Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ozgurcrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bana kılıf ve cam koruma lazım kullanan varsa atabilirmisiniz

ozgurcrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Normal bir kullanımda pil oranı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170501-203131.png
    Screenshot_20170501-203131.png
    120.5 KB · Görüntüleme: 592

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Daha iyi sureler alacaksin:) oturdukca batarya

ozgurcrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
az ekran süresi yapılan bıseyde yok benım fıkrım s8 ıcın batarya kesınlıkle yetersız.

Normal bir kullanım zaten whatsapp kamera ve sosyal medya olarak kullanıldı. Işıktan kısmadan 5 saat ekran verebiliyorsa benim için yeterlidir.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Normal bir kullanım zaten whatsapp kamera ve sosyal medya olarak kullanıldı. Işıktan kısmadan 5 saat ekran verebiliyorsa benim için yeterlidir.
yetıyosa sıkıntı yok zatende benım beklentım coktu ben suan aynı sekılde oyun oynamazsam note 5 ten alıyom 4.5 5 saat. onun ıcın dedım.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Ben 4.5 g full acik 3 saat oyun 5 saat 15 dakika ekran 12 saat bekleme %16 sarj aldim.. Oturuyor batarya daha 1 hafta oldu telefonu alali daha iyi olacaktir. Ama kesinlikle note 5 den iyi:)
Islemci 2 nesil farkindan dolayi az guc tuketiyor. Birde always on

Kharuw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonu alalı 1 haftayı geçti. S3'ten geçiş yaptığım için yeni nesil telefonlar ve kullanım şekilleri ya da özellikleri hakkında ilk elden bir fikre sahip değilim. Lakin kullandığım süre boyunca telefon tasarım olarak kendine aşık etti. Ekran şekli, parlaklığı ( Always on da dahi ekranın parlaklığı) görüntü kalitesi, elde duruşu son derece memnun edici. Performans açısından dediğim gibi kıyas yapabilecek bir tecrübem yok, ama pil de ve akıcılıkta bir sorun yaşamadım. Telefonda kasılmaya denk gelmedim.

Kaldı ki 5 yıllık bir S3 kullanıcısı olarak telefondaki kasmalardan dolayı delirme raddesine gelmiş birisiyim. Özellikle dikkat ediyorum.

Alacaklara tavsiye eder miyim ? Masanın üstünde dururken bir kez daha baktım. Evet tavsiye ederim.

Kharuw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir sorum olacak.

Telefonu kullanırken far ettim aşağıdaki tuşlardan açık olan uygulamaları gösteren tuşa bastığımda, kullanmadığım uygulamaların açık durduğunu fark ettim. Misal olarak snapchati gün içinde hiç kullanmamış olmama ve açık uygulamaları 2 saat önce temizlememe rağmen açıktı. Aynı şekilde başka uygulamalarında açık olduğunu gördüm. Bunun sebebi nedir ?

ozgurcrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Samsungwa dan alışveriş için 300tl hediye çeki verdiler ama ne begensem stokta yok ne zaman gelecek bu stoklar hiç haber duyan var mı

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bir sorum olacak.

Telefonu kullanırken far ettim aşağıdaki tuşlardan açık olan uygulamaları gösteren tuşa bastığımda, kullanmadığım uygulamaların açık durduğunu fark ettim. Misal olarak snapchati gün içinde hiç kullanmamış olmama ve açık uygulamaları 2 saat önce temizlememe rağmen açıktı. Aynı şekilde başka uygulamalarında açık olduğunu gördüm. Bunun sebebi nedir ?

Hocam siz ram kullanım durumundan bahsediyorsunuz sanırım. Bazı uygulamalar arka planda sürekli çalıştırılır ya da güncel tutulur diyelim. Yani bi sıkıntı yok ama arka planda çalışan uygulama sayısını sınırlayabilirsiniz isterseniz. Geliştirici seçeneklerde mevcut dediğim şey. Ama s8 gibi bi telefonda arka plan uygulama sayısını sınırlamak pekte mantıklı değil bence. Zaten sistem çok gelişmiş yani bir sorun yaşamazsınız.

ozgurcrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
7 Plus portre modu ile
Samsung S8 'in Seçmeli odak modu

20170504_012323.jpg
IMG_2616.JPG

Ekli dosyalar

• 20170504_012431.jpg
    20170504_012431.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 654
  • IMG_2620.JPG
    IMG_2620.JPG
    3.5 MB · Görüntüleme: 567
  • 20170504_012537.jpg
    20170504_012537.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 649
  • IMG_2622.JPG
    IMG_2622.JPG
    3.8 MB · Görüntüleme: 783

ozgurcrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İlk 4 foto keşke aynı açıdan ve mesafeden çekilseydi hocam. Onun dışında S7+ ta aşırı derecede green mi var bana mı öyle geldi ? :D

Iphone portre modunda ne yazık ki açıyı çok dar mesefeden yapıyor o yüzden samsung ise genişten yapıyor aynı açı ile çekemedim ne yazık ki.

Iphone aslında bilgisayara atmadan önce green yok gibiydi. Bilgisayara attıgımda çok fazla green olduğunu gördüm

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Iphone portre modunda ne yazık ki açıyı çok dar mesefeden yapıyor o yüzden samsung ise genişten yapıyor aynı açı ile çekemedim ne yazık ki.

