Samsung S7 Edge mi Yoksa Iphone 7 Plus mı ?

Bu konuyu okuyanlar

kingmemos66

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Android mi ios mu?Bence karar vermen gereken asıl konu bu.Android sevmezsin,sana S7 değil şuan S10 üretip verseler hoşuna gitmez;ios sevmezsin,2 yıl önceki android cihazı kullanırım daha iyi dersin.Bence platformları iyice araştırıp öyle karar ver.Sonuçta çok korkunç fiyatlara satılıyor bu cihazlar

Ramazan doğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
10 yıldır anroid kullanıyorum ois e geçmek istiyom ama karar veremedim

kingmemos66

Asistan
Reaksiyon puanı
22
10 yıldır anroid kullanıyorum ois e geçmek istiyom ama karar veremedim
Ben iostan androide geçmeye çalışan biri olarak şöyle söyleyim sana.ios un sana sunduğu kadarına razı olacak biriysen al.Ancak ben özgürlükçüyüm telefonumda istediğim şeyi yapabilmek isterim diyorsan cicim ayları geçince iphonela ilişkiniz gerilir onu söyleyim.Benim şahsi görüşüm androidlerin çöp olduğu dönemler gerilerde kaldı artık android cihazlar da oldukça performanslı.Bu dakikadan sonra eğer tasarımı arayüzü çok hoşuna gitmiyorsa ios telefon alınmaz.Çünkü ister istemez her telefonda hoşumuza gitmeyen şeyler oluyor.Bunları androidde değiştirebilme Şansın varken iosta olmayacak bunu unutmamanı tavsiye ederim

mayster

Asistan
Reaksiyon puanı
26
ekranda burn-in sorunu olmasın diyorsan Apple al servisi de güzel patlama derdi de yok için rahat olur değeri de düşmez en azından...

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

İki ürün de oldukça iyi ürünler. İki ürünü objektif incelendiğinde samsung s7 edge'in iphone 7 plus'a göre çok daha uygun fiyatlı olmasına rağmen totalde sistem farklılığının sundukları dışında hiçbir eksi yanı yok. Eksi olaral bir nokta olarak bahsetmek gereken tek noktası ise android sisteminin ios sistemine göre uzun vadede stabilite konusunda geride kalması. Fakat bu durum android daha kötü demek değil. Kesinlikle android daha yetenekli bir sistem. Fakat bu yeteneğin yanında ios gibi uzun vadede stabilitesini koruyamaması çok büyük kayıplar sunmaz. O nedenle eğer bütçeniz 2500 lira'nın üstünde sarsacak ise hiç gerek yok zorlamasa s7 edge çok güzel bir ürün. Bütçede sorun yok derseniz o zaman iphone 7 plus tavsiye ederim.

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
iPhone 7 im var olağanüstü memnunum, androidden iOS a geçtim kesinlikle iPhone öneririm.

D.Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
samsung tavsiye etmem, iphone al keyfine bak 3 sene önce aldığım iphone 5'i bugün 700 lira sattım.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Merhaba,

İki ürün de oldukça iyi ürünler. İki ürünü objektif incelendiğinde samsung s7 edge'in iphone 7 plus'a göre çok daha uygun fiyatlı olmasına rağmen totalde sistem farklılığının sundukları dışında hiçbir eksi yanı yok. Eksi olaral bir nokta olarak bahsetmek gereken tek noktası ise android sisteminin ios sistemine göre uzun vadede stabilite konusunda geride kalması. Fakat bu durum android daha kötü demek değil. Kesinlikle android daha yetenekli bir sistem. Fakat bu yeteneğin yanında ios gibi uzun vadede stabilitesini koruyamaması çok büyük kayıplar sunmaz. O nedenle eğer bütçeniz 2500 lira'nın üstünde sarsacak ise hiç gerek yok zorlamasa s7 edge çok güzel bir ürün. Bütçede sorun yok derseniz o zaman iphone 7 plus tavsiye ederim.
Kullanımı etkilemeyecek, ufak tefek farklardan bahsedip kafaları karıştırmasak artık?

Android'in uzun vadede iOS'a göre daha çabuk eskimesi 2-3 seneyi bulur ve bu kadar sürede zaten iOS da artık stabilitesini koruyamıyor güncellemelerden dolayı.. Bu farklar hissedilmeyecek kadar azaldı..

