S9+ vs 7 Plus

Bu konuyu okuyanlar

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar iki ay önce İPhone 7 Plus aldım fatura üzerine 3 sene için telefonun fiyatı 4200₺ olmuştu şimdi bakıyorum zam geldi fiyatlar arttı hazır böyle olmuşken s9+ almak mantıklı mı satıp ? 5 senedir İPhone kullanıyorum artık farklı şeyleri denememin vaktinin geldiğini düşünüyorum ama kafama takılan sorun Samsung telefonların fiyatının düşmesi şu anda s9+ ile 7+ neredeyse aynı fiyat İPhone ikinci eli kuvvetli ben s9+ alırsam 3 sene sonraya tahmini olarak ne kadara satarım aldığım paranın yarısına satmak bana koyar şahsen ama şöyle de birşey var yakın zaman da 7+ fiyatı düşecektir diye 2018 iPhone’ların çıkması yakın çünkü sizce bu zaman aralığını değerlendirmelimiyim okuyan herkese teşekkürler :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
iPhone altın gibidir fiyatı düşmez. Uzun vaadede kullanıcısını üzmez.

Diğer taraftan Samsung hem Note serisi hem Galaxy serisi çıkardığı için cihazları çok çabuk eski model haline geliyor.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Şuan 2 yıllık s7 edge hala rekabet görüyor için rahat olsun al kullan

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Şuan 2 yıllık s7 edge hala rekabet görüyor için rahat olsun al kullan
Orası öyle ama çıkış fiyatı ile şimdiki fiyatı arasında 800₺ uzuzlamış durumda 7+’da 2 sene oldu çıkalı ama yine pahalı yine pahalı saçma olarak

---- Mesajlar birleştirildi ----

Diğer taraftan Samsung hem Note serisi hem Galaxy serisi çıkardığı için cihazları çok çabuk eski model haline geliyor.
Ucunu biraz açık bırakmışsınız sanki ? Samsung alayım mı almayayım mı

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
1 yıllık s8 ler hala 4000 4500 tl s ve note serisi iphone lardan daha üstün modeller bence özellikle note serisi piyasada rakipsiz bence hiç düşünme al s9 plus 7 plusa tecavüz edecek cinsten üstün

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
1 yıllık s8 ler hala 4000 4500 tl s ve note serisi iphone lardan daha üstün modeller bence özellikle note serisi piyasada rakipsiz bence hiç düşünme al s9 plus 7 plusa tecavüz edecek cinsten üstün
Anladım teşekkürler.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Siz telefonu ikinci elden satmak için mi alıyorsunuz, anlam veremiyorum. S9 Plus parçalar yarım elmayı.

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Siz telefonu ikinci elden satmak için mi alıyorsunuz, anlam veremiyorum. S9 Plus parçalar yarım elmayı.
S9 doğal olarak parçalar 7 Plus’ı benim demek istediğim 7 çıkalı 2 sene olduğu halde değer kaybetmiyor üstüne değer kazanıyor aynı zamanda çıkan s7 ise değer kaybetti bilmem anlatabildim mi ? Android telefon daha önce hiç kullanmadığım için de piyasasını bilemiyorum sadece 2 sene sonra çok fazla zarar ilemi satarım onu demek istemiştim

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S9 doğal olarak parçalar 7 Plus’ı benim demek istediğim 7 çıkalı 2 sene olduğu halde değer kaybetmiyor üstüne değer kazanıyor aynı zamanda çıkan s7 ise değer kaybetti bilmem anlatabildim mi ? Android telefon daha önce hiç kullanmadığım için de piyasasını bilemiyorum sadece 2 sene sonra çok fazla zarar ilemi satarım onu demek istemiştim
Açık konuşmak gerekirse samsung 2.elde apple kadar tutarlı değil ama diğer bi yandanda s9 plusı alırsan satmayı düşünmeden 3 yıl rahat bi şekilde kullanman lazım

ysnplt

Asistan
Reaksiyon puanı
62
S9+ da 7 oluş da sevdiğim iki telefon.fakat iOS ile Android ı kıyaslamaya kalsak akşama kadar sayarız.onun için özelliklerini kıyaslamak daha doğru olur.iphone un değeri asla düşmeyeceğinin %99 eminim.onun için iPhone de kalmanı tercih ederim.ama tabiikide sen bilirsin

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
iPhone 7 plus’ı 3600 tl’ye almıştım ilk çıktığında.
O tarihte S7 kaç liraydı?

Şimdi İ7+ kaç lira S7 kaç lira?

