Buradaki bir diğer fark ise yazılan her mesajı binlerce üyenin okuması ancak sadece birinin mesaja cevap yazmasıdır. Malesef üyeleri forumda yazı yazmaya teşvik edemesekte şunu unutmamalısınız ki yazdığımız her bir mesajı en az 1000 insan okuyor.

Son olarakta şunu söyleyebilirim ki pek çok konuda technopat ın ilerisinde olduğumuzu düşünsemde donanım konusunda açık ara gerideyiz. Bunu zaten foruma giriş yaptığınızda sizde fark edeceksiniz. Eğer donanım konusunda bilginiz varsa bu forumda çok hızlı yükseleceğinizden şüpheniz olmasın. Şimdiden iyi forumlar dilerim.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
iyi de herhangi bir sorun yok bu konuda yani o mesut komiser SDN'de de var hani o ramleri patates olan xD

4-5. Mesajda eleman arkadaşa 8gb ram için tepkide bulunuyor, sonrası özelden olmalı ya da modlar mesajları sildi

Zaten bugün başka 6K sistem toplama görmedim.?

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
ne alaka uzun zaman orada idim xD ne yanlış bilgilendirmesi en azından ben varken amd fanları susmayı beceriyordu şimdikiler susturamıyor yalancı amd fanlarını xd bu arada sana bir şey söyleyeyim rx 570 armor modelinin soğutma eksikliğinden dolayı ısınma sorunu yaşayanlar var yani ITX modeline alttan bir soğutma yapmak işe yarmaz yani söyliyeyim bunu önerilecek ise sapphire belki önerilir ama bu sefer de fiyatı uçar yani ekstra bir bilgilendirme amaçlı söyledim bunu xD
Peki ben senin neden hiç 2060 modellerinde ortaya çıkan coil whine sorununu bağıra bağıra yazdığını görmedim. Nvidia fanboysun da ondan.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Mesajlaşmanızı görmeden bu konuda yorum yapamam ama asıl çoluk çocuk dolu üyeler ve yöneticiler nerde diye sorarsanız R10 a bakın o zaman göreceksiniz bir forum daha kötü hatta en kötü nasıl yönetilir diye.

Not: Technopat için bişey diyemem çünkü kullanmadım hiç.

iyi forumlar

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Mesajlaşmanızı görmeden bu konuda yorum yapamam ama asıl çoluk çocuk dolu üyeler ve yöneticiler nerde diye sorarsanız R10 a bakın o zaman göreceksiniz bir forum daha kötü hatta en kötü nasıl yönetilir diye.

Not: Technopat için bişey diyemem çünkü kullanmadım hiç.

iyi forumlar

R10'da ne kadar dikkatli ve tarafsız olursan o kadar temiz ticaret yapabilirsin. Bugüne kadar ben bir sorun yaşamadım aksine sorun yaşatanlara ne olduğuna şahit oldum.

Emin Akar

Asistan
Reaksiyon puanı
62

şhh sen sakin xD

bu arada konuyu atar mısın?
Konudaki benim ve o cahilin mesajlarının çoğu silindi ama yinede atıyorum: 6000 TL Monitörsüz sistem tavsiyesi - Technopat Sosyal

Reaksiyon puanı
16,118
Orda t' li baska biri daha var olabildigince her yere girmeye calisiyorum dh haric.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...