Samsung UE50ES5500 Led Tv Bu Fiyata ?

Bu konuyu okuyanlar

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Vatanda bakarken bu tv yi gördüm fiyat fazlasıyla uygun geldi. Bir tek 3D yok gibi geldi bana. 3D benim için önemli değil zaten bunun dışında nasıl bir tv alınır mı? Dediğim gibi fiyatı çok uygun geldi bana.

SAMSUNG UE50ES5500

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
başka mağazalara baktınız mı ? Fiyatı yüksek geldi sanki bana :S ama ürün güzele benziyor.

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
İnternetten baktım Vatan dışında bir yerde görünmüyor bu model :s 50" modeller için fiyatı düşük geldiğinden dikkatimi çekti. Başka yerde görmeyincede acaba sorunlu bir seriydi de piyasadan çekildi mi diye düşünmeye başladım.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
50" modellere göre gayet güzel fiyatı var, alınabilitesi yüksek..

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
3D yok olsa özelliklerine yazarlardı 3D olmayan bir tv için pahalı gibi geldi banada

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
fiyat çok iyi ama samsung'un sitesinde yok bu ürün.. almak isterseniz bir kere daha düşünün derim...

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
fiyat çok iyi ama samsung'un sitesinde yok bu ürün.. almak isterseniz bir kere daha düşünün derim...

Samsung'un sitesinde mevcut orada 50es5500w olarak geçiyor. Benim aklıma takılan sadece vatanda olması.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Samsung'un sitesinde mevcut orada 50es5500w olarak geçiyor. Benim aklıma takılan sadece vatanda olması.

benim bulamamam normal çünkü vatan smart tv yazmış... bende samsung'un sitesinde smart tv'lere bakıyorum...

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bugün vatana gidip baktım aldım :) kurulumu evde ki bazı durumlardan 1 hafta sonra yaptiracam ama mağazada ki ilk izlenimlerim şöyle görüntü kalitesi iyi gibi göründü gözüme, smart özelliği mevcut, tasarım olarak çok basit, dahili uydu alıcı yok, 3d yok. Son 3 özellik benim için önemli olmadığı için takıldım. Kurulumu yaptirinca ayrıca yorumlarimı yazarım.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bugün vatana gidip baktım aldım :) kurulumu evde ki bazı durumlardan 1 hafta sonra yaptiracam ama mağazada ki ilk izlenimlerim şöyle görüntü kalitesi iyi gibi göründü gözüme, smart özelliği mevcut, tasarım olarak çok basit, dahili uydu alıcı yok, 3d yok. Son 3 özellik benim için önemli olmadığı için takıldım. Kurulumu yaptiracam ayrıca yorumlarimı yazarım.

hayırlı olsun, kurulumdan sonra görüşlerini bekliyoruz :)

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Sağol. 1hafta sonra yaptirinca yazarım :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
samsungun 5 serisi olmasına karşın fiyatı gene yüksek tavsiye etmem açıkçası bu fiyata 117 ekran akıllı tv +3d olan bir tv alınır

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
1.2 cm yi annemler 1.500' e almıştı dart den 2000' den inmişti galiba

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Sonunda tv geldi kuruldu. Evin taşınması tadilatı kablolutv bağlatısı falan ancak kurcalayabildim :) Şimdide size ayrıntılı sayılabilecek bir inceleme yazayım dedim. Belki almak isteyen vardır fikir sahibi olur.

Genel Bakış :

İlk olarak ben sehpaya kurulum yaptım. İnsanın aklına gelen o koca gövde nasıl duracak? Açıkçası şık duruyor fakat ufak temaslarda tv nin sallanması insana her an düşecek hissi veriyor. Duvara monte etmeyi düşünen arkadaşlar içinde yantarafta 2 usb ve 1 hdmi var diğer giriş-çıkışlar tv nin arkasında. Yani askı apartınızın tv ile duvar arasında mesafe bırakacak bir şey olması gerekiyor.
Kumandası ince uzun olarak tasarlanmış ve kullanımı kolay. Kumanda dışında yeni nesil tvlerde genelde kendi üzerinde tuş olmuyor. Bunda arka kısmında sağ altta joystick şeklinde bir tuş mevcut kumanda ile yapabileceğin aşağı yukarı her işi bununla yapabiliyorsunuz.
İnternet bağlantısı için wi-fi yok hotspot için var onunda nasıl kullanılacağını kurcalamadım :) ben normal kablo ile bağladım nete.

