SSD ve RAM Yükselttim Photoshop Kasmaya Başladı

Bu konuyu okuyanlar

tarikaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar herkese, çok saçma bir problemle karşılaştım. Photoshop kullanıcısıyım kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Dedim bari ssd ve ram takviyesi yapiyim daha hızlı çalışır program.

Neyse ssd aldım kurdum herşey hızlandı. Pc açılış hızı, photoshop'un açılış hızı herşey süper fakat photoshopun içinde ki işlemler çok kasıyor. Çalışma alanında bir nesneyi hareket ettirirken titreye titreye gidiyor. Bir nesneyi bir yere sabitlemek istediğimde 2 saat yükleniyor.

Tüm sürücülerim eksiksiz yüklü eski diskte ki gibi...

171733dbfb630921b14f1011a2642b28.png

Bu problem neyden kaynaklı olabilir. Ssd kurmadan önce böyle olmuyordu daha akıcı kullanıyordum. Şimdi açılış hızı düştü işlemler kasmaya başladı.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Programın ayalarından performans kısmını biraz kurcalasana, orada dikkatini çekecek bir şey var mı?
Donanım değişikliğinden dolayı program kendince hazır ayar yapmış olabilir.

tarikaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Programın ayalarından performans kısmını biraz kurcalasana, orada dikkatini çekecek bir şey var mı?
Donanım değişikliğinden dolayı program kendince hazır ayar yapmış olabilir.

İnternetten araştırıyorum zaten sürekli performans ayarlarından bahsediliyor. Denemediğim şey kalmadı tüm varyasyonları denedim performans kısmında fakat durum aynı. Şuan ekran kartının eski sürümlerini kurmayı deniyorum çaresizlikten.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Merhabalar herkese, çok saçma bir problemle karşılaştım. Photoshop kullanıcısıyım kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Dedim bari ssd ve ram takviyesi yapiyim daha hızlı çalışır program.

Neyse ssd aldım kurdum herşey hızlandı. Pc açılış hızı, photoshop'un açılış hızı herşey süper fakat photoshopun içinde ki işlemler çok kasıyor. Çalışma alanında bir nesneyi hareket ettirirken titreye titreye gidiyor. Bir nesneyi bir yere sabitlemek istediğimde 2 saat yükleniyor.

Tüm sürücülerim eksiksiz yüklü eski diskte ki gibi...

171733dbfb630921b14f1011a2642b28.png

Bu problem neyden kaynaklı olabilir. Ssd kurmadan önce böyle olmuyordu daha akıcı kullanıyordum. Şimdi açılış hızı düştü işlemler kasmaya başladı.
İşletim Sistemi ile alakalı olabilir.Sanırım Windows 7 kullanıyorsunuz.Windows 8.1 veya Windows 10'a yükseltmelisiniz.Birkaç ay sonra Windows 7 fişi çekecek.
Olmadı programı yeniden kurun.Ve performans kısmı ile uğraşın.

tarikaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim Sistemi ile alakalı olabilir.Sanırım Windows 7 kullanıyorsunuz.Windows 8.1 veya Windows 10'a yükseltmelisiniz.Birkaç ay sonra Windows 7 fişi çekecek.
Olmadı programı yeniden kurun.Ve performans kısmı ile uğraşın.

Aslında ben de çok şüpheleniyorum işletim sisteminden çünkü kendi format cd'im kayboldu. Dışarda bir bilgisayarcıdan aldım şuan değişen tek şey işletim sistemimin sürümü oldu. Dediğiniz gibi son çare işletim sistemini yükselteceğim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Aslında ben de çok şüpheleniyorum işletim sisteminden çünkü kendi format cd'im kayboldu. Dışarda bir bilgisayarcıdan aldım şuan değişen tek şey işletim sistemimin sürümü oldu. Dediğiniz gibi son çare işletim sistemini yükselteceğim.
Yükseltmek en iyisi olacaktır.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Şuan win 10 son sürüm kurdum tüm ayarları yaptım değişen birşey olmadı. Herşey hızlı photoshop yavaş... Başka bir fikriniz var mı hocam?
Hocam yani sürümlerle alakalı olabilir.Eski sürüm yükleyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan win 10 son sürüm kurdum tüm ayarları yaptım değişen birşey olmadı. Herşey hızlı photoshop yavaş... Başka bir fikriniz var mı hocam?
Diğerleri kurdunuz mu ?

tarikaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam yani sürümlerle alakalı olabilir.Eski sürüm yükleyin.

