Technopat Sosyal Moderatörü bana darıldı.

Bu konuyu okuyanlar

yunik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
43
Dün bi' konu açmıştım Technopat Sosyal'de başlığı değiştirmişler. Hadi bir şey demedik. Bugün yeni konu açtım onun da başlığını değiştirmişler. Böyle bir alışkanlıkları olduklarını fark ettim gayet de basit ve yazım kurallarına uygun başlıklar yazıyordum. En son bugün dün açmış olduğum dolandırıcılık konusuna bir "Süper Moderatör" arkadaş yazmış. Tam hatırlamıyorum ama olayı detaylı anlatın benzeri bir şeydi. Konuyu da düzenlemiş forumdaki linki verdim onu kaldırmış, dolandırıcının telefon numarasını verdim onu da kaldırmış "hey Allah'ım" dedim. Bu durumdan hoşnut olmadığımı falan belirttim yani yazılarımı düzeltmelerinden. Sonra bir baktım konu yerinde yok moderatör bey alınmış, konumu da kaldırmış. Hâlbuki ben insanlar bilgilensin diye yazmıştım. Kendisini kırdıysam buradan özür diliyorum ama kırıcı olduğumu da hiç düşünmüyorum.

Silinen konum: https://www.technopat.net/sosyal/konu/sahibinden-dolandiricisi.598812/#post-3442203
Konumda bulunan SDN Forum bağlantısı (Dolandırıcılık olayı): Sahibinden.com üzerinden dolandırıldım

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Bu anlamda sıkıntılılar biraz. Ben orada sınırsız ban yedim :D hesap silimi de yapmıyorlar.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Aynen öyle bende ip banliyim. Saçma sacma nedenlerden? Gereksiz mesaj diye 1 yıl ban yedim. Ki gereksiz değil adam insanların yorum yapmasını beklemiş ve bende yapmıştım. Ki technopqt size ne yani adam istese kendi reportlar. Ama işte yönetenler aptal* olunca?

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Technopat Sosyal emin olun Türkçe ve Kurallarına saygı gösteren Tek forumdur. Türkçeyi düzgün kullanmazsan yapıştırırlar banı. En temiz en dürüst forumdur. Çöp mesajlar göremezsiniz.

yunik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
43
Technopat Sosyal emin olun Türkçe ve Kurallarına saygı gösteren Tek forumdur. Türkçeyi düzgün kullanmazsan yapıştırırlar banı. En temiz en dürüst forumdur. Çöp mesajlar göremezsiniz.
Dostum ben de yazım kurallarına uyuyorum lütfen yalnızca yazının başlarını okuyup yorum yapma.

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Başlıkta yazım yanlışı varsa düzeltiyorlar. Telefon No vs. kişisel bilgi diye koydurmuyorlar. Kuralların katı olması forumu çöplüğe çevirmiyor. SDN de geceleri korenin kumar sitelerinin reklamının spamını görüyorsun...

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Başlıkta yazım yanlışı varsa düzeltiyorlar. Telefon No vs. kişisel bilgi diye koydurmuyorlar. Kuralların katı olması forumu çöplüğe çevirmiyor. SDN de geceleri korenin kumar sitelerinin reklamının spamını görüyorsun...
Kişisel bilgi?? Bir süre öncesine kadar nick değiştirmek istediğinde adın soyadın olmadığı halde değiştirmiyordun. Technopat'ın içerikleri güzel. Ama bazı konularda modaretörlerlerin insafına bakıyorsun.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Sırf korsanı savunduğum için bana 5 yıl ban atıldı ne bekliyorsun ki? Tamam bak cümleye büyük harfle başlanır, virgül konur, sonuna nokta konur, bundan ceza versinlerde mesela FPS i küçük yazdığım için bana ban attılar, toplam 23 cezam var o sitede 5 i yazım yanlışı olan mesajı alıntılama, diğer 5 i FPS, PSU, RAM gibi şeyleri küçük yazmaktan, böyle saçma bir ceza sebebi olabilir mi kardeşim ya, ha FPS ha fps ne fark ediyo senin bunu anlayabilmen için adamın bunları büyük yazmasımı gerekiyor saçmalığa bak, yazım yanlışı olan mesajı alıntılama daha da saçma, hem kendi mesajımıza Türkçe sınavındaymışız gibi dikkat ediyoruz bir de adamın mesajına mı dikkat edeceğiz? Bir de saçma sapan troll konulara troll mesaj yazdığımız için de gereksiz mesaj diye ban atan mod yok mu? Onunla bir tanışsam...

yunik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
43
Ben kendimi savunduğum için konumu sildiler.

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Sırf korsanı savunduğum için bana 5 yıl ban atıldı ne bekliyorsun ki? Tamam bak cümleye büyük harfle başlanır, virgül konur, sonuna nokta konur, bundan ceza versinlerde mesela FPS i küçük yazdığım için bana ban attılar, toplam 23 cezam var o sitede 5 i yazım yanlışı olan mesajı alıntılama, diğer 5 i FPS, PSU, RAM gibi şeyleri küçük yazmaktan, böyle saçma bir ceza sebebi olabilir mi kardeşim ya, ha FPS ha fps ne fark ediyo senin bunu anlayabilmen için adamın bunları büyük yazmasımı gerekiyor saçmalığa bak, yazım yanlışı olan mesajı alıntılama daha da saçma, hem kendi mesajımıza Türkçe sınavındaymışız gibi dikkat ediyoruz bir de adamın mesajına mı dikkat edeceğiz? Bir de saçma sapan troll konulara troll mesaj yazdığımız için de gereksiz mesaj diye ban atan mod yok mu? Onunla bir tanışsam...
Orası katı kurallara ve sıfır toleransa sahip olduğu için en düzgün forum.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Orası katı kurallara ve sıfır toleransa sahip olduğu için en düzgün forum.
Çok katı cidden, FPS i küçük yazdık diye banlayan bir forumdan konuşuyoruz güldürme beni, konuyu açıyor adam, her mesajında ufak ufak şeylerden ban yiyorlar, cevap yazamıyorlar, adamın sorunu acilsede mesaj yazamıyor. Özellikle yeni üyelere kurallara alışmaları için zaman verilmeli, sonra banlamaya başlanmalı. Herkes böyle Türkçe kurallarına uygun olarak sanal alemde yazı yazmaya alışık değil. Senin içinde en iyi forumsa neden bu forumda 350 mesajın var he? Moderatörler çok egoist, ne zaman gereksiz ceza yedim diye konu açsa üye, cevabı sanki çok haklıymış gibi cevabı yapıştırıp konuyu kilitleyip bırakıyorlar.

