Siz olsanız hangi telefonu alırdınız?

Siz olsanız hangi telefonu alırdınız?

• LG V30

Kullanılan: 2 5.3%
  • Mate 10 Pro

Kullanılan: 19 50.0%
  • Galaxy S8

Kullanılan: 11 28.9%
  • U11+

Kullanılan: 6 15.8%

• Kullanılan toplam oy
    38

Bu konuyu okuyanlar

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar, iyi akşamlar. 3500 TL bütçem var. Distribütör garantili bir cihaz almak istiyorum ancak kafam çok karışık. Batarya, ses performansları az çok belli testlerden görebiliyorum fakat işin içine kamera girdi mi içinden çıkılamaz bir hale geliyor. Kamera öncelikli fakat diğer noktaları da göz önünde bulunarak hangi telefonu önerirsiniz? Ankete de katılırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Not: S8 S8+ olcaktı.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Merhaba arkadaşlar, iyi akşamlar. 3500 TL bütçem var. Distribütör garantili bir cihaz almak istiyorum ancak kafam çok karışık. Batarya, ses performansları az çok belli testlerden görebiliyorum fakat işin içine kamera girdi mi içinden çıkılamaz bir hale geliyor. Kamera öncelikli fakat diğer noktaları da göz önünde bulunarak hangi telefonu önerirsiniz? Ankete de katılırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
HTC U11+'ı öneririm. :) İhtiyaçlarını karşılayacaktır.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Pro al bak keyfine liste için deki telefonlar arasında

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
HTC sever olarak farklı bir cihaz öneremezdim :) Ancak liste de olan cihazların hepsi iyi zaten, hiç biri pişman etmez bence

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Söyledikleriniz arasından S8 alırdım. Ama kendi isteğime göre iPhone7 alırdım.

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Mate 10 Pro.. gerçi bunlardan herhangi birisini alsanız hiçbiri pişman etmez.

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aslında gönlüm V30'dan yanaydı fakat hem LG'nin sabıkası var hem de kimse önermemiş. Bir de ikinci el piyasası fena. Peki düşük ışıkta S8+ mi mutlu eder Mate 10 Pro mu?

Son düzenleme:

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Bence bu kadar para bi telefona verilmez maxx 2300 verirdim ben

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aslında gönlüm V30'dan yanaydı fakat hem LG'nin sabıkası var hem de kimse önermemiş. Bir de ikinci el piyasası fena. Peki düşük ışıkta S8+ mi mutlu eder Mate 10 Pro mu?

Arkadaşlar bu konu hakkında öneri yapabilir misiniz?

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hocam açıkçası ithalatçı düşünmüyorum. Hatta 3000-3300 bandında bir telefon benim için yeterli olur kanısındayım. Çünkü bütçeyi artırdıkça daha iyisi bulunuyor, bunun sonu yok gibi. Arkadaşın da dediği gibi telefonlara bu kadar fahiş paralar verilmez fakat almışken güzel bir cihaz alayım uzun süre kullanayım diyorum. Bu noktada S8 veya Mate 10 Pro da yeterince güzel cihazlar. Kısacası bu ikisi arasında kaldım.

Murat hocam sizce gece çekimlerinde S8+ Mate 10 Pro cihazlarından hangisi daha başarılıdır?

M

Murat Burç

SDN Okuru
S8 bence. Video ile birlikte düşünüldüğünde hele. Fotoğrafta Samsung yazılımı daha başarılı bence kirlilik temizleme noktasında.
Bir şey daha var. Bende ne yapın edin S9 alın. Ama ne yapın edin. İthalatçı bile olsa bence S9 düşük ışıkta donanımda bu ikiliden önde.
Mate 10 ve pro hakkında şunu söylemek istiyorum Huawei fanboyu bir arkadaştan (@rawkid ) Mate 10den Note 7'ye (S8den önceki amiral ) geçen bir kaç Huawei grubu yöneticisinin telefon budur ya dedikleri hakkında bir kaç şey duydum. Ben bodoslama gider S9 veya Note 8(ithalatçı alırdım şahsen )

Reaksiyon puanı
16,118
samsung s8 varken sağlam servis varken kafası bozuk ithalatçı garantili tel alınmaz...

Serkanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aslında ben Note 8'de düşündüm ama sırf optik zoom ya da bokeh olayını pek fazla kullanmayacağımı düşünüyorum. Hatta LG V30'un geniş açılı kamerası ve sinema modu bana göre -tabi ki herkes için farklı olabilir- daha kullanışlı geliyor fakat sanırım LG almayacağım.

Konuya dönecek olursak S8'in kamerasının piksel boyutu 1.44, Mate 10 Pro'nun 1.25 µm. Yine S8'in sensör büyüklüğü 1/2.55 inc, Mate 10 Pro'nun 1/2.9inc. Buna karşın Mate 10 Pro diyafram açıklığı f/1.6, S8'in f/1.7. Yani birinin sensör ve piksel boyutu daha büyük diğerinin diyafram açıklığı daha geniş. Bir yandan da S8'in Dual Pixel teknolojisi, diğer yandan Mate 10 Pro'nun lazerli hibrit odaklaması var. Açıkçası kafa karıştırıyor, karar vermesi çok güç.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Samsung türkiyede snapdragonlu cihaz getirmeli

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Hocam açıkçası ithalatçı düşünmüyorum. Hatta 3000-3300 bandında bir telefon benim için yeterli olur kanısındayım. Çünkü bütçeyi artırdıkça daha iyisi bulunuyor, bunun sonu yok gibi. Arkadaşın da dediği gibi telefonlara bu kadar fahiş paralar verilmez fakat almışken güzel bir cihaz alayım uzun süre kullanayım diyorum. Bu noktada S8 veya Mate 10 Pro da yeterince güzel cihazlar. Kısacası bu ikisi arasında kaldım.

Murat hocam sizce gece çekimlerinde S8+ Mate 10 Pro cihazlarından hangisi daha başarılıdır?
Mate 10 pro bi kere arayüzü süper en düşük telefonunda bile stabil
Mate 10 pro kamera konusunda da seni üzmez

