Taşınabilir Toshiba Harddisk 3.0 Sorunu !!!

Bu konuyu okuyanlar

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Toshiba marka taşınabilir 1 tb harddiskim 4-5 gün önce şimdiye kadar hiç bir darbe almamasına rağmen normal çalışıyordu. Hdd den film açıktı normal bi anda kendi kendine bağlantıyı kesti tak çıkar yaptıktan sonra harddisk çalışmamaya başladı. Hiç bir şekilde hdd pc de gözükmüyor. Sadece resimdeki gibi geliyor ve tüm pcyi donduyor. Çıkarınca düzeliyor donma sorunu. Bu harddiski telefon ya da tv ye takınca sorunsuz şekilde çalılıyor. Bunun sebebi ne olabilir ? İçindeki verileri nasıl kurtarabilirim ? Harddiskin kurtulma şansı var mı ?

Ekli dosyalar

• BD97299A-6E46-46AF-8872-D84137D3B484.jpeg
    BD97299A-6E46-46AF-8872-D84137D3B484.jpeg
    39.6 KB · Görüntüleme: 410

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Başka bir bilgisayarda denedinizmi..

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Televizyon ve telefonun çalıştırdığı cihazı nasıl çalıştırmaz acaba usb gücüyle alakalı bir sorun olabilir..

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Televizyon ve telefonun çalıştırdığı cihazı nasıl çalıştırmaz acaba usb gücüyle alakalı bir sorun olabilir..
3-4 tane usb kablou denedim ama olmadı istersenin tel ve tv de çaldığının resmini atabilirim

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
İçindeki verilere ulaşmanız gerekiyor galiba.
Kutuyu açmanız gerekmekte.
Tornavida setiniz var mı? HDD'nin kartını söküp bağlantı noktalarındaki oksitlenmeyi silgi ile silmeniz işe yarayabilir. Veya ara kabloyu değiştirirseniz de problem çözülebilir.

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
İçindeki verilere ulaşmanız gerekiyor galiba.
Kutuyu açmanız gerekmekte.
Tornavida setiniz var mı? HDD'nin kartını söküp bağlantı noktalarındaki oksitlenmeyi silgi ile silmeniz işe yarayabilir. Veya ara kabloyu değiştirirseniz de problem çözülebilir.
Evet içindekiler gerekli. Tornavida setim var pc tamiri falan yapıyorum. Ama yanlış bişe yapıp daha da beter yamak istemiyorum. Ayrıca bilgisyarcıya götürdüm harddiski bir program tadını ismide programın HDD Regenerator. Bu program sektor hatası buluyodu. Bulduklarına düzeltiyordu ama uzun süre bırakamadığımdan hddyi geri aldım. Hdd düzelmesi o kadan önemli değil. İçindekileri kurtarmam lazım. Telefon hdd yi görüyor çoğaltıcıyla 1 tane hdd 1 tane flash bellek takınca telefonun gücü yetmiyor yetse telefon aracılığı ile flash belleğe atıp tek tek alıcam böyle yapabileceğim bir yöntem var mı ?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Evet içindekiler gerekli. Tornavida setim var pc tamiri falan yapıyorum. Ama yanlış bişe yapıp daha da beter yamak istemiyorum. Ayrıca bilgisyarcıya götürdüm harddiski bir program tadını ismide programın HDD Regenerator. Bu program sektor hatası buluyodu. Bulduklarına düzeltiyordu ama uzun süre bırakamadığımdan hddyi geri aldım. Hdd düzelmesi o kadan önemli değil. İçindekileri kurtarmam lazım. Telefon hdd yi görüyor çoğaltıcıyla 1 tane hdd 1 tane flash bellek takınca telefonun gücü yetmiyor yetse telefon aracılığı ile flash belleğe atıp tek tek alıcam böyle yapabileceğim bir yöntem var mı ?
Benim yönetmi deneyebilirsini sorun çıkmayacaktır.
Hatta videolu anlatım vereyim size:
Silgi ile sildiği yerlere dikkat edin. 2.5 inç HDD'lerde de gösterdiği yerlere benzer bağlantı noktaları var.

xloer00

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Teşekkür ederim. Video u izleyip deneyebilirim.
Benim yönetmi deneyebilirsini sorun çıkmayacaktır.
Hatta videolu anlatım vereyim size:
Silgi ile sildiği yerlere dikkat edin. 2.5 inç HDD'lerde de gösterdiği yerlere benzer bağlantı noktaları var.
Teşekkür ederim. Videoyu izleyip denemeye çalışırım. Umarım problem düzelir. Ayrıca dediğim gibi telefondan kurma gibi bir şey yapabilir miyim ?