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74

Ramazan doğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öneriniz için teşekkürler bütçede sorun yok

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Kullanımı etkilemeyecek, ufak tefek farklardan bahsedip kafaları karıştırmasak artık?

Android'in uzun vadede iOS'a göre daha çabuk eskimesi 2-3 seneyi bulur ve bu kadar sürede zaten iOS da artık stabilitesini koruyamıyor güncellemelerden dolayı.. Bu farklar hissedilmeyecek kadar azaldı..
Ufak tefek fark dediğiniz olay tamamen sistem farklılığı. Bu hiçte göz ardı edilecek bir durum değil. Neyin ne olduğunu söylemekte fayda var ki bu konuda en doğrusu bu yoksa kullanıcıları körü körüne başka markalara yönlendirmiş oluruz. Markacılık yapmamakla birlikte doğruyu yönlendirmenin esas olduğunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum ki yarın öbür gün burdan alınan tavsiye doğrultusunda hareket eden kullanıcı bak bunu söylememişler demesin.

Biz zaten android seneye stabilitesi bozulur demiyoruz. Bu konudaki gözlemlere dayalı düşüncemiz;

* 2-3 yıllık kullanım için android,
* 4 ve üstü yıllar için ios tavsiyemizdir.

Keza zaten ifade ettiğimiz yorumda da s7 edge'in 2500 tl bandında olmasının fiyat konusunda daha avantajlı olduğunu da belirttik. Söylediğiniz ile benim yazdığım yorumda tezat bir durum gözlenmemekle birlikte burada hiçbir markanın savunulucuğunu yapmadığımızı veya hiçbir sistemin savunulucuğunu yapmadığımızı söyler, bunu forum içindeki bütün üyelere tavsiye ederiz. Yani burada android'i veya ios'u savunuyormuş gibi bir algı oluşturulmasına izin vermem doğru olmaz. Ne ise onu belirtiyoruz objektif olabilmek için. Olaylara teknik açıdan yaklaştığım için detaylar kullanıcı memnuniyetini oluşturan temeller olduğunu size de ifade etmiş olalım.

İyi forumlar..

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
S7 edge. İp7+ kamera dışında geride.

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
Bu bakımda biraz kamera özellikleri devreye girer, selfie çeken biriysen iphone dar android geniş açı çeker arkadaşlarınla birlikte eline aldığında telefonu fotoğraf çekerken akraba olmak istemiyorsanız s7 edge öneririm :)

Meryamm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben android kullanıcısıyım 5 yıldır,artık ios a geçmek. kullanmak merakımı atmak istiyorum sizce pişman olur muyum...?

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Arkadaşlar ben android kullanıcısıyım 5 yıldır,artık ios a geçmek. kullanmak merakımı atmak istiyorum sizce pişman olur muyum...?
Iphone kullananlar genelde memnun. Etrafında da mutlaka vardır. Bence artık iosun androide bi üstünlüğü kalmadı hatta üst modellerde android daha üstün. Ama eğer merakın varsa al kullan. Tabi şuan fiyatlar uçmuş durumda bunu da göz önünde tut