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Bence samsung dandik. Samsung a para verilmez
Bir markayı sevmiyor olabilirsiniz. Bir markanın fanı olabilirsiniz. Bir marka fanı olduğunuz markanın karşısındaki en büyük rakibi olabilir. Ama bu size o marka ''dandik'' deme özgürlüğü sunmaz. Burada sadece siz yoksunuz, dandik dediğiniz markayı çok seven, fanı olan bir insan olur, tartışırsınız, gereksiz gerginlik yaşanır. Ben o markayı sevmiyorum. Şu yönden kötü bu yönden kötü diye eleştirip, daha önce veya şuan da yaşadığınız problemleri yazarak, görüşlerinizi yeni bir ürün satın alacak birine söyleyebilirsiniz. Onun dışında bir markanın her cihazı güzel veya her cihazı kötü olacak diye bir şey yoktur. Sizin bir cihazla veya bir marka ile yaşadığınız problemi herkes yaşayacak diye bir şey yok. Sizinle bir marka yüzünde tartışacak değilim. Ama bende Samsung Galaxy S7 Edge, kardeşimde ise J7 Prime var. İkimizde de bir problem çıkmadı, bir problem yaşamadık. Cihazlarımızdan gayet memnunuz. Burada sözü edilen model Galaxy S8. Galaxy S8 geçen sene kamerasıyla, tasarımıyla, performansıyla, ekranıyla en başarılı cihazlardan biriydi. Bahsedilen diğer cihazlardan eksikleri olabilir, artısı da olabilir. Bir cihaz ile ilgili düşüncelerini paylaşmak ile deneyimlemeleri paylaşmak aynı şey değildir. Deneyimin olması için buradaki cihaz söz konusu olduğu için Galaxy S8'i kullanman, deneyimlemen gerekiyor. Belki de Galaxy S8'i hiç eline bile almadın ama bu yorumu yapıyorsun, kullanmışsan da sebebini belirtirsin ki insanlara deneyimlerini aktarmış olursun.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Bir markayı sevmiyor olabilirsiniz. Bir markanın fanı olabilirsiniz. Bir marka fanı olduğunuz markanın karşısındaki en büyük rakibi olabilir. Ama bu size o marka ''dandik'' deme özgürlüğü sunmaz. Burada sadece siz yoksunuz, dandik dediğiniz markayı çok seven, fanı olan bir insan olur, tartışırsınız, gereksiz gerginlik yaşanır. Ben o markayı sevmiyorum. Şu yönden kötü bu yönden kötü diye eleştirip, daha önce veya şuan da yaşadığınız problemleri yazarak, görüşlerinizi yeni bir ürün satın alacak birine söyleyebilirsiniz. Onun dışında bir markanın her cihazı güzel veya her cihazı kötü olacak diye bir şey yoktur. Sizin bir cihazla veya bir marka ile yaşadığınız problemi herkes yaşayacak diye bir şey yok. Sizinle bir marka yüzünde tartışacak değilim. Ama bende Samsung Galaxy S7 Edge, kardeşimde ise J7 Prime var. İkimizde de bir problem çıkmadı, bir problem yaşamadık. Cihazlarımızdan gayet memnunuz. Burada sözü edilen model Galaxy S8. Galaxy S8 geçen sene kamerasıyla, tasarımıyla, performansıyla, ekranıyla en başarılı cihazlardan biriydi. Bahsedilen diğer cihazlardan eksikleri olabilir, artısı da olabilir. Bir cihaz ile ilgili düşüncelerini paylaşmak ile deneyimlemeleri paylaşmak aynı şey değildir. Deneyimin olması için buradaki cihaz söz konusu olduğu için Galaxy S8'i kullanman, deneyimlemen gerekiyor. Belki de Galaxy S8'i hiç eline bile almadın ama bu yorumu yapıyorsun, kullanmışsan da sebebini belirtirsin ki insanlara deneyimlerini aktarmış olursun.
çoğu modelini kullandım tam bir sorun abidesi amoled yanığı donma kasma ısınma 30cm yerden düşünce kırılan ve telefonun parasının yarısına ekran değişimi ekranda pembe çizgi. Kendi kendine işlem yapan dokunan ekran ve ilgisiz garanti merkezi benim gördüklerim

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
çoğu modelini kullandım tam bir sorun abidesi amoled yanığı donma kasma ısınma 30cm yerden düşünce kırılan ve telefonun parasının yarısına ekran değişimi ekranda pembe çizgi. Kendi kendine işlem yapan dokunan ekran ve ilgisiz garanti merkezi benim gördüklerim
S7 Edge'yi tam bir senedir kullanıyorum. Hiçbiriyle karşılaşmadım. AMOLED yanığının da oluşması çok kolay bir şey değildir. Hele hele ekranın kendi kendine dokunması valla garip. Pembe çizgi problemi de düşürünce ortaya çıkıyordu. Bir ara kronik dendiğinde değişimini de yaptılar.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
S7 Edge'yi tam bir senedir kullanıyorum. Hiçbiriyle karşılaşmadım. AMOLED yanığının da oluşması çok kolay bir şey değildir. Hele hele ekranın kendi kendine dokunması valla garip. Pembe çizgi problemi de düşürünce ortaya çıkıyordu. Bir ara kronik dendiğinde değişimini de yaptılar.
Normal bir kullanıcı mısınız sosyal medya falan ozaman her telefon iyidir biraz zorlayın ozaman sorunlar çıkar