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677

Zaten anladım demek istediğinizi. Apple markası harici bir telefon alırsanız iki sene sonra hatrı sayılır bir miktarda zararla satarsınız, evet.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Arkadaşlar iki ay önce İPhone 7 Plus aldım fatura üzerine 3 sene için telefonun fiyatı 4200₺ olmuştu şimdi bakıyorum zam geldi fiyatlar arttı hazır böyle olmuşken s9+ almak mantıklı mı satıp ? 5 senedir İPhone kullanıyorum artık farklı şeyleri denememin vaktinin geldiğini düşünüyorum ama kafama takılan sorun Samsung telefonların fiyatının düşmesi şu anda s9+ ile 7+ neredeyse aynı fiyat İPhone ikinci eli kuvvetli ben s9+ alırsam 3 sene sonraya tahmini olarak ne kadara satarım aldığım paranın yarısına satmak bana koyar şahsen ama şöyle de birşey var yakın zaman da 7+ fiyatı düşecektir diye 2018 iPhone’ların çıkması yakın çünkü sizce bu zaman aralığını değerlendirmelimiyim okuyan herkese teşekkürler :)
İkisi arasında dağlar kadar fark var.
Donanım, pil ve kamera performansı bakımından Galaxy S9+ daha üstün. Ayrıca tasarımı ve işlevselliği bir takım yenilikleri denemenize imkan sağlıyor. İphone 7'de hızlı şarj bile yok. Hiçbir artısı yok. :)
O yüzden zamlanmadan Galaxy S9+ almalısınız.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
iPhone 7 plus’ı 3600 tl’ye almıştım ilk çıktığında.
O tarihte S7 kaç liraydı?

Şimdi İ7+ kaç lira S7 kaç lira?
1200 tl zam yapmakla olmuyor o işler 3200 çıkan s7 edge şuanda 2500 tl samsung apple gibi sömürmediği için s7 edge ye zam yapmadı yaparsa 3000 olur 200 tl gibi bi kayıp olur 1 küsür senelik s8 şuanda hala 4000 s8 plus 4500 tl buna göre yorum yap

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Yaptığınız yorumlar için hepinize teşekkür ederim beyler büyük ihtimalle artık İPhone devri benim için bitti birazda Android devri yaşayalım bakalım.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Düşünmeden S9+ al. iPhone uçtu.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494

İlk olarak iphone fiyat konusunda altın gibidir doğru.Uzun vadede kesinlikle üzer diyemem ama kasıtlı yavaşlatma gibi bir sürü olay oldu.Üstelik şu an android cephesinin tepe telefonları daha uzun ömürlü.
İkinci olarak hem note serisi demişsiniz hemde galaxy serisi demişsiniz bu saçmalık galaxy iphone takısı gibi mesela Samsung Galaxy S8/Note 8 gibi.Üstelik iphone da her sene cihaz çıkarıyor samsungda yani her sene 1 note serisi çıkıyor ve her sene iphonenun 1 yeni serisi çıkıyor.Yani böyle bir durum yok

Karanlık Lord

Asistan
Reaksiyon puanı
34
1200 tl zam yapmakla olmuyor o işler 3200 çıkan s7 edge şuanda 2500 tl samsung apple gibi sömürmediği için s7 edge ye zam yapmadı yaparsa 3000 olur 200 tl gibi bi kayıp olur 1 küsür senelik s8 şuanda hala 4000 s8 plus 4500 tl buna göre yorum yap
Ne 4000 4500 ü

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-07-18-22-06-44.png
    Screenshot_2018-07-18-22-06-44.png
    245.5 KB · Görüntüleme: 349
  • Screenshot_2018-07-18-22-10-00.png
    Screenshot_2018-07-18-22-10-00.png
    218.5 KB · Görüntüleme: 408

cacar54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
telefonu 2.el piyasası düşünerek alacak olursanız hata yaparsınız.ı phone 2.el piyasası kuvvetli fazla değer kaybı yaşamıyor haklısınız.
ama samsung un yeni serilerindeki kullanım keyfini 7+ da bulamazsınız.her türlü üstün bir telefon

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
ios dan androide geçersen uygulama kalitesini sistemin akıcılığını sosyal medya deneyimini ararsın

Karanlık Lord

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Samsungun bayilerinde s8 4000 s8 plus 4500 tl önce bi araştır
Samsung e store a gore duz s9 4900 plus 5500 bu kadar resmi sitelere bagliysaniz 4000 alti butcesi olanlara s9 5000 alti olanlara s9 plus oneremeyiniz kimse diger sitelerde 1000 tl altindayken samsung e storedan telefefon almaz