Görüntü Kalitesi :

Öncelikle benim tv ile izlediğim yer arasında yaklaşık 4 metre var. Yani çok yakından izlemiyorum. Fakat görüntü kalitesini anlamak için yakından bir iki seyir yaptım. Normal olarak yakından çok hata yakalıyor insan. Evdeki 1-2 tane Full HD video ile yaptığım denemelerde mağazalarda gördüğünüz her an içinden çıkacakmış hissi veren görüntü yok. Bunun dışında bir çok dizi, film ve tv seyirlerimde (4 metrelik seyirde) beni rahatsız eden yayından kaynaklananlar hariç hata görmedim.
Dediğim gibi ideal izleme mesafesi için evin uzun kenarına koydum tv yi ve bence gayet keyifli seyir sağlıyor. Yakından full hd görüntüler haricinde görüntü net değilmiş gibi geliyor bu da insanı rahatsız ediyor.

Smart Tv :

Malum bu özelliği kullanmak için tv yi internete bağlamanız gerekiyor. Kullanımı ilk başta kumanda ile zor gibi geliyor fakat alışınca rahat oluyor gibi. Görünümü ve aplikasyon kurulumu akıllı telefon kullanımına alışkansanız hiç zorlamayacaktır sizi. Uygulamları kurmak için 800Mb bir alan veriyor size fakat bununda 250mb kadarını sistem kullanıyor. Her ne kadar kumanda ile alışıyorsanızda bir şeyler yazmak gerçekten zor oluyor bunun için tv klavye yada mouse bağlayabiliyorsunuz. Ben kablolu mouse ile denedim anında tanıdı.

Usb den Film :

Bende 1 tane 250mb 2 tane 1 TB lık Hdd var. Üçünde de sıkıntı vermedi. İlk takmadan sonra otomatik olarak video-resim-müzik hangisini istediğinizi soruyor ve ona hdd ye bakabiliyorsunuz. Bu seçimi sonra değiştirmenizde mümkün ama videp modunda fotolara bakamıyorsunuz modu değiştirmeniz gerekiyor.
Video formatı olarak avi, mp4, wmv uzantılarının çeşitli biçimlerini denedim hiçbirinde sıkıntı olmadı. Fakat 1-2 tane yüksek boyutlu 4-5Gblık videoda sanki başında takılma var gibime geldi ama bu videodan da olabilir.

Son olarak :

Galaxy S2 telefonuma remote programını indirdim. Gayet güzel ve kullanışlı. Bunların dışında şu an aklıma gelen başka bir şey yok. Sizin sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Sonunda tv geldi kuruldu. Evin taşınması tadilatı kablolutv bağlatısı falan ancak kurcalayabildim :) Şimdide size ayrıntılı sayılabilecek bir inceleme yazayım dedim. Belki almak isteyen vardır fikir sahibi olur.

Genel Bakış :

İlk olarak ben sehpaya kurulum yaptım. İnsanın aklına gelen o koca gövde nasıl duracak? Açıkçası şık duruyor fakat ufak temaslarda tv nin sallanması insana her an düşecek hissi veriyor. Duvara monte etmeyi düşünen arkadaşlar içinde yantarafta 2 usb ve 1 hdmi var diğer giriş-çıkışlar tv nin arkasında. Yani askı apartınızın tv ile duvar arasında mesafe bırakacak bir şey olması gerekiyor.
Kumandası ince uzun olarak tasarlanmış ve kullanımı kolay. Kumanda dışında yeni nesil tvlerde genelde kendi üzerinde tuş olmuyor. Bunda arka kısmında sağ altta joystick şeklinde bir tuş mevcut kumanda ile yapabileceğin aşağı yukarı her işi bununla yapabiliyorsunuz.
İnternet bağlantısı için wi-fi yok hotspot için var onunda nasıl kullanılacağını kurcalamadım :) ben normal kablo ile bağladım nete.

Görüntü Kalitesi :

Öncelikle benim tv ile izlediğim yer arasında yaklaşık 4 metre var. Yani çok yakından izlemiyorum. Fakat görüntü kalitesini anlamak için yakından bir iki seyir yaptım. Normal olarak yakından çok hata yakalıyor insan. Evdeki 1-2 tane Full HD video ile yaptığım denemelerde mağazalarda gördüğünüz her an içinden çıkacakmış hissi veren görüntü yok. Bunun dışında bir çok dizi, film ve tv seyirlerimde (4 metrelik seyirde) beni rahatsız eden yayından kaynaklananlar hariç hata görmedim.
Dediğim gibi ideal izleme mesafesi için evin uzun kenarına koydum tv yi ve bence gayet keyifli seyir sağlıyor. Yakından full hd görüntüler haricinde görüntü net değilmiş gibi geliyor bu da insanı rahatsız ediyor.

