Süperonline Anlam Veremediğim Kutu?

Bu konuyu okuyanlar

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar bugün süperonline'a terfi ettim fakat bu üstteki beyaz kutuyu anlayamadım?
Alttaki router sanırım da neden tek modem kullanılmıyor?

156eaeo.jpg

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bende sadece alttaki modem var. Üstteki gereksizdir gereksiz. :D

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Anlamadım evde de değldim soramadım bilen varsa söylesin :)

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Kablo bağlantılarının resminide çeker koyarsan anlarız.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
2wq94lg.jpg

Bağlantılar bu şekilde. Daha iyi bir router alamaz mıyız wirelees'da cok kötü pirelli!

AeonfluxTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üst taraftaki cihazın adı ONT olarak geçmekte. şuanda normal fiber değil GPON abonelikte bulunuyorsunuz.

GPON abonelikte internet dairenize kadar yalın olarak gelir ve ONT cihazı datayı kullanılabilir hale dönüştürür.

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada superonline da verilen modemi kullanmanız gerekmekte. modemlerin içinde size verilen hızı kontrol edebilecekleri bir sistem bulunmakta. ama performanstan memnun değilseniz müşteri hizmetlerini arayıp tilgin marka modem isteyebilirsiniz stoklarda varsa temin edeceklerdir...

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
üst taraftaki cihazın adı ONT olarak geçmekte. şuanda normal fiber değil GPON abonelikte bulunuyorsunuz.

GPON abonelikte internet dairenize kadar yalın olarak gelir ve ONT cihazı datayı kullanılabilir hale dönüştürür.

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada superonline da verilen modemi kullanmanız gerekmekte. modemlerin içinde size verilen hızı kontrol edebilecekleri bir sistem bulunmakta. ama performanstan memnun değilseniz müşteri hizmetlerini arayıp tilgin marka modem isteyebilirsiniz stoklarda varsa temin edeceklerdir...

Arayıp huawei marka modem getirip taktılar hız kablosuzda da 50 mb üzerinde.
Peki ben fiberde değilsem nasıl bu kadar hızlı internet alabiliyorum. Arasam fibere çevirtsem :)

AeonfluxTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GPON zaten bir fiber çeşididir kardeşim tek farkı bina girişi switch de değil içerde bulunan küçük modemde sonlanması o kadar :)

kuts123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o üstteki fiberi normal internete çevirir fiber kablo oraya gelir sonra internete çevrir

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Üstteki gelen ışık dalgalarını internete çevirip modeme gönderiyor altta ki de router’ınız ama neden böyle anlam veremedim. Bende haziran ayında Superonline Fiber’e geçtim üsttekinden daha küçük bir cihaz ve Huawei Modem verdiler. Gayette iyi bir cihaz memnunum. 100MB hızında internet kullanıyorum. Belki de internet hızlarına bağlı olarak veriyorlardır modemi.

yurtsever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normal fiber değil diyen arkadaşlar olmuş kötü bir internet alıyormuşsunuz izlenimi bırakılmış şuan alabileceğiniz en iyi fiber interneti alıyosunuz dairenize kadar fiber kabloyla internet alıyosunuz daha iyisini alamazdın iyi günler dilerim