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Ben kendimi savunduğum için konumu sildiler.[/QU
Bu forumda eskiden aktiftim. Şimdi Technopat.net/sosyal deyim. Aynı kullanıcı adıyla beni bulabilirsin ;)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çok katı cidden, FPS i küçük yazdık diye banlayan bir forumdan konuşuyoruz güldürme beni, konuyu açıyor adam, her mesajında ufak ufak şeylerden ban yiyorlar, cevap yazamıyorlar, adamın sorunu acilsede mesaj yazamıyor. Özellikle yeni üyelere kurallara alışmaları için zaman verilmeli, sonra banlamaya başlanmalı. Herkes böyle Türkçe kurallarına uygun olarak sanal alemde yazı yazmaya alışık değil. Senin içinde en iyi forumsa neden bu forumda 350 mesajın var he?
Eskiden SDN'de aktiftim. Şimdi Technopat.net deyim. Cruslan ismiyle beni bulabilirsin ;)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
76
Evet, technopattaki banlanmam saat 16.45 itibariyle şu anda kalkmıştır, sadece 1 günlükmüş demek ki sınırlı olan bu cezam. Bir resmi (otomobillerdeki ÖTV indirimi flaş konusunu bu forumdakillerle insaniyet namına paylaşırken) tam dedikleri yerden resmi yüklerken resim azıcık küçük çıkmıştı, kendileri büyütüp bu cezayı basmışlar, herhalde Recep Baltaş olsa gerek, çünkü dün ve bugün o görevliydi oarada moderatör olarak. Ama biraz da ben onlara ders verip bir süreliğine yazmıycam, beni biraz arasınlar bakalım, SDN'ye yazdığım bazı yorumlarıma bakıp bakıp ibret alsınlar azıcık. Bir de unutmadan hala win 7 kullanıyorum şu anki masaüstünde ve diğer 2. masaüstümde win xp ve diğer başka laptopta da win xp. Bu yüzden daha en baştan bana gıcıklıkları (Kullanılan işletim sistemi ve web tarayıcı bu kullanıcılar yazı yazarken direk görünüyor çünkü) olmuş olabilir, bunu düşünmemiştim, çünkü öküzün altında buzağıyı bilerek ve isteyerek arıyorlar, bu bir gerçek..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yine bir başka bir benzetmeyi daha yapayım buradan. Technopattaki win 7 ve win 10 savaşları aynen Nicola tesla ve Thomas Edison arasındaki AC ve Dc akım savaşlarına benzetilebilir, konuyu ileriye de taşıyacak olursak biraz. Şaka şaka. :)

Son düzenleme:

hasancebir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ben nokta koymadım diye zamanında banlanmıştım.
Nokta koyayım burada ne olur ne olmaz. :D

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Sevdiğim bir forum orası ama kendilerini eşsiz sanmaları gerçekten basit bir durum.. İnsanlar bilgisayar kullanmayı, teknoloji ile ilgilenmeyi modernlik sanıyorlar..

Yazık cidden, teknoloji tüketicisi bir ülkeyiz. Üretim ve hayata değer katma konusunda herhangi bir değerimiz yok. Buna rağmen insanların iki, üç bilgi ile kendilerini bir şey sanmaları gerçekten üzücü..

Bilmek güzel bir şeydir, o forumun yöneticileri oldukça bilgililer ne var ki, insan olabilmek öncelikle iyi olmayı gerektir.. Ruhu cahil ve kibir dolu insanlar, aslında en bilgisiz olanlardır.

Yazım konusundaki hassasiyetlerini çok beğeniyorum. O konuda haklılar. Türkçe’yi güzel ve doğru kullanmalıyız.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Ben de sevmiyorum orayi.

Eksisozlukte Recep Baltas rezaleti linki koydum "SDN'deki anlamsiz Iphone cilginligi" adli konuya hemen mesajimi silip konuyu kilitlediler. Linki de engellemisler about:blank a giriyor.
Bunu anlatmaya calisinca o linki not defterine yapistirip not defterinin resmini cekip hizliresime koyup imzama koydugumda ban yedim "Sosyal disi resim servisi kullanimi"ndan dolayi.
Bahaneye gel...

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Ben 10 sene ban yedim daha ne olsun. İP banı da vermişler. Kendileri kaybediyor bana olan bir şey yok. Orada paylaşacağımı burada paylaşırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben başka maxicep forumdan indirme linki verdim diye 10 yıl yedim üstüne de ip banı yedim.

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Allaha adak ada moderatörlere dua et..sana 5678 sene ceza vermemiş...torpillsin iyisin yine ucuz atlatmışsın...aslında 9876 sene ceza yemen gerekiyor!!!! ? ?????:mask::sleepy::mask:???