Spotify vs apple music(samsung)

Bu konuyu okuyanlar

ibrahim bulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,

Son dönemde spotify premium un 18 tl olması üzerine başka bir arayışa girdim.
Buna alternatif olarak da apple music var ve daha ucuz .
Asıl konu android de nasıl çalıştığı konusu.
çalışma performansı ve uygulama stabilizasyonnu nasıl ?
Bu konuda yardımcı olurasanız ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Teşekkürler , iyi günler.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Apple Müzik ve Spotify'ı aynı anda kullanıyorum. Aralarında bir karar vermek her ne kadarda zor olsa da Spotify'ın müzik kalitesi, içeriği ve hissiyatı oldukça farklı.
Apple Music, Android' de beklediğimden daha iyi çalışıyor ama şarkıyı ileri sarmak isterseniz orda bekleme yapıyor (şarkı indirilmiş olda dahi) bu yani biraz can sıkıcı. Bir de her şarkıda olmasa da şarkının biteceğine yakın bir iki saniyleik bir atlama oluyor.
Apple Müzik'in sevdiğim 3 yanı var: İlki şarkıyla senkronize şarkı sözleri, ikincisi şarkı sözü araması ve sonuncusu da albümlerin yayınlanmadan önce öngösteriminin yapılması. Yani kast ettiğim şey mesela The Weeknd'in yeni albümü daha yayınlanmadı şu an ama sayfasına eklendi sadece 3 şarkıyı dinleyebiliyorsun geri kalanlar da albümün çıkış tarihi yaklaştıkça adları açıklanıyor.
Spotify'ın sevdiğim 4 yanı var : ilk olarak liste sayısı daha fazla ikincisi dinlediğin şarkıları belirli listelerde toparlayıp herkese açık yapabilirsin böylece insanlar senin hazırladığın listeleri dinleyebilir ve seni takip edebilirler yani bir sosyal medya havası var diyebilirim. Üçünçü olarak podcast. Son olarak müzik kalitesi.
Şunu da ekleyeyim Spotify da şarkı sözleri var ama şarkı sözünden çok şarkının hazırlandığı dönemi anlatan yazılar var ve Türkçe değil. Ama yakın zamanda senkronize şarkı sözleri özelliği gelecekmiş.
Yakın zamanda Apple Müzik de zamlanır hepsi aynı fiyatta oluyor zaten.
Son olarak şunu da ekleyeyim Spotify da dinlediğin şarkılara göre sana özel liste hazırlıyor. Apple da bu sanırım yok çünkü ben rap dışında Türkçe şarkı dilememe rağmen bana özel hazırladığı listelerde alakasız bir ton Türkçe pop şarkı var.
Karar senin ama benim tercihim Spoti :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eklemeyi unutmuşum Spotify' da şarkıların dinlenme sayıları, sanatçıların dinleyici sayıları, konserler, özel ürünler vs. gibi özellikleri de var.

Son düzenleme:

Son mesajlar