Slovakya, Rusya'ya Ukrayna topraklarını vadetti!

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Slovakya Başbakanı Igor Matovic, Rusya'nın Sputnik V aşısı için yaptığı espri sonrasında Ukrayna ile krize yol açtı. Espri ise hiç de normal değil, toprak bütünlüğüne saldırı niyetinde!

s0354217411.jpg

Rusya ve Ukrayna'nın geçirdiği gergin yıl sonrasında Ukrayna'nın Rus birlikleri ve Kırım'a operasyon düzenleneceği iddiaları konuşulurken Slovakya Başbakanı'ndan krize sebep olacak sözler geldi. Slovakya, AB'nin acil kullanım izni vermemesine rağmen Sputnik V aşısı alan ikinci ülke olurken bununla beraber ülkeler arası krize de sebep oldu.

Başbakan Igor Matovic, espri şeklinde "Rusya'ya aşılar karşılığında Ukrayna'nın topraklarından bir kısmını vadettim" derken bahsettiği topraklar ise Ukrayna'nın batı ucunda bulunan Slovakya sınırında bir bölge. Tabii bu söylem sonrasında Ukrayna'dan da cevap gecikmedi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, "kabul edilemez" açıklaması yaparken Rusya'ya kendi topraklarından verebileceğini dile getirdi. Bunun sonrasında ise Başbakan Igor Matovic, hem Ukrayna halkından, hem Dışişleri Bakanı'ndan özür diledi.

Slovakya'nın geçtiğimiz yıllarda Ukrayna'ya desteğini belirtmesi sonrasında böyle bir açıklamanın gelmesi, esprisinin yapılması büyük tepkilere yol açarken böylesine küçük bir ülkenin Avrupa'nın en güçlü ordularından birine sahip Ukrayna'ya böyle yaklaşması da insanları güldürdü.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Önemli olan boyu değil işlevi ama.

Çin Rusyadan daha küçük ama Çin rusyayı Division Spamlayarak yener misali. Ya da Nazi Almanların Ruslara kafa tutması, gibisinden.
:tearsofjoy: Slovakya ile süper güçleri kıyaslıyorsun.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Önemli olan boyu değil işlevi ama.

Çin Rusyadan daha küçük ama Çin rusyayı Division Spamlayarak yener misali. Ya da Nazi Almanların Ruslara kafa tutması, gibisinden.
Slovakya'nın hiçbir özelliği yok diyebiliriz. 20 bin askeri bile yok.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Ekli dosyalar

• db35b7lpx8s41.jpg
    db35b7lpx8s41.jpg
    187.9 KB · Görüntüleme: 150

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,973
Evet, örneğin 1444 Granada'sı Kastilyadan güçlüdür.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güçlü olmak için asker gerekmiyor ya?

Vatikan 80 kişilik mahalle ama bütün Hristiyan dünyasını yönetiyor.
O farklı Vatikan sembolik bir yer

GÜÇ = BİLGİ + SERMAYE

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Güçlü olmak için asker gerekmiyor ya?

Vatikan 80 kişilik mahalle ama bütün Hristiyan dünyasını yönetiyor.
Ya Rizeli, sen gerçekten bu ülkenin bir şey yapabileceğini falan mı düşünüyorsun? Farkında mısın bilmiyorum ama kıyasladığın devletler süper güç ve arkasında lobiler olan devletler. Slovakya'dan bahsediyoruz dostum.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Ya Rizeli, sen gerçekten bu ülkenin bir şey yapabileceğini falan mı düşünüyorsun? Farkında mısın bilmiyorum ama kıyasladığın devletler süper güç ve arkasında lobiler olan devletler. Slovakya'dan bahsediyoruz dostum.
EVET!

Sonuç olarak, Lüksemburg bütün Avrupa'dan güçlüdür.

Slovakya sembolik değil kendi marşı bile var
Cumhurbaşkanı da var
Nasıl sembolik olsun
Cumhurbaşkanı olması oldukça sembolik :)

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Sanırsam bizim ordularımız, 1 saate Slovakya'yı fetheder :D.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Slovakya Başbakanı Igor Matovic, Rusya'nın Sputnik V aşısı için yaptığı espri sonrasında Ukrayna ile krize yol açtı. Espri ise hiç de normal değil, toprak bütünlüğüne saldırı niyetinde!

Ekli dosyayı görüntüle 142282

Rusya ve Ukrayna'nın geçirdiği gergin yıl sonrasında Ukrayna'nın Rus birlikleri ve Kırım'a operasyon düzenleneceği iddiaları konuşulurken Slovakya Başbakanı'ndan krize sebep olacak sözler geldi. Slovakya, AB'nin acil kullanım izni vermemesine rağmen Sputnik V aşısı alan ikinci ülke olurken bununla beraber ülkeler arası krize de sebep oldu.

Başbakan Igor Matovic, espri şeklinde "Rusya'ya aşılar karşılığında Ukrayna'nın topraklarından bir kısmını vadettim" derken bahsettiği topraklar ise Ukrayna'nın batı ucunda bulunan Slovakya sınırında bir bölge. Tabii bu söylem sonrasında Ukrayna'dan da cevap gecikmedi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, "kabul edilemez" açıklaması yaparken Rusya'ya kendi topraklarından verebileceğini dile getirdi. Bunun sonrasında ise Başbakan Igor Matovic, hem Ukrayna halkından, hem Dışişleri Bakanı'ndan özür diledi.

Slovakya'nın geçtiğimiz yıllarda Ukrayna'ya desteğini belirtmesi sonrasında böyle bir açıklamanın gelmesi, esprisinin yapılması büyük tepkilere yol açarken böylesine küçük bir ülkenin Avrupa'nın en güçlü ordularından birine sahip Ukrayna'ya böyle yaklaşması da insanları güldürdü.

Avrupanın en güçlü ordularından mı? Adamların silahlı gücü Rus artığı ya kırımı işgal ettiler Gürcistan kadar olamadılar.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Bunlar Faso fiso bana göre kırım gitmiş diyorum ? gıkı çıkmadı diyorum
Karşıdakinin Rusya olduğunu biliyoruzdur umarım. "Haydi savaşa" diyemezler ki. Şu anda müttefik topluyorlar, operasyon başlatabilirler.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Karşıdakinin Rusya olduğunu biliyoruzdur umarım. "Haydi savaşa" diyemezler ki. Şu anda müttefik topluyorlar, operasyon başlatabilirler.
Elbette biliyorum Gürcistan örneğini bu yüzden verdim güney osetyaydı galiba gürcüler yine de saldırdı karşı tarafın Rus desteği olmasına rağmen.