Soru En İyi İnternet Servis Sağlayıcısı Nedir,ve Siz Hangisini Kullanıyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Khanate Gokturk TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bu soruyu daha önce bir Telegram kanalında da sormuştum.Orada en iyi servis sağlayıcısı olarak Türk Telekom demişlerdi.Size göre hangisi en iyi ve siz hangisini kullanıyorsunuz?

(Sabit İnternet)

Bana göre en iyi Turknet

Benim kullandığım Türksat Kablonet

Son düzenleyen moderatör:

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Evde Superonline kullanıyorum ve aşırı memnunum. Bugüne kadar kesinti ve hız düşüklüğü daha yaşamadım. İş yerinde Turk Telekom kullanıyorum. Kesinti olmuyor ama bazen kablosuz ağa bağlanmada sorunlar yaşayabiliyorum.

Khanate Gokturk TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evde Türksat Kablonet kullanıyorum.Hız 100 mpbs.Fakat bizim bölgemizde arada kesintiler olabiliyor.Ama şöyle bir şey var.Bir kere internet kesilmişti.Sebebini sorduğumuzda bölgenizde yıkım var ondan demişlerdi. O kesintide internet 2,5 gün gelmemişti.Bunu gibi bir çok basit sebepten ötürü hemen internet kesiliyor.
Bizim bina birde eski Türk Telekomun falan fiberi yok,sadece Türksat Kablonet var.Türk Telekomun fiber interneti olsa binada hemen iptal ederiz zaten.

Lord Erenify

Imperial Lord
Reaksiyon puanı
563
Ben TürkTelekom kullanıyorum. Gayette kullanışlı. Bazenleri internet gecikmesi oluyor ama gene performans açısından güzel buluyorum.

Termnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar bu soruyu daha önce bir Telegram kanalında da sormuştum.Orada en iyi servis sağlayıcısı olarak Türk Telekom demişlerdi.Size göre hangisi en iyi ve siz hangisini kullanıyorsunuz?

(Sabit İnternet)

Bana göre en iyi Turknet

Benim kullandığım Türksat Kablonet
Neden FixNet Diyorum?
1- Looking Glass var
2- E-Devlet Sistemli hızlı güvenli yasal geçiş imkanlı.
3- Eski bir firma 2009yıldır var gerisinden sistemhost.com firması gelmekte LLC.
4- Edirneden-Bulgaristan'a kadar fiber hattı var.
5- Bir cok yurtdışı şirkete direkt peer bağlantısı mevcut.
6- Yurtdışı en cok peer'e sahip firma bence.
7- Alternatif uplinki ile alteranatif ping çözümü üretebiliyor.
8- 33 Tane tt popun trafiğini kullanıyordu sanırım.
9- Edirnede kendi veri merkezi ve pop noktası ve kendi sunucuları ve routingi mevcut.
10- En az şikayeti fixnet'e gördüm.
11- Yatırımları ve eski bir firma olduğu için ben öneriyorum.
12- Discord Topluluk mevcut gönüllü tarafından açılı.
Bence boyle bir firma desteklenmeli ve daha büyümeli diye umuyorum.
Öneri: İnternet değişim noktası olabilir,Bulgaristanda daha fazla dc'e fiber bağlantısını oluşturabilir,Alternatif daha fazla uplink alabilir.
Not: Kendim Milleni,TT Kullanıyorum konularıma bakabilirsiniz. Bağımsız kişisel fikirlerimi belirtim. İnşallah FixNet Abonesi olacağım.
Site: www.fixnet.com.tr
lg: lg.fixnet.com.tr
Asn Numara: AS47288

Khanate Gokturk TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neden FixNet Diyorum?
1- Looking Glass var
2- E-Devlet Sistemli hızlı güvenli yasal geçiş imkanlı.
3- Eski bir firma 2009yıldır var gerisinden sistemhost.com firması gelmekte LLC.
4- Edirneden-Bulgaristan'a kadar fiber hattı var.
5- Bir cok yurtdışı şirkete direkt peer bağlantısı mevcut.
6- Yurtdışı en cok peer'e sahip firma bence.
7- Alternatif uplinki ile alteranatif ping çözümü üretebiliyor.
8- 33 Tane tt popun trafiğini kullanıyordu sanırım.
9- Edirnede kendi veri merkezi ve pop noktası ve kendi sunucuları ve routingi mevcut.
10- En az şikayeti fixnet'e gördüm.
11- Yatırımları ve eski bir firma olduğu için ben öneriyorum.
12- Discord Topluluk mevcut gönüllü tarafından açılı.
Bence boyle bir firma desteklenmeli ve daha büyümeli diye umuyorum.
Öneri: İnternet değişim noktası olabilir,Bulgaristanda daha fazla dc'e fiber bağlantısını oluşturabilir,Alternatif daha fazla uplink alabilir.
Not: Kendim Milleni,TT Kullanıyorum konularıma bakabilirsiniz. Bağımsız kişisel fikirlerimi belirtim. İnşallah FixNet Abonesi olacağım.
Site: www.fixnet.com.tr
lg: lg.fixnet.com.tr
Asn Numara: AS47288
Bu biraz reklam gibi olmuş ???????

enescmz

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Aktif olarak internet kutusu'nu kullanmaktayım. 2 ana dönem var kullandığım birisi klasik TP-Link TT modem diğeri ise şu anda kullandığım Keenetic AC modem; öncelikle TT modem döneminde felaket bir şekilde kesintiler dağıtamama problemi oluyordu modem kaynaklı o yüzden illallah etmiştim artık fakat modem kalitem arttıktan sonra IK'nun kalitesini gördüm aktif olarak ne kesinti yaşıyorum ne ping gayet yerinde. ayrıca eksisozluk.com'a falan yasak geldiği dönemde ISS rahat şekilde VPN'siz sokuyordu siteye.