Samsung mu yoksa vestel mi ?

Bu konuyu okuyanlar

worker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sizce hangisi daha ii görünüş bakımından vestelin ii tvleri var ama özellik bakımındanda samsungun daha ii tvleri var tam emin olamadım bi söylerseniz makbule geçer :) şimdiden teşekkürler :)

EnSi35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle samsung :) şuan samsung kullanıyorum gayette memnunum. bütçen iyiyse sende güzel bir samsung tv alabilirsin :) (biraz iyi bir çocuk olursanız sizde şirinleri görebilirsiniz gibi oldu ama :D:D )

worker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hmm tmm samsung daha ii peki tşk :)

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
eski bir vestel teknik servisi çalışanı olarak samsung diyorum :D

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Samsung'un malzeme kalitesi ve hizmeti çok iyi tavsiyem Samsung diğer arkadaşlarında dedikleri gibi. Yalnız geçenlerde ailem Vestel'e gidiyor. Çalışanlar bile kendi aralarında konuşurken Vestel'in adını ağzına almıyor hani.

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dostum vestel al ben beko nun 3d led ini kullanıyorum çok memnunum tamamen yerli tasarım ecnebi panel zaten panel üreticisi belli başlı firmalar var o vestel mağazasında vestelin adını ağzına almayan insanlar sürü pisikolojisine sahip insanlar vestel dünyanın en iyi en kaliteli cihazı bile üretse yinede yabancı marka ya iyi derler

1881

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TeknoSA çalışanı olarak Samsung Series 7 veya 8 i öneririm. 9'lar gelmedi daha. Evolution kit özelliği ile Samsung tv'ni diğer 4 sene sonra çıkan tv'lerle aynı özelliği destekler. Yeni modele gerek kalmaz. HD READY işlemcisi ile sanal pikseller en doğal.

kulman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sizce hangisi daha ii görünüş bakımından vestelin ii tvleri var ama özellik bakımındanda samsungun daha ii tvleri var tam emin olamadım bi söylerseniz makbule geçer :) şimdiden teşekkürler :)

ya bunun tartışması olur mu kardeşim:) tabikide samsung. donanım bakımından da smart tv bakımındanda. ki bence samsung görüntü teknolojisinde 1 numara. vestel gitsin çamasır makinesi üretsin:)

Reaksiyon puanı
10,325
vestel'in birçok ürününü kullandım bugüne kadar, hiçbir zaman beni asla pişman etmedi.
kalite yönüyle yabancı hiçbir markadan asla aşağıda değiller, ama bir suçları var bu adamların.
türk olmaları, türk malı olması!
bu ülkede üretiliyor olması.
bu ülke insanını istihdam ediyor olması, burada binlerce vatan evladına ekmek veriyor olması.
onlara ödediğimiz paranın bu ülkede kalıyor olması.

türk malı deyince hissettiğimiz aşağılık kompklesini aşmadıkça hiçbir zaman özgürleşemeyeceğiz.

kulman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evt dediğine katılıyorum ama anladıkları iş beyaz esya adam tv soruyor burda. ama dogru diyosun. beyaz esyada hıc bır yabancı markaya bakmam bıle vestel yada arcelik alırım. cunku kalite.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
kesinlikle samsung.

bunun türk olup olmamak ile bir alakası yok. hiçbirimiz parayı kolay kazanmıyoruz. haliyle, bilinçli tüketiciysek, bir ürün alırken ince eleyip sık dokuyoruz. ödediğimiz paranın karşılığında alabileceğimiz en iyi ürünü almaya çalışıyoruz. elin "ecnebisi" daha kaliteli yapıyorsa tabi ki onu tercih ederiz.