Iphone aslında bilgisayara atmadan önce green yok gibiydi. Bilgisayara attıgımda çok fazla green olduğunu gördüm
Ya zaten önemli olan kendi ekranı değil ki. 2 Telefonunda eşit ekranda karşılaştırması. Belkide yazılım ile ekrandaki greeni temizlemişlerdir. Yoksa böyle birşey direk göze çarpardı :D

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Green çok var ifan'lık olmasın ama iphone daha gerçekçi daha net görüntü almış mesela kedi resminde tek tek tüylerini sayabiliyorum iphone'da ama samsung'ta açı uzak olmasına rağmen bir tane tüy seçilmiyor abartılı renkler kullandığı için esas samsung abartı işine girmese çok iyi kamerası var ve beyaz dengesini oturtabilseydi daha iyi olacaktı düşük ışıkta çok sıcak renkler çıkıyor samsung'ta

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Green çok var ifan'lık olmasın ama iphone daha gerçekçi daha net görüntü almış mesela kedi resminde tek tek tüylerini sayabiliyorum iphone'da ama samsung'ta açı uzak olmasına rağmen bir tane tüy seçilmiyor abartılı renkler kullandığı için esas samsung abartı işine girmese çok iyi kamerası var ve beyaz dengesini oturtabilseydi daha iyi olacaktı düşük ışıkta çok sıcak renkler çıkıyor samsung'ta
Hocam aynı şeyi bende fark ettim ama açıdan kaynaklı ışık dengesizliği olup o yüzden beyaz dengesi bozulmuş diye düşündüm. Ama ayfon diyafram bakımından az ışık aldığı için dengeyi tutturmuş greeni costurmuş :D

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Arkadaşlar hala şu iyi şu kötü tartışması mı yapıyorsunuz. İlla karşılaştırma yapacaksak bende şöyle bir fotoğraf atayım.Ekli dosyayı görüntüle 22112
Krystal Key ablamız ile iyi noktaya değinmişsin ama iphone'da unutulan bir şey var o da iphone ışık kaynağı gördüğü zaman patlatır iphone 5'ten beri düzeltilmedi düzelmeyecek samsung bu konuda daha iyi ona laf yok

Kharuw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam siz ram kullanım durumundan bahsediyorsunuz sanırım. Bazı uygulamalar arka planda sürekli çalıştırılır ya da güncel tutulur diyelim. Yani bi sıkıntı yok ama arka planda çalışan uygulama sayısını sınırlayabilirsiniz isterseniz. Geliştirici seçeneklerde mevcut dediğim şey. Ama s8 gibi bi telefonda arka plan uygulama sayısını sınırlamak pekte mantıklı değil bence. Zaten sistem çok gelişmiş yani bir sorun yaşamazsınız.

Dediğiniz konuyu biliyorum ama benim belirtmek istediğim tam olarak bu değil. Şöyle anlatıyım. Telefonu kapatıp açtım ve sadece 3 uygulamaya girdim ama 2-3 saat sonra arka planda açık 9-10 uygulama olduğunu görüyorum. Bunun sebebi nedir onu merak ettim. Telefonu açıp kapadıktan sonra çalıştırmadığım uygulamalar.

ozgurcrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Iphone green sebebi bence portre modunda 8 mb kamerayı kullanıyor düşük ışıkta iso değerini tavan yapan bir 8 mp bir kamerası olduğu için green oluşuyor

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
S8'i kullandım teknosada harbiden düşündüğümden daha küçük cihaz . Ele hoş duruyor , bu fiyatlandırmayla alınmaz ama şuan en iyi telefon kesinlikle budur (fiyat performans olarak xiaomi mi6 tabikide) , seneye S9 çıkınca fiyatı 3000 lere düşerse küçük ihtimal düşünürüm ya da V10 um bozulana kadar :D

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Bayagi iyi iris. Parmak izinde sorun ciktigi icin yarin samsunga gidecen. Pantalonda 30 35 dakika durunca parmak izi calismiyo yani telefon yanlis dahi okumuyor.

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefona iphone 7 den geçtim geçici bir sorun sanırim ama tek eksisi pil ilhone 7 ye göre. Daha tam oturmadı sanırım . Bekleme modunda fazla yiyor biraz iphona göre. Fakat telefon efsane

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Telefona iphone 7 den geçtim geçici bir sorun sanırim ama tek eksisi pil ilhone 7 ye göre. Daha tam oturmadı sanırım . Bekleme modunda fazla yiyor biraz iphona göre. Fakat telefon efsane

Bekleme modunda pil tüketimi iphone a göre her zaman kötüdür samsunglarda. Yani pil oturmuş oturmamış pek de etkisi yok. Pil oturunca bekleme modunda daha az tüketir pili ama her türlü iphone dan daha çok yer. Ama aktif kullanımda pil ömrü iphone u sollar tabi ki :)

Dediğiniz konuyu biliyorum ama benim belirtmek istediğim tam olarak bu değil. Şöyle anlatıyım. Telefonu kapatıp açtım ve sadece 3 uygulamaya girdim ama 2-3 saat sonra arka planda açık 9-10 uygulama olduğunu görüyorum. Bunun sebebi nedir onu merak ettim. Telefonu açıp kapadıktan sonra çalıştırmadığım uygulamalar.

Şu açık uygulamaları nerden görüyorsun? Bunu söylersen sorununu daha iyi anlarım

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bekleme modunda pil tüketimi iphone a göre her zaman kötüdür samsunglarda. Yani pil oturmuş oturmamış pek de etkisi yok. Pil oturunca bekleme modunda daha az tüketir pili ama her türlü iphone dan daha çok yer. Ama aktif kullanımda pil ömrü iphone u sollar tabi ki :)

Şu açık uygulamaları nerden görüyorsun? Bunu söylersen sorununu daha iyi anlarım
Geliştirici seçeneklerinde var

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806

Simdi duzelt kisminda yazan tum uygulamalar aciktir asagida uykudaki uygulamalar kismindaki uygulamalar ise hep kapalidir
18488619fd28f8bf5052da55e52a4657.jpg