Smart Tv :

Malum bu özelliği kullanmak için tv yi internete bağlamanız gerekiyor. Kullanımı ilk başta kumanda ile zor gibi geliyor fakat alışınca rahat oluyor gibi. Görünümü ve aplikasyon kurulumu akıllı telefon kullanımına alışkansanız hiç zorlamayacaktır sizi. Uygulamları kurmak için 800Mb bir alan veriyor size fakat bununda 250mb kadarını sistem kullanıyor. Her ne kadar kumanda ile alışıyorsanızda bir şeyler yazmak gerçekten zor oluyor bunun için tv klavye yada mouse bağlayabiliyorsunuz. Ben kablolu mouse ile denedim anında tanıdı.

Usb den Film :

Bende 1 tane 250mb 2 tane 1 TB lık Hdd var. Üçünde de sıkıntı vermedi. İlk takmadan sonra otomatik olarak video-resim-müzik hangisini istediğinizi soruyor ve ona hdd ye bakabiliyorsunuz. Bu seçimi sonra değiştirmenizde mümkün ama videp modunda fotolara bakamıyorsunuz modu değiştirmeniz gerekiyor.
Video formatı olarak avi, mp4, wmv uzantılarının çeşitli biçimlerini denedim hiçbirinde sıkıntı olmadı. Fakat 1-2 tane yüksek boyutlu 4-5Gblık videoda sanki başında takılma var gibime geldi ama bu videodan da olabilir.

Son olarak :

Galaxy S2 telefonuma remote programını indirdim. Gayet güzel ve kullanışlı. Bunların dışında şu an aklıma gelen başka bir şey yok. Sizin sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim.

inceleme de yok yok güle güle kullan :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
kumandayla interneti kullanmak zor olmuyomu ben mouse aldım rahat ettim güncellerimi unutma hocam en son 1030 du sanırım birde sana sormak istediğim internette film izleyince o.g. hatası veriyomu son oturmunuz beklenmedik bir şelilde sonlarıldı işte geri yükle ana sayfa gibi bu aradada hayırlı olsun güle güle kullan yıllarca samsung iyidir

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] hocam, tv 2000 tl civarında 46"lik 3D smart tvleri mi tavsiye edersin yoksa bu tv alınır mı ?
1800-2000(zorlarsak 2.200) TL ye rahat çıkarım.tavsiye edebileceğin bir tv var mı yoksa bugün bu ürünü almaya niyetliyim.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] LEd tv konusunda senin tavsiyelerin var mı ?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
@REDFOKS hocam, tv 2000 tl civarında 46"lik 3D smart tvleri mi tavsiye edersin yoksa bu tv alınır mı ?
1800-2000(zorlarsak 2.200) TL ye rahat çıkarım.tavsiye edebileceğin bir tv var mı yoksa bugün bu ürünü almaya niyetliyim.

3D olayın içerisinde oldu mu durum değişir. Smart tv olarak samsung'un uygulamaları daha fazla ama hemde 3D olsun dersen Lg ürünlerine bak fiyat listesi sürekli değiştiğinden şu model demek zor oluyor :) Siz bakın bir kaç model şu olur bu olur diye fikir olması açısından konuşuruz. :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
hee şunuda unutmayın buda çok önemli eğer internetten film izlemiycekseniz samsugun 6140 serisinialmayın hafıza 750 mb küsür doğal olarakta internet bilgileri hafızaya aldığı için film zevkiniz bellek yetersizliğinden hep kesilir bilenler bilir zaten samsung kullancıları ama 3d konusunda samsung iyidir

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
@angel75 LEd tv konusunda senin tavsiyelerin var mı ?

sadece led tv olarak sorarsan Sony derim :)

hem smart hem de 3d olsun diyorsan djvietnam'ın önerdiği philips' e bakabilirsin.. 2 adet pasif gözlükte hediyesi var.. ayrıca dahili hd uydu alıcısı mevcut..

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION]

hocam 3D konusunda küçük bir anımı anlatayım o zaman bir ay kadar önce bir arkadaşımla cevahir teknosaya gittik kapıda kocaman samsung 3d tv var bu bakındı güzel dedi gözlüğü verdim al bunla bak dedim onla da baktı sonra içeride Lg standı var (sanırım lm960v modeli) orada koltuğa oturdu bu bakıyor gözlüğü verdim gene taktı gözüne ilk tepki "vayyy canlı gibi" demesi oldu.