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Vestel eskiden çok iyiydi. Artık o kaliteyi yakalayamadıklarını düşünüyorum ben. Yedek parça olsun teknik servisi olsun çok iyiydi ama şimdi o kaliteden uzaklar..

kulman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani arkadaşın dediği dogru. vestel biraz teknolojinin gerisinde kaldı. hem dediği gibi paramıza sahip çıkmak istiyorsak daha yüksek teknolojide olanı tercih ederiz ki daha uzun süre kullanalım.

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben tam aksini söylüyorum yerli malı kullanın samsung sony lg philips zaten her yerde satılıyor emperyalizme hizmet eden markalar bunlar tamam bizde onların teknolojilerini kullanmak zorundayız ama en azından burada istihdam eden ve buraya vergi ödeyen firmaları tercih edelim beko vestel bunlar yabana atılcak markalar değil o kadar kötü de değiller

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
LG öneriyorum. bazı ürünlerde fiyat performans açısından samsung'un önünde lg.

Reaksiyon puanı
10,325
adam tv soruyor burda.

biliyorum, ama güzel kardeşim bu adamların tv.'lerinin neyi eksik anlamadım. ben on yıldır vestel tv. kullanıyorum. hala ilk günkü gibi devam ediyor, kapağı açılmadı henüz. sadece kumandasını değiştirdim o kadar.

ayrıca, etrafımda vestel tv kullanan bi sürü insan var, şikayet edenini hiç görmedim. üstelik bu adamlar dünyada tv. üzerine çıkan en son teknolojik yeniliklerle yapıyorlar, 3D'si var, led var, lcd var, smart'ı var, var oğlu var. hiç eksiksiz aynı işi gören tv.ler bunlar. ha bu arada vestel'in bir kusurunu daha söyleyim, bu adamların enformasyon faaliyeti çok zayıf, markalaşma, tanıtım ve reklam gibi konularda samsung ile eşit şartlara sahip olmadıkları gibi belki dertleri de yok.

mesela ben SDN'de olsun, sair teknoloji sitelerinde olsun, samsung çıkardığı her yeni modelinin incelemesi yapılıyor, tanıtılıyor, reklam ediliyor ama aynı kategoride olan bir vestel tv. için aynı ölçüde ne bir reklam, ne bir inceleme... hiçbir şey yok.

e tabi ben burada samsung'un yeni çıkan tv. sinin reklamını, incelemesini görünce haliyle onu savunuyor hale geleceğim.

htc geçenlerde biliyorsunuz güney kore ofisini kapattı... niye, koreli vatandaş bizim gibi düşünmedi, aynı kalitede olan benim telefonum varken bir yabancının malını almam dedi, milletyetçilik içgüdüsüyle hareket etti ve adamları oradan çekip gitmeye mecbur ettiler.

vatanseverlik sadece türk yurdunun coğrafyasını savunmak değildir, onun ekonomik menfaatlerini de savunmayı gerektirir arkadaşlar.

bir gün sizler de işsiz kalabilirsiniz, bir gün sizler de vestel'in kapısına iş için müracaat edebilirsiniz...

samsung hiçbir zaman gidebileceğiniz bir kapı değildir, bırakın gidebileceklerimiz de açık kalsın arkadaşlar!

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
biliyorum, ama güzel kardeşim bu adamların tv.'lerinin neyi eksik anlamadım. ben on yıldır vestel tv. kullanıyorum. hala ilk günkü gibi devam ediyor, kapağı açılmadı henüz. sadece kumandasını değiştirdim o kadar.

ayrıca, etrafımda vestel tv kullanan bi sürü insan var, şikayet edenini hiç görmedim. üstelik bu adamlar dünyada tv. üzerine çıkan en son teknolojik yeniliklerle yapıyorlar, 3D'si var, led var, lcd var, smart'ı var, var oğlu var. hiç eksiksiz aynı işi gören tv.ler bunlar. ha bu arada vestel'in bir kusurunu daha söyleyim, bu adamların enformasyon faaliyeti çok zayıf, markalaşma, tanıtım ve reklam gibi konularda samsung ile eşit şartlara sahip olmadıkları gibi belki dertleri de yok.

