Sputnik V aşısının ilk partisi üretildi!

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Sputnik V aşısının ilk partisinin üretimi bitti, sizce Sputnik V aşısı corona virüsü krizini bitirebilecek mi?

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Sağlık Bakanlığından bir üyeleri, tam hatırlamıyorum, gerekli faz testleri tam olarak tamamlanmadığından dolayı istifa etmiş. Ne kadar güvenilir ve etkili olduğunu zamanla göreceğiz. Zira böyle olsa bile dünyaya dağıtılması, gerekli talebin karşılanması vs yine birkaç yıl zaman alacaktır.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bu aşı Çok büyük fiyasko çıkacak gibi geliyor bana.

Adam akıllı bilgi yok iyileşen insan yok ne yan etkisi var nasıl hastalığa çare oluyor hiçbir bilgi yok bir tek Putin'nin çıkıp aşıyı bulduk haftaya piyasaya sürecez açıklaması var. Güvenipte kim alacak kendi halkına nasıl uygulamyacak bu aşıyı tam bir muamma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Amerikada 1-2 haftaya bizde aşıyı tanıtacaz piyasaya sürecez tarzı bir söylemde bulunmuş galiba. Şuraya yazıyorum Aşıyı Amerikadan değilde Rusya'da alırsak bir Yaptırım ve ekonomik saldırı gelebilir tekrardan :) Amerikan senatosu yaptırım kararı çıkarır hemen.

Son düzenleme:

Dertsizali

Profesör
Reaksiyon puanı
2,177
Bu aşı Çok büyük fiyasko çıkacak gibi geliyor bana.

Adam akıllı bilgi yok iyileşen insan yok ne yan etkisi var nasıl hastalığa çare oluyor hiçbir bilgi yok bir tek Putin'nin çıkıp aşıyı bulduk haftaya piyasaya sürecez açıklaması var. Güvenipte kim alacak kendi halkına nasıl uygulamyacak bu aşıyı tam bir muamma.
Bazen yazdıklarınıza hayran kaliyorum... ama bu yazınıza degil... abd ilacını bulmadığı virüsü yaymazdı.. ama artışların yüksekliği onlara kar olarak dönecekti.. Bu virüs uzun zamandır vardı diye biliyorum demekki tam abd buldum ilacı diyecekti.. rusya erken davrandı yakında abd 'de seri üretime geçer.. artık bulma fastı yalanı bitti şimdi seri üretim yarışı başladı...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bazen yazdıklarınıza hayran kaliyorum... ama bu yazınıza degil... abd ilacını bulmadığı virüsü yaymazdı.. ama artışların yüksekliği onlara kar olarak dönecekti.. Bu virüs uzun zamandır vardı diye biliyorum demekki tam abd buldum ilacı diyecekti.. rusya erken davrandı yakında abd 'de seri üretime geçer.. artık bulma fastı yalanı bitti şimdi seri üretim yarışı başladı...

Bu dediğin komplo teorisine giriyor. Ve dünyada en çok vaka ve ölüm oranı Amerikada - İngilterede - Fransada iken bana Amerika'nın virüs yapıp yaydığı yalanı pek inandırıcı gelmiyor. Virüsü Amerika yapmış olsa Şuan Çin -Rusya İran- Hindistan- Pakistan- Bangladeş vb Çin'e yakın veya Müslüman ülkeler bu hastalıktan kırılıyor olması gerekirdi. Tam tersine Avrupa ve Amerika kitası kırılıyor virüsten.

Ayrıca bütün kuruluşlar virüsün laboratuar ortamında yapılmadığı ve doğal bir virüs olduğu konusunda hem fikir.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Sağlık Bakanlığından bir üyeleri, tam hatırlamıyorum, gerekli faz testleri tam olarak tamamlanmadığından dolayı istifa etmiş. Ne kadar güvenilir ve etkili olduğunu zamanla göreceğiz. Zira böyle olsa bile dünyaya dağıtılması, gerekli talebin karşılanması vs yine birkaç yıl zaman alacaktır.
Çalışan hekimler bile güvenmiyorsa biz nasıl güvenelim.Aklıma acaba kendi vatandaşlarına zorla yaptırırlar mı diye bir soru geldi.Sonra dedim ki kendi vatandaşlarına yapmaz gider ordaki azınlıklara uygularlar...İngiltere Ugandalılar üzerinde deneyecekmiş aşıları.Onlar insan değil ya...Bu aşılara çok iyi niyetle yaklaşmamak lazım.Bir aşıyla birçok şeyle oynayabiliyorlar.

Dertsizali

Profesör
Reaksiyon puanı
2,177
Bu dediğin komplo teorisine giriyor. Ve dünyada en çok vaka ve ölüm oranı Amerikada - İngilterede - Fransada iken bana Amerika'nın virüs yapıp yaydığı yalanı pek inandırıcı gelmiyor. Virüsü Amerika yapmış olsa Şuan Çin -Rusya İran- Hindistan- Pakistan- Bangladeş vb Çin'e yakın veya Müslüman ülkeler bu hastalıktan kırılıyor olması gerekirdi. Tam tersine Avrupa ve Amerika kitası kırılıyor virüsten.

Ayrıca bütün kuruluşlar virüsün laboratuar ortamında yapılmadığı ve doğal bir virüs olduğu konusunda hem fikir.
Adam virüs benim halkıma göre üretebiliyorum yalanıyla daha cok fiyat kızıştıracak... Bu ülkelerde corona yokmu zaten var... çoğu ülke minumum seviyede gösteriyor ki halk panik yapmasın diye...

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Çalışan hekimler bile güvenmiyorsa biz nasıl güvenelim.Aklıma acaba kendi vatandaşlarına zorla yaptırırlar mı diye bir soru geldi.Sonra dedim ki kendi vatandaşlarına yapmaz gider ordaki azınlıklara uygularlar...İngiltere Ugandalılar üzerinde deneyecekmiş aşıları.Onlar insan değil ya...Bu aşılara çok iyi niyetle yaklaşmamak lazım.Bir aşıyla birçok şeyle oynayabiliyorlar.
Kesinlikle, şüpheyle yaklaşılması daha uygun olacaktır. Böyle durumlarda, farklı uluslara bağlı olmamak için kendimiz bunu başarmalıyız. Sadece bu konuda değil çoğu konuda ayaklarımızın üzerinde durmamız gerekir. Ben Rusya'nın çıkardığını iddia ettiği aşıya güvenmiyorum ama umarım yanılırım da insanlığa faydası dokunur.

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
Abd'nin ekonomosi virüs sürecinin başından beri düşüşte yalnız.

Bir bizde dolar yükseliyor siz de Amerika ekonomisi güçleniyor sanıyorsunuz.

Dertsizali

Profesör
Reaksiyon puanı
2,177
Bugün bende tuhaflık var herhalde yazdığım her şeye tepki yiyorum... abd 'yi sevdiğimden değil... ben de biliyorum çöktüğünü ama oda numara geliyor bana... neyse cahilim ya bana öyle geliyor..

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Evet adamlar biz başardık diyebilmek için kendi insanını katletti aynen komplo teorilerine devam.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140

Dünya düzdür, nasa tüm dünyayı kandırıyor diyenlerden farkınız yok :D Uçuk komplo teorileri...