Sharp'tan süper görünen telefon ekranı!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi
S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Sharp'tan süper görünen telefon ekranı!

Sharp, oval kenarları ile dikkat çeken ve çok güzel görünen bir telefon ekranı üretti. Bu ekranı, yakın gelecekte birçok akıllı telefon modelinde görebiliriz.

Sharp'ın yeni ekranını nasıl buldunuz?

Son düzenleme:

RoketLiSaVasTReni

Profesör
2 Haziran 2014
4,758
2,554
293
123
Yeni editör falan mı aldınız yabancı mıydı önceden türkçeyi yeni mi öğrendi?
Kafamda deli sorular bir başlığı 3 4 kez okuyorum anlamak için.

ohmg

Asistan
27 Ağustos 2016
213
35
28
samsung artık dandik amoled ekranlarından vezgeçse de daha uzun ömürlü bir ekran teknolojisi çıksa IPS-AMOLED karışımı. şimdi teknik bilgi yoksunları gelip laf sokmadan söyleyelim evet amoled ekranlar çok uzun ömürlü değildir kontrast oranı çok güzel olmasına karşın ekrandaki pixeller LED olduğundan zamanla eskir ve canlılığını yitirir özellik RGB renk sıralamasında en çabuk mavi renk eskir ve zaman içerisinde -beyaz rengi oluşturmak için RGB renkleri aynı anda yakılır- beyazlar sararmaya başlar, burn-in sorunu oluşur vs.

12 Mart 2011
35,206
10,327
293
Dünde Sharp ile ilgili bir haber vardı, 1000 pixel değerinde ekran üretecekmiş diye. Yahu tamam anladık Sharp ekran konusunda dünyada sayılı birkaç firmadan biri de, bu haberleri üflemeden önce yapıversen daha iyi olmaz mı? Sanki bu haberleri çıkartarak piyasa değerini ve marka algısını tavan yaptırmak gibi bir reklam kokan hareketler gibi geliyor bana... :)

şimdi teknik bilgi yoksunları gelip laf sokmadan söyleyelim evet amoled ekranlar çok uzun ömürlü değildir

Bak şimdi "Engineer" yeğenim, söylediklerinde haklılık payı yok değil şüphesiz. Daha evvel de benzer şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Uzun yıllardır Samsung telefonlar kullanan biri olarak (Teknik bilgisi olmayan biri olmasak da!) dediklerini henüz görmüş, yaşamış biri değilim. İki yılı aşkın bir süredir de note4 kullanan biri olarak söylüyorum, bunca zaman zarfında yoğun kullanıma rağmen renklerinde en ufak bir deformasyon, solma gibi bir durum görmedim, hala ilk günkü gibi canlı ve parlar renkler sunuyor. Belki bi kaç yıl sonra bu dediklerinin olması mümkün olabilir ama o zamana kadar hangi telefon uzun ömürlü olabilir ki? Hiçbir şey olmasa bile usanıp değiştiriyoruz zaten yav. :)

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Dünde Sharp ile ilgili bir haber vardı, 1000 pixel değerinde ekran üretecekmiş diye. Yahu tamam anladık Sharp ekran konusunda dünyada sayılı birkaç firmadan biri de, bu haberleri üflemeden önce yapıversen daha iyi olmaz mı? Sanki bu haberleri çıkartarak piyasa değerini ve marka algısını tavan yaptırmak gibi bir reklam kokan hareketler gibi geliyor bana... :)

Bak şimdi "Engineer" yeğenim, söylediklerinde haklılık payı yok değil şüphesiz. Daha evvel de benzer şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Uzun yıllardır Samsung telefonlar kullanan biri olarak (Teknik bilgisi olmayan biri olmasak da!) dediklerini henüz görmüş, yaşamış biri değilim. İki yılı aşkın bir süredir de note4 kullanan biri olarak söylüyorum, bunca zaman zarfında yoğun kullanıma rağmen renklerinde en ufak bir deformasyon, solma gibi bir durum görmedim, hala ilk günkü gibi canlı ve parlar renkler sunuyor. Belki bi kaç yıl sonra bu dediklerinin olması mümkün olabilir ama o zamana kadar hangi telefon uzun ömürlü olabilir ki? Hiçbir şey olmasa bile usanıp değiştiriyoruz zaten yav. :)
Bizdeki Note 4 ekranı, 1.yılında sarardı. Note 3 ekranı biraz dayanıklı çıktı, pek belli olmuyor. Note 2 ekranı da 2 kademe sarardı. Note 1 ekranı da 2 kademe sararmıştı. Garantisi bitmeden verip ekranı değiştirmeyi düşünüyoruz. Umarım bir kılçık çıkarmazlar..
Kısacası arkadaş haklı abi.. S3 mü dersin, S4 mü dersin, S5 mi dersin, sararmayan Samsung görmedim desem başım ağrımaz. Zaten beyazı oldukça sıcak veren bir ekrana sahip. IPS ekranlarla yanyana koyarsan daha iyi anlarsın..

YANLIZKURT

Öğrenci
14 Mayıs 2009
33
13
8
51
Haber Sharp ile ilgili millet Samsung konusunda yazmış daha çok.Çerçevesiz olması çok güzel. Ama darbe aldığında bu dokunmatik ekranın daha çabuk kırılmasına yol açmaz mı?

LittleMonster

Profesör
23 Ağustos 2013
3,230
33
228
SHARP panel konusunda kalite olarak dünyanın en iyisidir tartışmasız.
Samsung LG falan hikaye bu konuda.Günümüzde kalite anlamında ona rakip olabilecek tek üretici Panasonic o da şu sıralar pek mümkün görünmüyor.