mesela ben SDN'de olsun, sair teknoloji sitelerinde olsun, samsung çıkardığı her yeni modelinin incelemesi yapılıyor, tanıtılıyor, reklam ediliyor ama aynı kategoride olan bir vestel tv. için aynı ölçüde ne bir reklam, ne bir inceleme... hiçbir şey yok.

e tabi ben burada samsung'un yeni çıkan tv. sinin reklamını, incelemesini görünce haliyle onu savunuyor hale geleceğim.

htc geçenlerde biliyorsunuz güney kore ofisini kapattı... niye, koreli vatandaş bizim gibi düşünmedi, aynı kalitede olan benim telefonum varken bir yabancının malını almam dedi, milletyetçilik içgüdüsüyle hareket etti ve adamları oradan çekip gitmeye mecbur ettiler.

vatanseverlik sadece türk yurdunun coğrafyasını savunmak değildir, onun ekonomik menfaatlerini de savunmayı gerektirir arkadaşlar.

bir gün sizler de işsiz kalabilirsiniz, bir gün sizler de vestel'in kapısına iş için müracaat edebilirsiniz...

samsung hiçbir zaman gidebileceğiniz bir kapı değildir, bırakın gidebileceklerimiz de açık kalsın arkadaşlar!
verdiğini örnek türkiyedekini tam karşılamıyor. samsung gibi dünya devi bir şirket tabi ki kendi evinde de güçlü olacak. bizim de bu seviye teknoloji üreten, geliştiren bir markamız olsa bizim halkımız da onu tercih eder. ancak yerli tv üreticileri montaj yapmaktan öteye gidemiyor.

ayrıca sırf tv konusuna takılmayın lütfen. mesela beyaz eşyada türk halkı yerli malını tercih ediyor. ben de buzdolabı, çamaşır makinası alacak olsam beko, arçelik, vestel gibi firmaları tercih ederim. hem bu ülkenin su ve elektrik şartlarına uygun üretilmesi, hem arızalandığı zaman yedek parçasının bol ve ucuz olması, hem de fiyat bakımından uygun olması insanları cezbediyor.

minstally

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neden Vestel değil ? Yerli malı yurdun malı kötü mü?

Reaksiyon puanı
16,118
vestel'in pcb'si kaliteli japon kati kapasitor kullaniyor kendiden dijital uydu alcisi ve dijital kablo tv'ye uyumlu smart tv'leri var gecenlerde vestel fabrikasina gittim pcblerini gordum kendi tasarimi ve uretimi pcb isini kendi yapmaya baslamis notebooklarinda oyle bence alinacak marka bizde arcelik led var oda iyi wifi var cogu akilli tv usb aparatla wifi kullanirken bunun icinde full hd nevrotik modeli biliyor ogrenince yazarim bence vestel'i al.

TheAbidinoqlu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kesinlikle samsung ama VESTEL denemedim,ama samsung un smart tv leri akıl alıcı

Reaksiyon puanı
16,118
wifi dahili? harici? bizdekinde dahili tv'nin baglantilarina bakyordum havalandirma izgarasindan wifi anteni gozukuuyordu ayni notebooklardaki antenlerden koymuslar sadece panelin arkasinda duruyor.

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu samsung her dala atlıyor ya sonu hayırlı olur inş. telefon tv kepçe dozer derken adamlar 1938 den beri ne hale gelmiş samsungla aynı yıl kurulan ismini hatırlayamadığım bir türk arge grubu var şimdi odtü bünyesinde bi lokal adamlar demekki çalışınca dünya devi çalıştırılmayıncada çayhane oluyor :( yazık ya keşke bizde yapabilsek birşeyler.

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya bu koreliler anlamıyorum amerikanın kucağına o kadar oturmuşlar ki dünya devi sayılıyorlar.