Siz hangi Web tarayıcısını kullanıyorsunuz ve sizce en hızlı Web tarayıcı hangisi?

• Opera Neon(yeni)

Kullanılan: 0 0.0%
  • İnternet Explorer

• Microsoft EDGE

• Chromium

• Safari

• Maxthon

• Kullanılan toplam oy
    9

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Siz hangi Web tarayıcısını kullanıyorsunuz ve sizce en hızlı Web tarayıcı hangisi?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Piyasadaki Edge ve Explorer dışında herhangi bir tarayıcı oldukça kararlı ve hızlı zaten. Benim için önemli olan eklentiler ve kullanılabilirlik. Bu konuda 1 numara firefox olacaktır ve bu yüzden benim tercihim de Firefox. Ancak multimedya ve flash içeriklere çok önem veren ve internet kullanımı yoğunlukla bu içerikler olanlara Chrome tavsiye ederim. Ayrıca Chrome en hızlısı ve en geniş alanda kullanılabilirleri.

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Sonuna kadar tilki.... :) Crome'u bir kere denemek amaçlı kurdum, yok aga olmuyor illa firefox olacak.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Piyasadaki Edge ve Explorer dışında herhangi bir tarayıcı oldukça kararlı ve hızlı zaten. Benim için önemli olan eklentiler ve kullanılabilirlik. Bu konuda 1 numara firefox olacaktır ve bu yüzden benim tercihim de Firefox. Ancak multimedya ve flash içeriklere çok önem veren ve internet kullanımı yoğunlukla bu içerikler olanlara Chrome tavsiye ederim.
Hiç Opera'yı kullandınız mı? Firedox çok Ram harcarken Opera daha az harcıyor bence. Bir de Firefox Opera kadar hızlı değil. Hele ki eklenti kurunca açılışı daha da yavaşlıyor galiba.
--- Gönderi Güncellendi ---
Sonuna kadar tilki.... :) Crome'u bir kere denemek amaçlı kurdum, yok aga olmuyor illa firefox olacak.
Biraz yenilikçi olup Opera'yı denemenizi öneririm. İlk başta biraz farklı gelebilir fakat hemen kullanmayı bırakmayıp bir süre Opera kullanırsanız Opera'dan memnun olabilirsiniz. Ama bu memnuniyet kişiden kişiye değişebilir. :)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Sonuna kadar tilki.... :) Chrome'u bir kere denemek amaçlı kurdum, yok aga olmuyor illa firefox olacak.
Mozilla bize neler vermiyor ki ? :)

Thunderbird — Software made to make email easier.
Pocket
Mozilla Firefox Web Browser — Keep your Firefox in sync

Ayrıca mozilla'nın web sitesine bak;
Internet for people, not profit

Internet for people, not profit
(Kar için değil, insanlar için internet
)

Mozilla bir şirket değil, topluluktur ve kar amacı gütmez. Ayrıca bugün pek çok tarayıcı için öncü olmuştur. Linux'ta en sorunsuz onu çalıştırıyorum bunu da eklemek isterim, Chrome'da ve Opera'da özellikle video oynatırken tarayıcının garip davrandığını farkettim. Kısaca mozilla'yı seçmemin bir sebebi de daha kararlı olmasıydı.

Unutmayın ki Mozilla bir şirket değil ve geliştiriciler aynı zamanda bizim gibi kullanıcılar. Kısaca bu toplulukta bir şirketin karını artırmak için istedikleri değil, kullanıcının istediği oluyor. Bence her türde desteğin verilmesi gerektiği bir proje :)

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Hiç Opera'yı kullandınız mı? Firedox çok Ram harcarken Opera daha az harcıyor bence. Bir de Firefox Opera kadar hızlı değil. Hele ki eklenti kurunca açılışı daha da yavaşlıyor galiba.

