Sony Xperia X mi - Huawei P9 Lite 2017 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Salwadore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar. 1500TL sınır ile bu 2 cihaz arasında kaldım.Hangisini önerirsiniz?

- 1500TL Sınır ile bunlardan daha iyi dediğiniz cihaz tavsiyelerinide alabilirim max ekran boyutu 5.2 :)
Teşekkürler.

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Xperia X genel anlamda daha ustun bir cihaz. P9 Lite 2017 ise daha uygun fiyatiyla kotu bir telefon degil fakat butce musaitse X segmentinde en iyi seceneklerden birisi.

Salwadore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Xperia X genel anlamda daha ustun bir cihaz. P9 Lite 2017 ise daha uygun fiyatiyla kotu bir telefon degil fakat butce musaitse X segmentinde en iyi seceneklerden birisi.
tercihimi x'den yana kullancağım büyük bi ihtimal :)

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Elimde Z2 var ve Huawei de hiç kullanmadım ama P9 daha aklıma yatıyo. Yalnız custom rom işlerine meraklıysanız Quallcom işlemci işinize yarar.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Merhabalar. 1500TL sınır ile bu 2 cihaz arasında kaldım.Hangisini önerirsiniz?

- 1500TL Sınır ile bunlardan daha iyi dediğiniz cihaz tavsiyelerinide alabilirim max ekran boyutu 5.2 :)
Teşekkürler.
Dostum Sony de efsane bir arka kemara var. P9 Lite ise ön kamerası gerçekten inanılmaz derecede güzel.
İki telefondada güçlü işlemciler var hiç bir şekilde yarı yolda bırakmaz bu işlemciler. Lakin ben bu seçimde çok arada kaldım.
Bir yanda kendını kanıtlamış lakin 2016 nın basında çıkmış bir cihaz bu sadece güncelleme konusunda yarım tık geride bırakır.
Diğer yandan tasarım anlamında çok efsane fakat kemara ve performans bakımından Sonyden 2 tık geri kalmış ama daha yeni bir cihaz.
Yani acıkcası ben bile çok arada kaldım. Yalnız ben Sony Xperia X i seçerdim. Neden diceksin abi arka kamera hayvan gibi sd 650 var. Zaten 7 8 ay sonra güncelleme desteği büyük ihtimal kesilcek. Ben buna rootu çakarım yoluma bakarım açıkcası. Kirin işlemcilerede pek ısınamadım ben neden bilmiyorum ama ısınma ve batarya sömürme küçük oranlarda yaptıkları var. Bence kirin almak için 2 sene sonra tam adam oldugunda almak daha iyi olur. Bu lafımıda kımse yanlıs anlamasın kirin çok iyi fakat eksikleri var. Nasıl sd820 de adam etti kendini, Kirininde ufak bir röruşlara ihtiyacı var gibi
--- Gönderi Güncellendi ---
Elimde Z2 var ve Huawei de hiç kullanmadım ama P9 daha aklıma yatıyo. Yalnız custom rom işlerine meraklıysanız Quallcom işlemci işinize yarar.
Dostum video konusunda ilgin varsa bence alma P9 u.
Fotoğraf kalitesinide bence abartıyorlar yani. İşlemci konusunda sd820 den haliyle geride ve şarj+ısınma gibi ufak çapta sorunlara sahip. Ve açıkcası ona para vermek yerine Xz çok daha mantıklı bir tercih olabilir.
Ama risk seviyorsanda G5 e bakabılırsın :D

Salwadore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dostum Sony de efsane bir arka kemara var. P9 Lite ise ön kamerası gerçekten inanılmaz derecede güzel.
İki telefondada güçlü işlemciler var hiç bir şekilde yarı yolda bırakmaz bu işlemciler. Lakin ben bu seçimde çok arada kaldım.
Bir yanda kendını kanıtlamış lakin 2016 nın basında çıkmış bir cihaz bu sadece güncelleme konusunda yarım tık geride bırakır.
Diğer yandan tasarım anlamında çok efsane fakat kemara ve performans bakımından Sonyden 2 tık geri kalmış ama daha yeni bir cihaz.
Yani acıkcası ben bile çok arada kaldım. Yalnız ben Sony Xperia X i seçerdim. Neden diceksin abi arka kamera hayvan gibi sd 650 var. Zaten 7 8 ay sonra güncelleme desteği büyük ihtimal kesilcek. Ben buna rootu çakarım yoluma bakarım açıkcası. Kirin işlemcilerede pek ısınamadım ben neden bilmiyorum ama ısınma ve batarya sömürme küçük oranlarda yaptıkları var. Bence kirin almak için 2 sene sonra tam adam oldugunda almak daha iyi olur. Bu lafımıda kımse yanlıs anlamasın kirin çok iyi fakat eksikleri var. Nasıl sd820 de adam etti kendini, Kirininde ufak bir röruşlara ihtiyacı var gibi
--- Gönderi Güncellendi ---

Usta bu uzun ve açık konuşman için saol öncelikle güncelleme diyorsun evet biraz haklısın o tarafta ama sony 7.0 aldı bildiğim kadarıyla ya güncelleme benim için okadarda önemli değil aslında artık android güncellemerinde de gelen özellikler bi rötüş,dizayn falan filan yani ben çok önemsemiyorum uzun süre stabil kullanayım yeter zaten arka ön kamerayada baya önem veriyorum bugün akşam teknosaya gidicem bi sony'e adam akıllı bakıcam elime 1 kere filan almışımdır hatırlamıyorum :)
sadece sony e bakmıyıcam tabiki :) ne varsa benim fiyat aralığında bir göz gezdireyim diyorum

caglarcb

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Sony Xperia X. Huawei alınacaksa üst segment mate ve p serileri alınır. Ara model cihazlara para kaptırmayın. Lite, c, stylus vs gibi adlandırılan ara modeller pişman eder. Ha gerçi benim şirket hattım huawei p9 lite (2016) da takılı. İkinci telefon olarak anca işte.

Salwadore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sony Xperia X. Huawei alınacaksa üst segment mate ve p serileri alınır. Ara model cihazlara para kaptırmayın. Lite, c, stylus vs gibi adlandırılan ara modeller pişman eder. Ha gerçi benim şirket hattım huawei p9 lite (2016) da takılı. İkinci telefon olarak anca işte.
2 sindende soğudum valla ya napıcam bilmiyorum 1500tl sınır var

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Xperia X işlemci güzel ram iyi kamera en iyiler arasında değil ama fiyat segmentine göre iyi ön kamerası en iyilerin hemen arkasında batarya ömrü iyi ekran iyi stero hoparlör var yüksek ses çıkışlı kulaklıkla müzik dinlerken keyif verir yani şurasıda zayıf diyeceğin şey pek yok amiral gemisi değil ama arkadalarından gelen fiyat olarak alınabilecek telefon