Samsung Galaxy A50 vs Xiaomi Mi 8SE

Seçenek

• Kullanılan toplam oy
    15

Bu konuyu okuyanlar

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Öncelikle herkeze merhaba ben telefon alacağım fakat bu 2 model arasında kaldım eğer kullanan cihazları bilen arkadaşlarımız varsa bana yardımcı olabilir mi ve +’larını, -‘leri belirtirse çok memnun olurum. Teşekkürler ?
8EB103C0-80AB-4202-8024-863258B865ED.jpeg
97429052-97AB-4DC4-A2B2-DE24616F453C.jpeg

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Xiaomi Mi8 SE donanım açından yani hem işlemci hem gpu ekran kartı olarak daha güçlüdür. Ekran olarak Mi8 SE Piksel yoğunluğu daha fazladır. Ayrıca Gorilla Glass 5 ekran kaplama ile daha dayanıklıdır. Malzeme kalitesi olarak Mi8 SE telefonun kenar çerçeveleri alüminyum. Yani daha dayanıklı ve sağlamlık hissi var. Kamera olarak her iki cihazın karşılaştırmasını pek göremedim. Aralarında ne kadar fark olacağından emin değilim. Telefon hakkında bildiklerim bunlar ben Mi8 SE tercih ederdim. Fakat Mi8 SE olumsuz yanlarını kullanan arkadaşlar daha iyi açıklayabilir. Çünkü benim bu konu hakkkında kullanmadığım için pek bilgim yok. Fakat donanımsal açıdan olumlu taraflarını yazdım.

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Hocam arasında baya fiyat farkı var mi 8senin rakibi a70 olur. Yoksa a50den öde bir cihaz.

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hocam arasında baya fiyat farkı var mi 8senin rakibi a70 olur. Yoksa a50den öde bir cihaz.
A50 ile hemen hemen aynı hatta 100₺ gibi bi fark var ortalama
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi 8 se
Tam bütçe ne kadar
Max 2.400₺

Peki bir de mi 8 se en son android sürümü olan 9 u aldı mı ve devamında güncelleme alır mı?

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Mi 8SE modelinin bildiğim kadarıyla global sürümü çıkmadı. Bu durumda cihazda band 20 yoktur. Band 20 olmaması demek şebeke sıkıntısı çekebileceğinizi gösteriyor.Kesinlikle tavsiye etmem. Band 20 ile ilgili internetten detaylı bilgi alabilirsiniz. Kırsal kesimlerde daha yoğun kullanılan bir şebeke ağı fakat şehirde yaşarken de sıkıntı çıkarması yüksek ihtimal. Cihaz sürekli şebeke aradığı için batarya performansını da ister istemez etkileyen bir durum. Özellikleri bakımından güzel cihaz olsa da bu sıkıntıyı çekmeye değmez. LG V30+ modeline de bakabilirsiniz. A50 modeli de gayet güzel bir cihaz. Cihazda aradığınız özellikleri yazarsanız daha iyi tavsiyeler alabilirsiniz

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Mi 8SE modelinin bildiğim kadarıyla global sürümü çıkmadı. Bu durumda cihazda band 20 yoktur. Band 20 olmaması demek şebeke sıkıntısı çekebileceğinizi gösteriyor.Kesinlikle tavsiye etmem. Band 20 ile ilgili internetten detaylı bilgi alabilirsiniz. Kırsal kesimlerde daha yoğun kullanılan bir şebeke ağı fakat şehirde yaşarken de sıkıntı çıkarması yüksek ihtimal. Cihaz sürekli şebeke aradığı için batarya performansını da ister istemez etkileyen bir durum. Özellikleri bakımından güzel cihaz olsa da bu sıkıntıyı çekmeye değmez. LG V30+ modeline de bakabilirsiniz. A50 modeli de gayet güzel bir cihaz. Cihazda aradığınız özellikleri yazarsanız daha iyi tavsiyeler alabilirsiniz
Ben piyasayı bi hayli araştırdım ve şimdi de mi 8 se yi incelerken bi videoda global sürüm olmadığı için sıkıntılar olan sadece 1 video gördüm çok açık konuşan bi arkadaştı ve bana inandırıcı geldi tam vazgeçiyordum bir videoda çok övüldü telefon sonra tekrar kararım değişti ve şimdi de değişti sanırım vazgeçeceğim ve bu dediğiniz şebeke vs. Sorunu Redmi Note 7 de de mevcutmudur?