Biraz yenilikçi olup Opera'yı denemenizi öneririm. İlk başta biraz farklı gelebilir fakat hemen kullanmayı bırakmayıp bir süre Opera kullanırsanız Opera'dan memnun olabilirsiniz. Ama bu memnuniyet kişiden kişiye değişebilir. :)
Eski opera olsa düşünmeden kullanırım. Şuan ki opera eski operayı mumla aratıyor. Sizde yenilikçi olup vivaldi'yi kullanın. :) Vivaldi operadan daha hızlı ve bukalemun gibi renk değiştiriyor.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Firefox eski bilgisayarlar için Chromium tabanlı bir tarayıcıdan daha iyidir. Ama eski bilgisayarı olana firefox da önermem.
Ekleme olarak Linux dağıtımlarının çoğunda Chromium seçeneği varken Firefox önyüklü geliyor. Ubuntu'da yada Fedora'da anlarım çünkü şirketlerin telif hakkı ile ilgili en ufak bir pot kırmamaları lazım. Ama Manjaro yada Linux Mint gibi topluluk dağıtımlarında da Firefox'un varsayılan tarayıcı olarak gelmesi aslında onun ne kadar popüler olduğunun bir kanıtı aslında :)

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Firefox eski bilgisayarlar için Chromium tabanlı bir tarayıcıdan daha iyidir. Ama eski bilgisayarı olana firefox da önermem.
Ekleme olarak Linux dağıtımlarının çoğunda Chromium seçeneği varken Firefox önyüklü geliyor. Ubuntu'da yada Fedora'da anlarım çünkü şirketlerin telif hakkı ile ilgili en ufak bir pot kırmamaları lazım. Ama Manjaro yada Linux Mint gibi topluluk dağıtımlarında da Firefox'un varsayılan tarayıcı olarak gelmesi aslında onun ne kadar popüler olduğunun bir kanıtı aslında :)
Katılıyorum. Sadece Elementary os'da crome'un(midori) özellştirilmiş hali varsayılan olarak geliyor.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
ff den şaşmayacan

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Mozilla'nın video indirme eklentisi hayat kurtarıyor.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
diğerlerini çok denedim ama olmuyor işte bir ff nin yerini tutmuyor hiçbiri tama hızlıdırlar hafifdirler ama hani bir ürün alırsınız elinizde kalacak gibi dururlarya işte öyleler ff dışındakiler

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Chrome kullanıyorum Ram olayını yavaş yavaş çözüyorlar arayüzünü,kullanılabilirliğini vs. beğeniyorum eklentileri de benim için yeterli tabi bunlar Windows için geçerli Linux kullandığım zamanlar tabii ki Mozilla'yı tek geçerim :) Android'de ise Opera veya Chrome kullanıyorum Puffin vs. gibi tarayıcıları denedim hoşuma gitti fakat hız ve kullanılabilirlik daha az idi.
Bir şey daha Vivaldi'yi de denemiştim Chrome'un alt yapısı ile yapılmıştı o da sanırım beğendim çok hoştu fakat bir şeyler eksik gibi hissettim belki kararlı değildi tam hatırlamıyorum belki de Chrome'a olan alışkanlığımdandır :)

Tscheslaw

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ana tarayıcım Vivaldi. Diğer tarayıcım Maxthon... Önce Vivaldi tarayıcısından bahsedeyim genel olarak. Vivaldi'yi kurduktan sonra karşınıza muazzam bir görselle geliyor. Hemen kanınız kaynıyor. Görsel tasarım olarak çok şık ve istediğiniz renge veya dizaynı sağlayabiliyorsunuz. Mesela otomatik olarak sitelere göre tema rengi kendi değişiyor. Veya istediğiniz rengi sabitliyorsunuz. Ana sayfanızı google olarak kullanmak istiyorsunuz yapıyorsunuz. Yeni sekmenizede eklentisiz google yapabiliyorsunuz.

Chrome'un tüm eklentilerini destekliyor. Yer imlerinizi istediğiniz gibi imleyebilirsiniz. Alta üste sağda solda... Ekranı ikiye üçe dörde bölebildiğiniz kadar bölebiliyorsunuz. Gömülü olarak ekran görüntüsü eklentisi ile gelmekte. Sekmeleri gruplandırabiliyorsunuz. 10 tane sekme açtınız mesela 10 sekmeyi tek sekme içine alabilir ve isimlendirebilirsiniz. Ve bir çok özellik... Vivaldi – Aşık olacağınız Web tarayıcı! Vivaldi Technologies'ten güçlü, kişiselleştirilebilir, güvenli, ücretsiz ve eğlenceli Web tarayıcı! buda blogları Welcome - Vivaldi Web browser Community genelde burdan takip ederim yeni sürüm ve denenebilir sürümü takip etmek adına... Kısacası aşık olacağınız bir tarayıcı...

Maxthona gelince fena sayılmaz ama Chrome'dan kat kat iyi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar