S3 mini şarj sorunu

Konusu 'Samsung' forumundadır ve mchee tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. mchee

mchee Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- S3 mini şarj sorunu

Arkadaşlar s3 mini şarjı neden bu kada kısa sürede bitiyor.Kronik mi acaba

2. sleeper

sleeper Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Wifi,gprs,bluetooth gibi bağlantıları kullanmıyorsan kapat.Ekran ışığını otomatik yap.Arka planda uygulama varsa onları sonlandır.Mobil veri bağlantını kullanacağın zaman aç.Bunlar işini görür inş.

3. mchee

mchee Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dedikleriin hepsini yaptım bakalım ne kadar fark edecek.Birde bazı sitelerde ilk hafta bu sıkıntı tüm makinalarda var daha sonra düzeldiği yazılıyor ne kadar doğru acaba

4. efehakan

efehakan Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu dene benim böyle bi sorunum yok ama forumlarda faydalı olduğunu yazıyorlar

Telefonunuzu açın ve telefonunuzu 8 saat veya daha uzun süre şarj edin (bu süre boyunca şarjdan çıkarmayın),
    Ardından telefonunuzu şarjdan çıkarın ve kapatın. Telefon kapalıyken 1 saat kadar telefonunuzu tekrar şarja takın,
    Sonrasında telefonunuzu tekrar şarjdan çıkarın, telefonunuzu açın ve 2 dakika bekleyip; telefonunuzu kapatın ve tekrar 1 saat daha şarj edin.

5. sleeper

sleeper Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğim kadarıyla bataryanın alışma süresi varmış.Belli bir zamandan sonra şarj süren artacaktır.Bununla bağlantılı olarak ilk günler telefonu fazla kurcalayacaksın o yüzden şarjın az gidebilir.Zamanla kullanma süren düşecek ve şarjın daha fazla gidebilir.Tabi kullanmana bağlı olarak.Bir de şarj işlemi bitti uyarısı geldikten sonra 1-2 saat daha şarj et.O zaman pil tam olarak şarj olur.Fabrikalar bataryaları tam dolmadan uyarı vermeye ayarlı çıkıyor diye okudum.Ben bu şekilde kullanıyorum 1.5 gün gidiyor.

6. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

telefonun şarjı %0 oldu ve telefon daha açılmıyor ne yapmalıyım ?

7. patientia

patientia Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tür akıllı telefonların bataryaları yeni tür bataryalardandır sık sık şarj etmeniz gerekir şarj seviyesi %15-%10'un altına düşürmeniz telefonun bataryasının zararına olur.Sık sık şarj ederseniz bataryanın daha fazla kullanım süresi sunduğunu göreceksiniz ayrıca günde en az bir kere telefonunuza reboot* atın.

*reboot:kapatıp açın.

8. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

sorunun düzeldi mi aynısı bendede oldu :S

9. Empatik

Empatik Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Şarja tak :D :D

10. Empatik

Empatik Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    empati2001 adaş sayılırız :p :D

11. empati2001

empati2001 Asistan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Evet adaşım...

12. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

13. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

batarya tamamen bitmeden tekrar şarja takınca batarya bozulur diye biliyorum ama

14. heathrow

heathrow Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış biliyorsun :)

15. eSa

eSa everything is possible.. Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    183
    Ödül Puanları:
    63
  16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Bn s3 mini aldim 1 ay olmadi şarza takiyorum % 50 den yukari çikmasi lazimken düşüyo neden aceba ?????????????????????????

17. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

telefonumu patlatacan

18. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

1. Sakın efehakanın dediğini yapmayın telefonun bayaryasını öldürürsünüz 2. Telefonunuz %15 in altına inince şarja takın çünkü o zaman telefona uyarı geliyo şarja takın diye. 3. Bendede s3 mini var telefonu sıfır aldım 1 hafta kullandım şarjı çok kısa gitti sonra 2 günü çıkardı. Yani kullanım süresi öyle onların

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Yani tlf az mı kullan diyor ilk gunler.... Muhtemelen öledir iletleyen zamanlarda şarjı biter die pek kurcalamıyorsun tlfnu

20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

merhaba arkadaşlar s3 mını mı alalı daha 1 kac gün oluyo ama şarj durum göstergesinde sıkıntı var. Şarjdan cıkarttıktan sonra hala daha 'şarj ediliyor' diyo kapattığımdada şarj dolum ekranı karşıma geliyo ?

Sayfayı Paylaş