Diğerleri kurdunuz mu ?

En son ssd'yi atıp eski modele geri dönücem galiba :D Midemi bulandırdı bu olay. Denemediğim şey kalmadı sanırım farklı fikirlere de açığım.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
SSD marka modeli nedir?

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Hdd Varmi ? Yoksa SSD Üzerinemi Kurulu Yazılım ? Ayrıca Okuma yazma Hızi Önemlidir, Ssd Ne Kadar Hızlı Olsada Marka ve modele Göre Bu değişir..

tarikaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Toshiba TR200

240gb ssd sistem yüklü birde 300gb normal hdd var. Hocam okuma yazma hızı önemli tabide herşey hızlandı zaten. ssd cayır cayır çalışıyor. Photoshopun içerisinde bi problem var

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
o ssd bende de var. ve sorunsuz.
ayrıca o programın ssd lik ne işi var ki? bence çok da mantıklı bi hareket olmamış ssd bu program içinh. ama böyle kasmaması da lazımdı. sisteminiz nedir? anakartınız çok eski ise sorun yaptırabilir. bi de ssd nin güncellemelerini yapmanız lazım.

tarikaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o ssd bende de var. ve sorunsuz.
ayrıca o programın ssd lik ne işi var ki? bence çok da mantıklı bi hareket olmamış ssd bu program içinh. ama böyle kasmaması da lazımdı. sisteminiz nedir? anakartınız çok eski ise sorun yaptırabilir. bi de ssd nin güncellemelerini yapmanız lazım.

Hocam o kadar saçma bi olay ki anakarttan sorun var desem bu ssd'ye sistem kurmadan önce neden kasmıyodu? Çok akıcı bi şekilde çalışabiliyodum. Kasması anlamsız... Macbook alıcam zaten uğraşmıyorum artık :D

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Anakart nedir? Eski nesil SATA 2 ise hızın yarısını kullanırsınız. Ayrıca aldığınız ram bellekte de sorun olabilir. Ne aldığınız ne değiştirdiniz bilgimiz yok aldığınız ürünlerin linkini atabilirmisiniz internetten aldıysanız eğer? Bana biraz ram sorunu gibi geldi çünkü. Bios ayarları ne durumda?

tarikaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart nedir? Eski nesil SATA 2 ise hızın yarısını kullanırsınız. Ayrıca aldığınız ram bellekte de sorun olabilir. Ne aldığınız ne değiştirdiniz bilgimiz yok aldığınız ürünlerin linkini atabilirmisiniz internetten aldıysanız eğer? Bana biraz ram sorunu gibi geldi çünkü. Bios ayarları ne durumda?

Hocam komple satıyorum hepsini soğudum makineden.. macbook air almayı düşünüyorum. i5 1.8 ghz 8gb ram işimi görür mü sizce? Amatör çapta photoshop kullanımı için

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
macler her şeyi sabit geldiği için mantıklı tabii donanımla uğpraşmak istemeyen için.
windows uğraştırır. toshiba tr 200 ün benim bildğim en eski am2 anakartlarla bi sorunu var. ama onu da güncelleme ile çözdüler. -m2n-
böyle donmalar yapmasını anlamıyorum.

macler her şeyi sabit geldiği için mantıklı tabii donanımla uğpraşmak istemeyen için.
windows uğraştırır. toshiba tr 200 ün benim bildğim en eski am2 anakartlarla bi sorunu var. ama onu da güncelleme ile çözdüler. -m2n-

tarikaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

SSD ve rami çıkardım eskilerini taktım tekrar sistem yükledim ps kurdum ve eski haline döndü kasmadan kullanabiliyorum şuan inanılır gibi değil :D Macbook air'da aldım bugün. İlgilenen herkese çok teşekkür ederim

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
SSD ve rami çıkardım eskilerini taktım tekrar sistem yükledim ps kurdum ve eski haline döndü kasmadan kullanabiliyorum şuan inanılır gibi değil :D Macbook air'da aldım bugün. İlgilenen herkese çok teşekkür ederim
önceki sistem yüklemenizde bi sıkıntı olmuış demek ki. diyorum o ssd bende de var. ve sorunsuz.

Son mesajlar