servis dolandırıcılığı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


volyur

Üyecik
Katılım
21 Eyl 2018
Mesajlar
2
Puanları
1
İstanbul il sınırları içinde her marka beyaz eşyaların servis hizmeti ceriyormuş gibi, markaların internet sitelerinin aynısını yaparak ve sitelerinde "servis çağrı merkezi olarak koydukları numarayı arayıp buzdolabı, çamaşır makinesi, TV, kombi, Bulaşık makinesi tamiri için servis isteyenlerin adreslerine hemen ulaşıyorlar. Tamirci gibi davranıp parça değişikliği yapılacak diyerek avans alıyorlar veya cihazı götürüyorlar. Akabinde tabii ki avans aldıkları parça hiçbir zaman gelmiyor ve ilk aranan telefon arandığında biz çağrı merkeziyiz, takip edip size bilgi vereceğiz diyorlar ama asla dönmüyorlar. Servis formu diye bir nüshasını verdikleri formun üzerindeki numara arandığında da aynı şekilde oyalıyorlar. Bir süre bu aramalar yapılıyor ve bir türlü çözüm bulunamıyor ve ardından o telefonlar cevap vermiyor ve o internet sayfaları kapanıyor. Tabii ki yeni internet sayfası ve yeni telefon numarlalarıyla dollandırıcılık devam ediyor.
444 3 890 numara çağrı merkezi gibi davranıp adres alarak servis göndereceğini söyleyen yer. Ardından gelen servis ve avans alarak giden ve geri dönmeyen servis gibi davranan Mega A Plus diye bir firma ismi altında 0850 532 68 71 telefon numaralı servis elemenı görünümünde dolandırıcılar ki servis elemanı gibi dolaşanlar Mehmet ve Adnan ismini kullanıyor, Adnan'ın kullandığı cep telefonu 0538 924 19 69.
Bu kişiler sürekli telefon ve site değiştirerek dolandırıcılık yapıyorlar. Dolandırılanlar ise polise gidince tüketici derneğine gidin diye şikayeti bile kabul etmiyorlar. Yapacak bir şey olmayınca herkes verdiğiyle kalıyor.
 
Üst
stat counter