Mesela mate 20 lite baktım fakat tasarımı berbat geldi bana ve kafamdan sildim ama Samsung hep kafamın bir köşesinde

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Ben piyasayı bi hayli araştırdım ve şimdi de mi 8 se yi incelerken bi videoda global sürüm olmadığı için sıkıntılar olan sadece 1 video gördüm çok açık konuşan bi arkadaştı ve bana inandırıcı geldi tam vazgeçiyordum bir videoda çok övüldü telefon sonra tekrar kararım değişti ve şimdi de değişti sanırım vazgeçeceğim ve bu dediğiniz şebeke vs. Sorunu Redmi Note 7 de de mevcutmudur?

Mesela mate 20 lite baktım fakat tasarımı berbat geldi bana ve kafamdan sildim ama Samsung hep kafamın bir köşesinde
Mi 8 SE modeli Hindistan/Çin için üretilmiş bir model. Bu ülkelerde band 20 kullanılmadığı için cihazda band 20 özelliği bulunmuyor. Ülkemizde ise en geniş band ağı band 20. Özellikle kırsal kesimlerde kullanılsa da şehirde de fazlasıyla iş görüyor. Ben kullanıcı birkaç arkadaştan aldığım bilgileri aktarıyorum, kullanıcısı değilim. Hangi cihazlarda band 20 olduğunu/olmadığını epey gibi sitelerden görebilirsiniz. Redmi Note 7 modeli global sürüm olduğu için band 20 var. A50 modeli Redmi Note 7 modelinden bence daha iyi bir seçenek olur. Mesela yeni çıkan bir cihaz var, Realme 3 Pro. Kağıt üstünde gayet iyi bir cihaza benziyor, o modele de bakabilirsiniz. Benim tavsiyem A50 ve V30+ modelleri olur. V30+ birçok yönden iyi cihaz, ön kamerası biraz vasat kalsa da diğer özellikleriyle fazlasıyla memnun edecektir. A50 de günlük kulanım için gayet uygun.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Band 20 dediğimiz şey. Düşük frekanslı(sanırım)
uzun mesafede düşük hız sunan bant. Köyde kırsalda iyi çeksin diye. Şehir içinde sorun olacağını sanmıyorum. Bu band 20 meselesi kaç senelik konu Türkiye'de.

Mİ8 SE alınır. Fakat ben V30 alırıdm bu fiyata direk

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hepinize teşekkürler ben bir de Xiaomi gruplarına soracağım fakat siz de bişeyler öğrenirseniz buraya yaazarsanız çok memnun olurum son kez sorayım bu band olayı bana sorun çıkartır mı bir de yazılım güncellemeleri ile ilgili sıkıntısı var mıdır kullanan tanıdıklarınız varsa bi sorsanız

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hepinize teşekkürler ben bir de Xiaomi gruplarına soracağım fakat siz de bişeyler öğrenirseniz buraya yaazarsanız çok memnun olurum son kez sorayım bu band olayı bana sorun çıkartır mı bir de yazılım güncellemeleri ile ilgili sıkıntısı var mıdır kullanan tanıdıklarınız varsa bi sorsanız
LG V30 al geç. Bu ikiliden daha iyi. Band 20 vb sorunu yok.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

yazılım sıkıntı çıkartır size tavsiyem a50 yada v30+ olur. V30+ ön kamerası hariç güzel cihaz 4gb ram 3 yıl daha üzmez, quad dac ses çipi kulaklık ile müzik dinlemek isteyen için mobildeki en iyi çözüm, a50 ise orta segment bir cihaz ön kamerası daha iyi arka kamera, kulaklık ses kalitesi, işlemci, tasarım için v30+, batarya ve ön kamera, servis için a50 öneririm.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Facebookta Çin Pazarı adlı gruba üye olup oradaki arkadaşlara danışabilirsiniz. Ben de xiaomi kullanıcısıyım fakat global cihaz kullandığım için band 20 ile ilgili sıkıntılar çekmiyorum. Xiaomi'nin yazılım güncellemesiyle ilgili model olarak sıkıntıları var dostum. Her markanın tavsiye edilen ve edilmeyen modelleri olduğu gibi Xiaomi markasında da bu durum mevcut. Ben de xiaomi kullanıcısı olduğum için belki objektif olmadığımı düşünebilirsiniz, miuiturkiye gibi sitelerin forumlarında kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
A50 ile hemen hemen aynı hatta 100₺ gibi bi fark var ortalama

Max 2.400₺

Peki bir de mi 8 se en son android sürümü olan 9 u aldı mı ve devamında güncelleme alır mı?
Bence 2400 e v30+