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Samsung e store a gore duz s9 4900 plus 5500 bu kadar resmi sitelere bagliysaniz 4000 alti butcesi olanlara s9 5000 alti olanlara s9 plus oneremeyiniz kimse diger sitelerde 1000 tl altindayken samsung e storedan telefefon almaz
Ben samsungun fiyatlandırmasına bakarım internette her site farklı fiyatlandırma yapıyo ben sana 4000 dedim dediğimde doğru gerisine karışmam

Karanlık Lord

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Ben samsungun fiyatlandırmasına bakarım internette her site farklı fiyatlandırma yapıyo ben sana 4000 dedim dediğimde doğru gerisine karışmam
Benim paylastigim fiyatlarda dogru ayrica samsungu baz aliyorsansaniz telefonlari o fiyata gore onerin sadece bu konu ile ilgili degil hb vatan vb yerledeki fiyatlara gore onermeyiniz

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Benim paylastigim fiyatlarda dogru ayrica samsungu baz aliyorsansaniz telefonlari o fiyata gore onerin sadece bu konu ile ilgili degil hb vatan vb yerledeki fiyatlara gore onermeyiniz
Hepsi buradada 6500 olan x i önermeyip gidip 7500 lük x mi önereyim saçma saçma konuşma mantıklı ol biraz daha ucuza aynı telefon varken niye pahalısını önereyim çamur atacam diye kendinden geçiyosun

Karanlık Lord

Asistan
Reaksiyon puanı
34
O zaman burda da hb yi baz alacaksin sirf fiyat şişik gozuksun diye samsungu baz almiyacaksin az once ben samsungun fiyatini tanirim diyosun simdide ucuza varken niye pahaliyi oneriyim diyorsun samsung size para mi veriyor anlamadimki

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
O zaman burda da hb yi baz alacaksin sirf fiyat şişik gozuksun diye samsungu baz almiyacaksin az once ben samsungun fiyatini tanirim diyosun simdide ucuza varken niye pahaliyi oneriyim diyorsun samsung size para mi veriyor anlamadimki
Senin nasıl bi kafan var bende yaşamak istiyorum samsungun sitesinde pahalı olan bi telefonu ucuza almak varken neden gidip pahalısını alalım herkes internetten telefon almıyor sana göre samsung store ları görmezden gelmemiz lazım.Böyle apple fanboyu olamazsın kendini geliştirmen lazım

Karanlık Lord

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Senin nasıl bi kafan var bende yaşamak istiyorum samsungun sitesinde pahalı olan bi telefonu ucuza almak varken neden gidip pahalısını alalım herkes internetten telefon almıyor sana göre samsung store ları görmezden gelmemiz lazım.Böyle apple fanboyu olamazsın kendini geliştirmen lazım
Samsun store lari tabiki gormezden gelmem ama elden almak istiyorsan vatan var mediamarkt var ve 1000 1500 tl daha ucuz ayrica şu anda kullandigim telefon samsung ve apple boyle faiş fiyatlarla telefonlari sattikca buyuk ihtimal android kullanacagim yan bu apple fanboyluguyla alakali degil sen vatada 3900 tl ye satilan bir telelefonun fiyatini 1500 tl yukariya satan samsung e store u baz alarak fiyat soylersen samsung fanboyusundur

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Samsun store lari tabiki gormezden gelmem ama elden almak istiyorsan vatan var mediamarkt var ve 1000 1500 tl daha ucuz ayrica şu anda kullandigim telefon samsung ve apple boyle faiş fiyatlarla telefonlari sattikca buyuk ihtimal android kullanacagim yan bu apple fanboyluguyla alakali degil sen vatada 3900 tl ye satilan bir telelefonun fiyatini 1500 tl yukariya satan samsung e store u baz alarak fiyat soylersen samsung fanboyusundur
Herkes internetten yada başka mağazalardan telefon almıyor öyle olsa samsung aç kalır kimileri store lardan alıyor sadece kendi açından düşünme ben samsung store dan telefon alan insanlar olduğu sürece store daki fiyatlarıda söylemeye devam edecem sende boş boş konuşmaya devam edersin

Karanlık Lord

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Yalniz samsung sadece kendi store undaki telefonlardan kar etmiyor ayrica insanlar butcesi icin en uygun nerdeyse hatta ikinci el aliyor yani kimse (nadiren birkac kisi disnda)kimse samsung store dan telefon almaz şu anda fiyatlar bu seviyedeyken kimse samsun store u baz almaz telefon onerilerinde anket ac kim samsung store dan kim hb vatan mediamarkt vb alir diye kimse e storedan almaz