Emrecan000001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her iki telefonuda kullananan biriyim arkadaşlar deneyimlerimi detaylı olarak yazacağım sadece yardımcı olmak için ve gerçekten yardıma ihtiyacı olanlar olduğunu düşündüğüm için herhangi bi yeri savunmuyorum kullanımlarımı ve başımdan geçenleri detaylı olarak sizlere aktarıyorum öncelikle tüm arkadaş çevrem iphone kullanıyordu ve herkes deli gibi telefonu övüyor aman kamerası mükemmel çok güzel fotoğraf çekiyor bikere ismi yeter kafeye gidince masaya koymalık havası var bikere aayyyy ayfonnn mu allllldıııııın çok güiüüüzeeel diyip fok balığı gibi tiplerle çok karşılaşırsınız falan filan işte hava civa neyse bizde bu teraneye düştük şunu belirteyim ilk kullanımda acayip sıkıntı çekersiniz başlarda bilgisayara bağlarsın kabul etmez program ister uğrasırsın baaya programla beceremez iki saat söversin e bi süre sonra onada alışmak zorunda kalırsın ha farklı bilgisayarda giriş yapılmışsada uğraştırıyor girişi bi nevi giremiyorsunuz kullanım acayip sade bi program açıkken diğerini aynı anda kullanma gibi bir lüksünüz yok s7edgede 5 uygulama hatta daha fazlasını rahat kullanım olmasada kasmadan kullanılıyor s7 ye geçtikten sonra iphone6plusun sadece çerçeveden ibaret olduğunu anladm ilk başta s7 elime küçük geldi küçük gelmesinin sebebi çerçeve değil tam ekranıydı kullanma zevkini tadacaksınız s7 ekranın daha büyük olduğunu anlayacaksınız kulaklıkları aynı hiçbir fark yok gece çekilen fotolar aynı iphone öne geçiyor gece ön kamerada s7de gece selfie çekmeyin bile arka kamera gündüz çekimi s7 alıyor her türlü selfiler aynı s7 arada iphone göre sağlam fotolar çekebiliyor ekran parlaklığı ve çözünürlüğü açık ara farkla s7 de ekran gerçekten mükemmel film izlerken video izlerken aşırı fark var ses algılayıcı olarak siri önde s7 sesi kıçından algılıyor oyun oynarken ikisindede donma yok fakat s7nin kıvrımlı ekran olması oyuna ayrı bir zevk veriyor parmak izi okuyucularında bi fark yok s7 edge yağmurlu havada kullanıma engel olmuyor tuşlar götü kaybetmiyor iphonede tam tersi hafıza 32 gb yetiyor artıyor benim iphone 16 gb dı hafıza hemen dolardı okadar fazla da resim video çekmedim halde hafıza resim çekerken durmadan bi yerlere depolama aktarma yapmak zorunda kalıyordum bu sıkıntıda tamamen gitti s7 ile ve istediğim müziği anında indiriyorum iphoneye indiremiyordum bilgisayara takmak veya satın almak gerekiyordu aynı anda youtubeden müzik dinlerken mesajlaşma ve o beğendiğin müziği indrme iphonese imkansızdır s7 de fazlasını yapıyorum şimdi sivri zeka bi arkadaş diyecek wifi var internet çağındayız ben öğrenyim memleketime 3 ayda bir otobüsle mesela gidiyorum yolcuğa çıkmadan iphona yolluk hazırlar gibi müzik sayfayı hazırlıyordum bilgisayarımdan ve hücreselden bi zaman gireym dediğimde aşımdan 300 lira giren faturada cabası s7de tüm zevkim kayıtlı internet olsun olmasın inmiş sonuçta :) dinlerken indirmişim iphonede bu zevki taaaa daaa maaas ssıııı nııııız garanti konusuna gelirsek her halükarda iphone garantide bir numaradır garantin varsa ve cihazn iki üç arıza yaparsa sıfırı elindedir samsungda bilmiyorum su ana kadar arıza olmadı allaha şükür:) :)neyse iphonede satarken zarar etmessiniz alımı satımı ve hastası fazla diyelim satarken cidden fazla zarara uğramadm genelde al sat yapıp bu dönen saçmalıktan para da kazanabilirsiniz ikinci elde iphone yok satar s6 s7 de aynı şeklilde fakat ben s7yi kayıtla birlikte 2200 e yurtdışından aldım satmamak üzere :) 6 ayda piyasada samsung 100 lira iphone fiyatı ise 60 70 velhasıl sonuca gelirsek iphonun hava civa olduğunun farkına vardım bi isimdr bi gösteriştir gidiyor ve afedersiniz ama telefon kullandığını zannediyorlar kullananlar iphone zorunluluktur olan sistemin kölesi gibiydim kısıtlıyor bikere sizi abi gerçekten telefon kullanmak istiyorsanız kalite ve ayrıcalık istiyorsanız s7 edge herşeyiyle kullandığım tüm iphoneleri altına alır satmamak ve gideceği yere kadarda kullanacağım telefon ,telefon gibi telefon ha su geçirmezlik özelliğide mevcut ayrıyeten bahsetmedim banyoya girip rahatça müziğinizi dinleyebilirsiniz sıkıntı olmadı bu güne kadar hava yapmak şekil yapmak ben zenginim gösterişi ypmak telefona övgü almak kısıtlanmak ve kölesi gibi olmak istiyorsanız hay hay iphonenizi gönül rahaylığıyla alabilirsiniz ama cidden telefon almak telefon kullanmak özgür olmak ve ayrılıklı olmak istiyorsanız s7 ve devamı sizindir benim sonucum budur kişisel görüşlerim inşallah sizlere yardımcı olur mutlu günler esen kalım:):):):):)