Tabi ki kişisel tercihtir ama 3D konusunda Lg rakiplerinden bir adım önde bence.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@djvietnam

hocam 3D konusunda küçük bir anımı anlatayım o zaman bir ay kadar önce bir arkadaşımla cevahir teknosaya gittik kapıda kocaman samsung 3d tv var bu bakındı güzel dedi gözlüğü verdim al bunla bak dedim onla da baktı sonra içeride Lg standı var (sanırım lm960v modeli) orada koltuğa oturdu bu bakıyor gözlüğü verdim gene taktı gözüne ilk tepki "vayyy canlı gibi" demesi oldu.

Tabi ki kişisel tercihtir ama 3D konusunda Lg rakiplerinden bir adım önde bence.

2 tvde aynı görüntümüydü aynı 3d görüntülermiydi bazen 3dden 3dye bile fark ediyor film olsun klip olsun evden gna ismli japon bir kızın klibi var lg sponsor olmuş klibe aynı şekildede atıyorum shakiranın bir klibine samsung sponsor olmuş burda yanılma olabilir aslında en gerçek sonuç filmlerde ortaya çıkıyor örnek son durak 5 pop out efektini bir lgde izledim birde samsungta izledim yüzdeye vurursak ortaya çıkan fark lg sanki dediğin gibi insanda biraz tiretme yapıyor samsgda ise olduğun yerde kalıyosun 2side farklı duygu ama şöyle birinde samsungta anında oluyor öyle kalıyosun lgde biraz daha uzuyor o efekt 2side aynı film sonuçta

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
seçenek 1 http://www.darty.com.tr/e_commerce/...RT-LED-TV-1920X1080-47-/120CM-p-78308-c-9.htm

seçenek 2 http://www.darty.com.tr/e_commerce/LED-TV/LG/47LS5600-p-70598-c-9.htm

seçenek 3 http://www.darty.com.tr/e_commerce/LED-TV/SAMSUNG/UE-46EH6030-p-82432-c-9.htm

seçenek 4 http://www.darty.com.tr/e_commerce/LED-TV/SAMSUNG/UE46ES5700SXTK-p-82433-c-9.htm
bunlar darty'den fiyat karşılaştırması yaptıklarımdı :)

seçenek 1 http://www.electroworld.com.tr/p/philips-47pfl4007h-12-47-smart-led-tv/
seçenek 2 http://www.electroworld.com.tr/p/lg-47ls5600-led-tv/
seçenek 3 http://www.electroworld.com.tr/p/philips-47pfl4007k-12-led-tv/

bunlarda EW'den baktıklarım genellikle 720p-1080p filmler indirip izlemeyi düşünüyorum.
digiturk ve d smart Hd paketleri de mevcut ama diğer kanallarda da sorun çıkarsın istemiyorum. [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] [MENTION=158637]angel75[/MENTION] bilgilerinizi ve değerlendirmelerinizi paylaşırsanız sevinirim. :) 1 saat içinde gidip almayı düşünüyorum yerinde de inceleyerek.

eklemeyi unutmadan 2000 tl yi pek aşmadan 50" ve üstü (imkansız oldu biraz ama) 3d siz de olsa o modellere bakabilirim. 3D sinemada güzel diyip kenara atabilirim :)
son olarak philips i çok kötülemişler.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=38650]zoki[/MENTION] bence içlerin de en iyisi 47LM640S aralarındaki fiyat farkına da değer, aldıktan sonra neden 3D yok diye pişman olmaktan iyidir.

Yanlız hangi modeli alırsanız alın yakından görmeden karar vermeyin. Bir ikinci olayda paralel ithalat ürünlerinden uzak durun alacağınız ürünün resmi distiribitör garantili olduğundan emin olun.

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
kumandayla interneti kullanmak zor olmuyomu ben mouse aldım rahat ettim güncellerimi unutma hocam en son 1030 du sanırım birde sana sormak istediğim internette film izleyince o.g. hatası veriyomu son oturmunuz beklenmedik bir şelilde sonlarıldı işte geri yükle ana sayfa gibi bu aradada hayırlı olsun güle güle kullan yıllarca samsung iyidir

Netten 1031 i indirip usb den kurdum. Yüklemeden sonra sanki biraz yavaşladı gibime geldi. browser dışında mouse gerek duymadım. Kumanda yetiyor. Ben net seyrediyorum filmleri usb hdd ile izliyorum. Sorun yok.