Tamamen Mozilla Firefox Kullanmaya Başladım

Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Opera candir ya,
1525194617561.png

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Ayarlar
Gelişmiş ayarları göster
Tarayıcı
Diller
Sözlükler (Türkçe) seçili olsun. Aşağıdaki gibi yeni açılan ekran seçili olsun. Dener misin?
Teşekkür ederim ama dedikleriniz seçili olmasına rağmen bir değişiklik göremedim.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Oldu şuan. Ben yanlış yazdığım zaman otomatik olarak bizi uyardığını sanıyordum telefondaki klavye gibi üstte seçenek çıkartarak. Öğeyi seçip sağ tıklayınca o ekran geliyormuş meğer, oldu haliyle ancak ben pek işe yarayacağını düşünmüyorum bu haliyle. Teşekkür ederim.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Oldu şuan. Ben yanlış yazdığım zaman otomatik olarak bizi uyardığını sanıyordum telefondaki klavye gibi üstte seçenek çıkartarak. Öğeyi seçip sağ tıklayınca o ekran geliyormuş meğer, oldu haliyle ancak ben pek işe yarayacağını düşünmüyorum bu haliyle. Teşekkür ederim.
Telefon klavye uygulaması gibi yazım denetimi yapan bir Opera eklentisi görmedim.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Opera'daki videoları ayrı bir pencere olarak gösterme özelliği beni çok etkiledi. Siz başka sayfalarda rahatça gezerken ekranın istediğiniz yerinde istediğiniz boyutta video oynatılabiliyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Opera'daki videoları ayrı bir pencere olarak gösterme özelliği beni çok etkiledi. Siz başka sayfalarda rahatça gezerken ekranın istediğiniz yerinde istediğiniz boyutta video oynatılabiliyor.
Picture in picture modu olarak biliniyor. Chrome da eklenti olarak var ama Operadaki kadar sağlıklı çalışmıyor.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Tamam anladım Windows Defender tarafındanmış. Aslında regedit yerden Windows Defender'ı kapatabilirim. :)
Windows defender kullaniyorum sahsen bana yetiyor sende neden oyle yapti bilemem. Devre disi birakabilirsin.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,141
Yok böyle komfor abi. Operaya geçtim ben. Mozilla Quantum şişmeye başlamıştı yavaştan yavaştan.

2048 oyunu bile oynatıyor bu ne abi ilk defa böyle bişey gördüm browser`ler içerisinde :D:D:D
Ohaa yaniii :)

opera.png

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Şimdilik Operayı çok sevdim diyebilirim. Özellikle şu karanlık tema benim için bir nimet :) Yine ileri ki zamanlarda iyi ve kötü deneyimlerimi burada paylaşırım.

Opera.png

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Karanlık temanın nesi var? :D Chrome mağazasında Arc Dark isimli temayı yüklerseniz hemen hemen aynı işi görür.
Temayla falan her şey yapılır da adamların bunu kullanıcıyı düşünüp seçenek olarak sunması çok iyi. Mobil uygulamasına da geldi çok şükür :)

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Üç gün Firefox kullanayım dedim, iki gün zor sabrettim.
Bu ne yavaşlık, bu ne kasma; ram ve işlemci kullanımı hat safhada.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Üç gün Firefox kullanayım dedim, iki gün zor sabrettim.
Bu ne yavaşlık, bu ne kasma; ram ve işlemci kullanımı hat safhada.

Üstat, RAM konusunda haklısın ama yavaşlık ve kasma hiç yaşamadım. Hız konusunda Chrome' a eşdeğer bence.
Hatta 3-5 güncelleme gelmiş belki çözmüşlerdir RAM problemini diye indirip kurdum. Değişen birşey olmamaş. Hala RAM canavarı.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Üstat, RAM konusunda haklısın ama yavaşlık ve kasma hiç yaşamadım. Hız konusunda Chrome' a eşdeğer bence.
Hatta 3-5 güncelleme gelmiş belki çözmüşlerdir RAM problemini diye indirip kurdum. Değişen birşey olmamaş. Hala RAM canavarı.
Firefox'da özellikle youtube vb. video sitelerinde ve reklamın bol olduğu sitelerde CPU artıp düşüyor, Chrome'da da CPU için bu ani iniş çıkışlar var ama daha kararlı ve hızlı, fazla hissetmiyorsun. 15-20 sekme açtıktan sonra da tepki vermede gecikmeler yaşanıyor.

Çok birebir karşılaştırıp incelemedim ama bende çok iyi bir izlenim bırakmadı, alışamadım. :)